bugün

entry'ler (324)

pegasus airlines

2 nisan 2013 tarihi itibariyle muş-istanbul seferlerine başlayacaktır. vergiler dahil 59,99 tl.

sigara içen insanın nefesi

dardır.

kadınlar niçin erkeklerde sakal ve bıyık sevmez

dönemsel bir sorundur. bir zamanlar sakalsız erkeğe erkek demezlerdi, sonra sakal gitti bıyık kaldı. sonrasında bıyık da gitti. yakın bir geçmişte kirli sakal modası vardı bilen bilir. bütün şarkıcı türkücüler kirli sakal bırakıyorlardı. siz insanlara neyi sunarsanız onu seviyorlar. kenan imirzalıoğlu'nu görüp de "bıyıklarını kes öyle gel" diyecek kadının alnını karışlarım.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

açtım wikipedia'yı tıkladım "rastgele madde"yi 2. veya 3. sünde karşıma (bkz: gakuran) çıktı. o gün bugündür gakuranım.

mini etekler ile dolaşıp tecavüz edilince ağlamak

- şunu da diğer kolumdan geçireyim, şunu da başıma geçirdim mi tamamdır.

+ napıyorsun ezgi?

- bi yerden duydum mini etek giymek tecavüze davetiye çıkarmak demekmiş *
+ ee bu ne hal? kafana kollarına niye mini etek geçirdin?

- mini eteklerle olasılığı arttırıyorum buseciğim. erkeksizlik canıma yetti.

+ hıhı .... anlıyorum.... bari pantolonu çıkarıp öyle giyseydin alttakini!!!

14 ağustos 2011 real madrid fc barcelona maçı

altmışıncı dakikasından sonrasını seyredebildiğim ve de seyrettiğim kadarı ile dayak yiyenlerle, dayak atanların karşılaşması şeklinde geçmiş maçtır. terim'in gazına maruz kalmış ipini koparan hasan şaş taklidini yapan hem de bayağı iyi yapan realli futbolcuların olduğuna tanıklık etmiş olduk. allah onlardan razı olsun.

benim dikkatimi messi taç atacakken mourinho'nun gelip ona bişiyler söylemesi çekti. messi de şöyle bi dönüp baktı bişiy dedi mi farkedemedim. belki bu egosu arşı alada gezen adamın her zaman yaptığı sıradan bişeydir, ben ilk kez görmüşümdür. ama o an düşündüm bu adam messiye ne dedi?

-- ne artizmişsin sen de be yav (?)

veya

-- şşşştt uzaylı (?)

veya

-- bi arda değilsin (?)

kim bilir.

öğrencisine evrimi anlatmayan gerzek öğretmen

allah aşkına biri bana doğal ereksiyonu anlatsın diye çığlık atmaya sebep olan öğretmendir. doğal seleksiyon zaten önemli değildir.

öğrencisine evrimi anlatmayan gerzek öğretmen

(bkz: doğal ereksiyon)

cemaatçilerin türkçe isim koymaması

hazımsız bünyelerin çıkartırken zorlandıkları eksik kalmış önerme. sadece cemaatçiler değil, elitist, sosyete, arapçaya düşman küçük bir güruhun dışında kalan türklerin çocuklarına türkçe isim koymaması şeklinde düzeltilebilecek önermedir. 1000 yıla yakın zamandır kullandığımız isimleri bırakıp çocuklarımıza ateş, hava, su, tahta ismi koymamızı salık veren zihniyetin ben taaaaaa ... ha gerçekten güzel, anlamlı ve geçmişi olan türkçe isimlere eyvallah ama uyduruk uyduruk isimler koyarak çocuklarınıza yazık etmeyin.

nüfus cüzdanındaki dini hanesi

neye neden itiraz edeceklerini şaşıranların kendilerine dert edindikleri, nüfus cüzdanının gereksiz hanesidir, öyle gereksizdir ki üzerinde düşünmek bile gereksizdir. hatta gereksiz olduğunu söylemek bile gereksizdir. öyle böyle değil yani tamamen gereksizdir. o kadar gereksizdir ki sözlükte şu ana kadar ne kadar "gereksiz" sözcüğü kullanıldıysa bi o kadarı bu başlık altında kullanılsa yine de gereksizliğini anlatmakta kifayetsiz kalır. işte o kadar gereksizidir.

derhal kendi nüfus cüzdanımdaki "islam"ı değiştirerek "konfüçyüsçülük ateizm ve budizmin sentezi" yazdırtacağım. o kısma sığdıramazlarsa mahkemeye vereceğim. boş bırakmalarını kabul edemem çünkü benim inancımı yansıtmamaktadır. kısaltmalar yanlış anlaşılmalara sebibiyet verebilir. aynen bu şekilde yazacaklar. yazamıyorlarsa o haneyi oradan kaldıracaklar.

işte öyle gereksiz bir hanedir.

sizi gidi nüfus cüzdanı müslümanları sizi.... *

müslümanlığın hala oturmamış bir din olması

ilkokulu yeni bitirmiş, soyut kavramları algılama konsunda sıkıntılar yaşayan, her duyduğunu doğru, her konuşanı dürüst sanan, dolayısı ile kafası allak bullak olmuş kişi önermesidir.

x abi ben şimdi anlamadım, ya bazı ibadetler gereksiz ise yapınca cehenneme mi gideriz?

y ula olum mal mısın gereksiz ibadet mi olur? ya ibadettir veya değildir. ibadetse yap, değilse yine yap ama hobi olarak yap.

x ama abi bak teravih diye bir namaz yokmuş?

y milyonlarca insan teravih namazı kılıyor. niye?

x niye?

y namaz niye kılınır, hobi olsun diye değil heralde. allah rızası için kılınır. sen halis bir niyetle kıl, öbür tarafta allah sana kızmaz niye kıldın diye

x ama ya yoksa?

y yüzlerce, binlerce alimin teravih namazı vardır dediğini ve kendinin bu alimlere uyduğunu söylersin.

x ya yoktur diyen alimler vardı onlara niye uymadın derse

y o zaman da; "bu namazları sırf senin rızan için kıldım, başka hiçbir gayem yoktu. kılmamak nefsime kolay geliyordu, ama ben sadece ve sadece senin rızan için nefsime ağır gelen bir ibadeti yerine getirdim. ben cahil bir adamım, alim değilim. nefsime kolay geldiği için teravih namazı yoktur diyen, sayıları, teravih vardır diyenlere göre çok az olan alimlere itibar edebilirdim ama etmedim. ve de o alimler haklı da olabilirlerdi. benim kaybım nolcak bu durumda senin rızan için namaz kılmış olmak." dersin

x tamam da abi teravih var mı yok mu?

y olum ben sana bi saattir ne anlatıyorum?

x yok abi bu din daha tam oturmamış, şu teravih konusunu bi netleştirsinler bana öyle gelsinler.

y oldu canım. bu arada sen bari 5 vakit namazı kıl

x yok önce teravih

y allah ıslah etsin

x amin cümlemizi

ortadoğuya demokrasi değil afrikaya yiyecek götür

abd'ye yapılan insani bir çağrıdır. kendisine milyonlarca dolara mal olan, ortadoğuya demokrasi(!) götürme heveslisi, hümanist abd'ye, azıcık insanlığından ödün ver de şu afrikadaki aç çocuklara bir bak çığlığıdır. süper güçmüş, süper sömürücü.

abd nezdinde tüm gelişmiş(!) ülkelere bir serzeniştir. gelişen sadece oturma organlarınız, azıcık da şu göğsünüzün sol tarafını geliştirseydiniz ne vardı?

ezel

sonunu rüyamda gördüğüm dizidir. bu şekilde son bulma ihtimali olmasa da böyle bitse harika olurdu dediğim son şu şekilde ki:

kenan ve ramiz konuşuyorlar (ölü veya diriler orası tam net değil)

ramiz: bu kadar uğraşmaya değer miydi kardeş? biz de normal insanlar gibi yetiştirseydik çocuklarımızı?

kenan: normal insanlar gibi yetiştirseydik normal birer oğul olurlardı ramiz abi. biz yerimizi doldurabilecek çocuklar yetiştirdik.

------

ezel dayının oğlu, cengiz de kenanın. olayların tamamı hikayenin başından beri dayı-kenan ortak planı. kendi yaşadıklarını çocuklarına da yaşatarak onların yeni dayı ile yeni kenan olmalarını sağladılar.

saçma oldu ama rüya işte..

ezel

eğer sırasıyla,

ali - cengizi
ali - temmuzu, temmuz - aliyi
ezel - eyşanı
kenan - dayıyı
tefo - şebnemi
ezel - kenanı

öldürürse ve bunu güzel bi şekilde bağlarlarsa o zaman tarihe geçer bu dizi. şimdiden efsane oldu aslında ya neyse.

ezel

en kötü ezel bölümüydü. 70'lere dönmek bile kurtaramadı bu rezil bölümü. azad ali ile birlikte olurken bi şekilde aklıma azadın bakire olup olmadığı gelmişti ve heralde öyledir, koskoca dayının kızı önüne gelenle birlikte olacak değil ya gibi safça düşünmüştüm. bu bölümde ise bade ile konuşmaları o kadar itici, o kadar topluma uzaktı ki anlatamam. bi kadın hem cinsinin bakire olmasına bu kadar mı şaşırır bu kadar mı acır ona???? nedendir bilemiyorum ama bana kalsa imrenmesi gerekirdi bu duruma. şimdi karnı burnunda giysin o gelinliği o. azad.

kıbrıs türkünün rum bayrağı na bayrağımız demesi

bildiğin haritaya bayrak demektedirler. bayrak nedir görmek istiyolarsa buralara bi gelsinler.

devlet bahçeli

artık bağırmasın dediğim mhp lideri. çok antipatik oluyosun başkan.

ezel

son bölümlerinde 70'lerden bi kaç sahne gösterseler de şu genç ramiz'i seyretsek dediğim dizi. adamın sert bakışları ayrı, gülüşü ayrı bi güzel.

ezel

son bölümüyle (44. bölüm) sıkıntılı bi durum ortaya çıkan dizidir.
--spoiler--
39. bölümün sonunda "1971 Ekim" yazısıyla birlikte lunaparkta selma kenan ve ramizi hayratlı'nın cesedinin (en azından oldukça ölü gibi duruyor) başında görüyoruz. 44. bölümde ise 1973 yılına dönüldüğünde hayratlı hala hayattadır.
--spoiler--

çalan alarmı ertelerken söylenebilecek sözler

inşallah yanlışlıkla sonlandırmışımdır da rahat rahat bi saat uyur işe geç varınca da gönül rahatlığıyla "yanlışlıkla alarmı kapatmışım" diyebilirim. tabi bunu söyleyene kadar alar bi daha çalmazsa.