bugün

benim (bkz: kendini pazarlamaya çalışan insan)'dan sonra ki çevremde bulunan manyaklardan biri daha sözlükte karşınızda.

saygıdeğer ve sevgili sözlük yazarları.bu entry antalya'nın sıcağında yazıldığından sinir katsayısı biraz fazla olabilir.zira insan bu sıcakta allah'ını,klavyesini şaşırıyor azizim.

neyse konumuza gelelim,yoksa bu entry antalya sıcağının insan üzerindeki etkilerine kadar gelebilir.

dün gece ablamla aynı oda da yatmak zorunda kaldık.zira ablam oldukça kaprisli bir insandır ve adamı delirtme özelliğine sahiptir.

gene antalya sıcağının hakim olduğu bu gece de mecbur klima yakmak zorundayız.yoksa sıcak uyutmuyor.

ablama klima açalım dedim.

aldığım cevap ''hava soğuk''oldu.

yrak soğuk.hava 42 derece site de bizden başka klima açmayan yok.üstüne üstlük ablamın klima açılmaması gereken bir hastalığı da yok.

dedim açalım.

hayır açmayacağız.

ben de gittim ve yerde yatmak pahasına salonda klimalı yattım.

ablam mı?

klimayı açmadı.

buradan ablama sesleniyorum:

o klimayı elbet bir gün açacağım.ama bugün değil.*
adamı deli eder bunlar azizim.sıcakta klima açmazlar,soğukta klima açmazlar.hayvan kadar klimayı neyine aldın lan o zaman ?
patrondur patron.
kışın soba yakmayan insan modeli kadar insafsızdır,pintidir, elektrik süpürgesinin fortumuyla dövülesidir.
hava serin diye direten insan modelidir. ya arkadaş hava olmuş 45 derece. niye açmıyorsun?
- Geçim sıkıntısı çeken insandır.
- Klimaya karşı bir alerjisi olan insandır.
- Küresel ısınmanın geçmediğinin farkında olan insandır.
Bunlardan biri, bir kaçı yada hepsidir.
ofislerde bu tip cinslere sıklıkla rastlanır, yok kıçım üşüyo, yok başım üşüyo! ifrit oluyorum cümlesine, dilerim kavrulursunuz cehennem ateşinde!
bulunduğu ortamda klima olmayan insan modelidir.
evinde kliması olmadığı için olabilir.**
yazın otobüste cam acıkken az rüzgar gelince çarpar diye camı kapattıran insanla aynı familyadan olan kıl insanlardır.
ankara'da, özellikle halk otobüsü şoförleridir. belediye otobüslerinde de denk geliyor bazen. insanı çileden çıkartan bu şoför modellerinin, yaz sıcağında klimanın sıcak fonksiyonunu açan versiyonları da mevcuttur.
hazır afrikada dünya kupası varken o atmosferi yaşamak isteyen insan modeli. (bkz: afrika sıcakları)
klimayı açınca 16 derecede açıp eşşeğin .mına su kaçıran kişiden daha iyidir.
işyerinin patronudur.Kışında buna benzer önlemler alabilir.
ortak ofiste sürekli tartışmaya sebep olan insan modelidir. klimanın altında çalışan ve o soğuk havayı beline beline yiyen kişinin klimayı kapatması ve uzakta oturan arkadaşının niye kapatıyorsun yanıyoruz burada serzenişiyle bitmek bilmeyen tartışma başlamış olur. bütün yaz sürer bu.
hava sıcaklığının yüksek olduğu yerlerden sıcağa alışmış,
klimanın çok sağlıklı bir şey olmadığını bilen,
ofiste, arabada, evde camı açıp temiz hava almayı tercih eden insandır..
cimridir efendim. cim-ri
aynı şahıs otobüste de klima pencere vs açtırtmaz. havasızlıktan ciğerler pas tutar. isviçreli bilim adamlarının yapmış olduğu bir araştırmaya göre akciğer kanserinin görülme oranı bu kişilerle aynı ortamda bulunanlarda %40 artmıştır efenim.
Arabası varken otobüse binen insan gibidir. Ulan bu meret ne zaman kullanılacak?