bugün

2 seçenek vardır..
1-ya yemek yemeye devam edilir(hele mühim insanların yanındaysak bozuntuya vermeyip
bir de gülümsenir)
2-mühim veya değil nerde ve her kiminleysek bu acayip olay yemeğe ara verilerek geçiştirilir
yemek yerken yanağını parçalamakla eş değer acı veren durum...
insanların sana "tatlı yiyeceksin" ya da "et yiyeceksin" demelerine neden olacak olaydır.
körden çıkmış gibi yemeğe yumulan insanın, başına gelmesi muhtemel durum...**
kan tadını alınca zevkle karışık bir acı hissetmenizi sağlayan durum.**
çok şerefsiz bir acıdır.tam ağzındaki şeyle geviş getirirken canının yandığını hissedersin.gözlerin yaşarır.yediğin şeye ana avrat küfredersin.
dışarıda yemek yerken dil ısırılırsa bozuntuya vermemeye çalışılır.
bir süre konuşmadan beklenir fakat dilin acısından gözlerden yaş bile çıkabilir bu sırada. "şimdi sıçtık" derken çektiğiniz acıyla birlikte masadan fırlamanız ve tuvalet benzeri sakin bir alana koşarak ortamdan uzaklaşmanız bir olur.
kanama yoksa bile o dilde oluşan kabarıklık birkaç gün geçmeyecektir.
dişçiye gittikten sonra, yemek yerken farkında olmadan dudağın iç kısımlarını kanatmak, kopartmak da buna benzer bir aksiyondur.
(bkz: ben)
hele de yenilen acı bir yemekse * * * acının ve sinirin hat safhalara çıktığı durumdur.

(bkz: biz de yaşadık böyle acılar)
eğer köpek dişinizle ısırdıysanız çok acır ve kanar.. biraz önce dediğim başıma geldi ordan biliyorum
efendim bu suya sırt üstü çakılmak gibidir insanın içine dökülür kalır ama kimseye belli etmezsiniz.

(bkz: giden günlerim oldu)
1 haftadır yemek yedirtmeyen olay. ısırırsınız kırt eder böle dişin dilinizin ağzına sıçtığını bariz anlarsınız o sesten. çok meret bişidir.