bugün

yüksek ihtimalle kahve de seven insandır.
yağmurda huzur bulan insandır yağmur yağınca çocukça sevinip sokağa çıkmaya can atandır.
romantiktir..

yağmurda kız arkadaşıyla dolaşmayı, öpüşmeyi, ıslanmayı sever..
benimdir.

yağmur yağarken kitap okumak inanılmaz huzur veriyor.
gayet normal insandır ıslanmak zevk alır ve yağmur kokusunu ciğerlerine çeker.
yalnızlığıda seviyordur.
Mesela şimdi ne güzel yagmur yagıyor. Balkona çıktım sigara yaktım. Benden mutlusu yok *
Cama vuruyor şu anda pıt pıt. Evde ses çıkartan her şeyi susturdum, lambayı kapattım...

sadece dinliyorum. Müthiş bir terapi.
Bugün sağanak yağmur altında yarım saat kesintisiz voleybol oynamamla tescillenmiştir *
yağmur damlaları yerleri ıslatan su parçacıkları değildir aslında. her bir damla bir kelimedir. yağmuru seven insan ise o kelimelerden bir şiir veya bir roman çıkarabilir.
Kış günü doğmuş biri olarak benimdir. Eskiden ne güzeldi okuldan gelince oturup cam kenarında kitap okurdum yağmurun sesiyle. Yaşlandıkça tadı kaçıyor herşeyin.
benim bu kişi.

yağmurun sesi, ardından gelen toprak kokusu, sahte ve gereksiz insanların ıslanmamak için göz önünden uzaklaşmasıyla oluşan sakinlik. kısacası huzur.
Sıcak şehirlerde yaşıyordur.
Melankolik insandır. sakinliği, dinginliği ve romantizmi sever. insanların oradan oraya koşuşturduğu, kendilerini sıcak kumlardan serin sulara attığı hareketli ve hızlı bir dünyadan pek hoşlanmaz.
bugün yağan yağmur çok romantikti mesela hava soğuk değildi sakindi usul usul yağıyordu.
öyleyse severim.
zararsız bir kişiliği vardır bende çok severim.
ben işte. Karadenizli olarak. Asfalt yerine toprak koksa daha bir başka olurdu.
tam olarak ben.
Yagmurda uyumasinin alternatif maliyetini hasta olmakla tadsamda kisin bile penceremi acip o şırıltıda uyumaktan başka beni bir seyin mitlu etmedigi donemleri cok iyi hatirliyorum. Şu an bile baktim uykum yok 10dk 21 saniyelik yagmur sesimle mutlu mesut uykuya dalarim:) bi de toprak kokusu olursa uwfff o zaman ben astral seyahate hazirimdir.
nickimle müsemma bendeniz..
benimdir.

izlemesi güzel, ama ıslanması hoş değil. sinüzitimi başlatıyor çünkü.
yağmuru severim.. yağmurun bedenimi ıslatmasını, saçlarımı önüme dökmesini severim.. insanların yağmurdan nasıl kaçtığını izlerim bazen.. eriyecekmiş gibi kaçıyorlar.. korkmayın.

yağmurun gelişiyle temizlenir bazı şeyler. sokakların kirliliği, içimizde ki pozitif enerji, insanların makyajı ve bunlar gibi bazı şeyler.

yağmuru bir tek ayakkabım delikken sevmiyorum. çok rahatsız ediyor ıslak çorap..

onun dışında yağmuru sevin. asıl orospu çocuğu olan güneştir.. sizi uyandırır ve size hiç bir şey vermeden batar..
oysa yağmur sizi doyurur..
berekettir yağmur sevecen tabi..
şiirlerinde yağmuru kullanan insandır.
Güneşi ve rüzgarı pek aramaz o yağmur sakin sakin yağar sonrasındaki toprak kokusu o huzur hicbir seye degisilmez. Doganin bize sunduğu hediyelerden biri bence yağmur ve sonrasındaki huzur hissi. Yağmur altında ıslanmayi söylemiyorum bile bir kere bile kaçmışlığım yok ansızın yağmura yakalandığım zaman aksine yağmur altında ıslanınca kendimi özgür hissediyorum neden bilmiyorum ama o yağmur damlaları yüzümden süzüldükce hafif bi gülümse keyif ve o özgürlük hissi olusuyor bende.