bugün

aşk engel tanımaz felsefesinin hayata geçtiğinin müjdecisi olan, sahip olunan yaştan daha büyük birine aşık olmaktır. bu durum kadınlar için sıradan bir durum olsa da, erkekler için sık rastlanan bir olay değildir. arada ne kadar fazla yaş farkı varsa, uyumsuzluk o doğrultuda artar. başarabilene ne mutludur ama genelde sorunlu bir ilişki türüdür.
(bkz: nihat doğan)
(bkz: ne güzel komşumuzdun sen fahriye abla)
(bkz: vadideki zambak)
platoniktir,allah kolaylik versindir..
(bkz: yavasca kendinden buyuk birine asık olmak)
(bkz: yasca kedinden buyuk bir inee asık olmak)
doğal bir olaydır, kendi isteğinizle olmaz.
aşık olunupta bir türlü söyleyenemeyen söylense de büyüsü bozulan içsel çelişkilerin ve sevginin mide bölümünde savaştığı herkesin başına gelesi bir olay
kadınsanız sorun yoktur, ama erkekseniz en yakın arkadaşınızdan bile bi ton laf işitirsiniz.
13-20 yaş grubu kızlarda istisnalar olmakla birlikte sık görülen bir trip. ortaokulda okurken gidip üniversitedeki adamla falan çıkarlar. hadi kızın yaşı küçük tamam ama üniversitedeyken gidip ortaokuldan kız arkadaş bulabilen erkeğe ne denir artık bilmiyorum*** *
genellikle etrafınızdakiler aradaki yaş farkını sorar ve eğer cevap 3-4 ise,eeeh amaaan bişi değilmiş mutluluklar tepkisi ile karşılaşılır.yok eğer hatun ya da er kişi daha büyükse ne yapıyosun sen delirdin mi tepkisi alınacaktır.*bana göre yaş farkı ne olursa olsun her türlü yürür o iş.tabi karşılıklı olması önemlidir.
kesinlikle platonik olan ve çoğunlukla ortaokul lise çağlarında görülen hadisedir. çocuk ya ingilizce öğretmenine aşık olur ya da matematik öğretmenine. bir de lisenin son dönemlerinde ve üniversite yıllarında sanatçılara aşık olan kızlarımız mevcuttur ki onları ayrı bir kategoride incelemek gerekir. keremcem e asik olan kiz modeli gibi...
evli olmaması şartıyla yaşanabilecek çok güzel bir durumdur.
öncelikli mağdurları genç-ergen-dengesiz erkek ve kız öğrencilerle uğraşan öğretmenler ve mahallenin gösterişli ablalarıdır. itiraf.com'a girerseniz ne demek istediğimi daha çok anlayacaksınız. (ben girmedim ama toplumu o kadar iyi tanıyorum ki girmeden bile neyle karşılaşacağımı biliyorum. megalomani her bayram gelir elimi öper, iyi çocuktur)
coğu bayanın, kadınlar erkeklerden daha cabuk olgunlasıyor bu sebeple yasıtlarımla anlasamıyorum, cok sıkılıyorum onlarla beraber seklinde düşünüp çıkış yolu olarak gördüğü eylem. Olgun insan arama içgüdüsü, belkide evlenme dürtüsü bilinmez..
(bkz: Ben bunu cok defa gördüm)
nedense ülkemizde yanlış anlaşılan bir durumdur. genelde bayanlar illa kendinden 5-6 yaş buyuk olsun ister. kendinden küçük olanlarada çocuk gözüyle bakar. erkeklerde bu olay yoktur. kendinden küçüklere çocuk gözüyle bakmaz. çünkü bunun yanlış olduğunu bilir. zaten bu çocuk gözüyle bakmayı birde erkekler yapsaydı, durum içler acısı olurdu. olay karşılıklı ilişkide bitmelidr. önemli olanda budur.
(#2501404) *
aşık ile maşuk arasındaki yaşsal fark. yasak.

büyük adam - küçük kadın aşkı yok edilmiş sterilize edilmiş ortamlarda.

bunun kirliliğine inandırmış insanlar kendilerini yıllarca. "aşk sınır tanımaz" cesaretini koyup içimize, erkek kokusu vadeden büyük adamların, küçük kadınlardan neler istediğini osmanlı tokadı asiliğinde yüzümüze vurmuş hayat. her zaman gelenekçi. toplumcu. toplumsal ahlakçı.

oysa gerçek olmalı "aşkın yaşı yoktur" yalanı.

öldürmemeli büyük adam, yirmilik gençkızın içindeki yirmi çocuğu acımasızca, ayrı ayrı.. bari o inanmalı.
yaş farkına göre sorun olur veya olmaz, bilenebilir birşey değildir bu. Fakat yaş değil ortam, aile, maddiyat vb.. çakışınca sorunlar daha büyük olur. Bu bize söylenmiştir küçükken ama inanmak istememişizdir. Aralarında fark olan çifler için en az sorun yaratıcak farklardan biridir.
SORUN GÖRMEZ EĞER AŞIK iSE KiŞi YA DA KiŞiLER. ZATEN TOPLUM KATL EDECEKTiR. ANLAR GÜZEL YAŞANSIN.
Yaşın öneminin olmaması gerçektir. Aşk kişiseldir, böyle genellemelere konu olacak kadar ucuz değildir. Çünkü aşk hayatın istisnasıdır.
insanı zaman zaman karamsarlığa düşürse de kaprislerden arınmış ,salt sevginin tadılabildiği,guzel mi guzel aşk çeşididir.
iki tarafı da çok yoran durumdur. ne kadar iyi anlaşırsanız anlaşın sizin yeni başladığınız çoğu şey onun geçmişiyse eğer, dünyanın zor işlerinden biridir bu ilişkiyi yürütmek.
aşk anayasasının 34. maddesine göre yasaktır. kardeşim, adı üstünde aşk bu, neyi sorguluyorsun ? senden büyüğüne de vurulursun küçüğüne de . var mı bu illetin mantığı ?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar