bugün

özel hal ilan edilerek gece belli saatten sonra dışarıda gezen herkes aranmalı tüm giriş çıkışlar kontrol edilmeli ama en başta apo asılmalı ve temsilcisi olan tüm şahıslar milletvekilleride dahil takibe alınmalı ve işlerine son verilmeli.
köklerini kurutun! bunlara bir hitler lazım!
yaşadıkları bölgelere bombalı saldırı düzenlensin!
bdp'nin barış anneleri biraz da teröristlerin önünde oturma eylemi yapsın eylem olmasın diye.
ak partinin yaptığı dışında sadece bir de apo asılabilir başka birşey yapılamaz. oturduğu yerden tek cümlede soykırım yapıp işi çözenler biraz daha detaya girse mesela nasıl bir soykırım olucak?
kürtlerin sadece erkeklerini mi yoksa hepsinimi katledeceksin? çocuklar dahil mi yani?

peki nasıl yapacaksın? sokaklarda sürek avına mı başlıyacaksın? kürtler görüldüğü yerde vurulacaktır , kafa başına 10tl gibimi?

nazilerin yaptığı gibi toplama kamplarımı kuracaksın yoksa gördüğün yerde kafayamı sıkacaksın?

detayları alalım. "ekonomik kalkınma" gibi yuvarlak cevaplara da kaçmayalım. zira ekonomik kalkınma ise ak parti oraya 10 yılda hayvan gibi yatırım yaptı. net konuşalım artık.
yapılmışı var.
(bkz: sri lanka)
(bkz: tamil kaplanları)
(bkz: çeçen terörü)
(bkz: rusya)
millevekili bakan çoçukları ve zengin piçlerini doğuya askerlik yapmaya gönderin bir ayda terör biter. en kesin çözüm bu kim nederse desin.
öncelikle para kaynaklarına ket vurulmalıdır. evet sadece devlet değil, siz de yapabilirsiniz bunu: (bkz: pkk nın para kaynakları) okuyunuz, okutturunuz.
pkk yandaşlarını tespit edip, yardım edenleri bulup yakacaksın. öldürmek ne lan?
acımızın karşılıgı öldürmek olamaz. allah'ım sabrımı yitiriyorum!
terör bakanlığı kurulmalı terörle mücadele konusunda yetkilerle donatılmalı. bakanlığın kadrolarına muhalefettende vekiller yerleştirilmeli.

ve bu bakanlığın başarısı veya başarısızlığı seçimlerden 3 ay önce tarafsız bir kurul tarafından halka açıklanmalı.
siyonizm ve masonluğun kökünü kurutmaktır. pkk'nın siyonist maşası olduğunu ve kürtleri piyon olarak kullandığını çok iyi biliyoruz. yok gidip kürtleri yakalım, hepsini öldürelim diyenler sadece siyonistlerin ekmeğine yağ sürmüş olur. 100 yıl öncesinden planlanmış bir proje bu. amaçları bölgedeki etnik halkı yani kürtleri kullanıp o toprakları önce onlara vermek, sonra suriye, iran ve ırak'tan aldığı diğer topraklarla israil'e bağlamak ve böylece büyük israil'i kurmaktır.

not: buradan kürtlere sesleniyorum, maşa olmayın, kimse size bağımsızlık falan kazandırmayacak.

not 2: ve buradan türklere sesleniyorum, oyunlara gelmeyin ve kültürünüze sahip çıkın.

ek: teşekkürler.
1. pkknın yoğunlukta bulunduğu bölgelerin içme suyuna siyanür katılabilir.
2.pkknın ve bdpye oyun çoğunlukta olduğu bölgelerdeki hastanelere gelen kadınları kısırlaştırabilir.
3.olmadı sivillerdre kendi içlerinde toplaşıp silah sapan kuşanarak ölümü göze alıp pkk itlerinin yaptığı gibi vur kaç olayına baş vurabilir.
ayrıca kanunsuzluksa kanunsuzluk onlar caniyse biz daha cani olmalıyız adamına göre davranılmalı.
öncelikle türkler kendi başbakanlarını ve cumhurbaşkanlarını seçmeleri gerekir. amerikanın veya avrupa birliğinin seçtiklerini seçersek onlarda böyle kritik durumlarda elleri kolları bağlı hiç bir şey yapamazlar.

bu gün başbakan konuşuyor, yemin ediyorum 25 yıldır duyduğum şeylerin aynısını söylüyor, sadece mekan ve zaman farklı. 25 yıldır sakin olun diye diye olan türk gençlerine oluyor. ama pkk destekçileri saldırdıkları ülkeden birde maaş alıyorlar. ticaret yapıyorlar, her türlü makama yükselebiliyorlar, istedikleri yerde tatillerini yapabiliyorlar. üstelik hiç biri de türkleri sevmedikleri gibi nefret ederler. bir referandum yapılsa ne türkler ne de kürtler birlikte yaşamak istemezler. ama ne hikmetse birileri zorla iki bir birinden tamamen farklı kültürü kaynaştırmaya çalışıyor. olmuyor işte 25-30 yıldır da bu çaba gerçekleşmedi.

iran nasıl çözebiliyor? suriye nasıl çözmüş? sen pkk lılara başının üstünde yer verirsen onlarda sana gereken muameleyi yapar. sen önce insan olacaksın. bakın cesur veya sert bile olacaksın demiyorum. ki her canlı kendine saldırana saldırma hakkı ve kendini savunma hakkına sahiptir. ama sen kişiliğini kaybetmişsin kime hizmet ettiğin belli değil tutturmuşsun bankada 100 milyar dolar var bununla gurur duyun diyorsunuz. orada bizim insanlarımız ölüyor, ama o 100 milyar dolar onları korumaya yetmiyor. o para senin devletinin, milletinin şerefini kurtarmaya yetmiyor.

ben utanıyorum böyle bir başbakan ve cumhurbaşkanına sahip olduğum için. kesinlikle türk halkının başbakanı değildir. eli kolu bağlıdır. şirketin patronu amerikadır, müdür israil, personel şefi barzani ve iyi eleman erdoğandır. yazık ki ne yazık olan türk evlatlarına oluyor.

bu günden itibaren tv kanallarında bu terör olayını anayasaya getirmeye çalışacaklardır. hep bir ağızdan bizim atıl solcularımız anayasaya kürtleride sokun yoksa bu kan durmayacaktır diye tehditler savuracaklardır. gidişat onu gösteriyor. devlet kendini savunmayarak insanlarda ''yeter artık şehit istemiyoruz, ne olacaksa olsun'' psikolojisi yaratmaya çalışıyor. zaten yeni anayasaya kürt kelimesi girdiği anda bu ülke resmen bitmiş olacaktır. bundan sonraki tartışmalar ''bayrağın değişmesi ve ülkenin adının değişmesi'' olacaktır.
sorun sadece pkk denen it sürüsü olsa belki asmak, kesmek, yakmak, yıkmak...vs çözüm olabilirdi. türkiye'nin bölgesinde güçlü bir devlet olmasını isteyen dünya üzerinde bir bilemedin iki devlet ya vardır ya yoktur. bu it sürülerinin ağa babaları pkk bitse eminim yeni bir it sürüsü bulurlar. geçmişte ki asala it sürüsü gibi. yani diyeceğim odur ki; ne zaman biz abdye, abye, rusyaya, israile siktir çekeriz o zaman bu millet terör illetinden kurtulur. bu da pek yakın bir tarihte mümkün görünmüyor malesef.
öncelikle pkknın bu saldırılarla neyi hedeflediği düşünülmeli

-pkk da biliyor 10 asker 20 asker şehit verdirerek türkiyenin bitmeyeceğini ve güçsüz duruma düşmeyeceğini

-amaç ne o zaman kargaşa çıkarmak . nedir bu kargaşadan kasıt , türk kürde sataşacak , halk isyan edecek iktidara , ayaklanmalar çıkıcak , millet ayaklanıcak vs.. sonuçta hükümet psikolojik baskı altında kalacak ve yürüttüğü politikadan taviz verecek , geri adım atıcak . diğer bir deyişle pkk nın inine çomak sokmayacak ve arada bir pkk itinin önüne et atacak.

-bu durumda halkın yapması gereken en önemli şey provokasyonlara gelmemek .

-ve bu kadar kızgın olmalarının nedeni demek ki işler aleyhlerine işliyor. bu durumda yapılması gereken beklemek ve sabırlı olmaktır .

-ve yine en önemlilerinden bir taneside bu askeriyenin politikasını ve işleyişini değiştirmektir . ortada bir çatışma var gereken destek gelmiyor , havadan bir saldırı düzenlenemiyor , yeterli önlemler alınmıyor .
10 ar 15 er kişilik timler oluşturucaksın. salıcaksın dağa. tabi bunlar askeri görevini yapan gençler olmayacak dağ yaşamına ve koşullarına göre yetiştirilmiş kişiler profesyoneller olacak. esir almak yok. ama öyle çoluğun cocuğun peşinede takmıyacaksın hep yönetim kadrolarını temizleteceksin. bunlar olurken yapılan mitinglerde protestolarda plastik mermiler kullanıcaksın. eş zamanlı olarak apo yu da sallandırıcaksın. ama tabi ki bu kadar da kolay değil. o örgütü besleyen kaynakları kesmedikçe bu terör bitmez. e bi de terörü bitirmek istemeyenler var tabi.
şu başımızdaki dingilleri yakmakla başlanabilir!
ekonomik açıdan ırak'a ambargo uygulamak, tüm kürtleri oraya tehcir etmek ve ırak sınırına duvar örmek. akabinde otur ve güzel ülkenin tadını çıkar.
pkk ya destek çıkan malum ülkeleri dünya üzerinden kaldırmak, yok etmek ya da ne dersen de!
gerçekçi olmak gerekir,yüksek ihtimalle bu sorun çözülmeyecek.çözülemeyecek demiyorum çözülmeyecek diyorum.çünkü çözülmesi için hiçbir şey yapmıyoruz.biz öyle bir milletiz ki hergün şehit veriyoruz ama buna isyan etmek için bir kişi sınırı var.aklımız başımıza en az 10 şehit verince geliyor.face te twitter da sözlüklerde pkk ya lanetler okunuyor,isyanlar ediliyor,profil resimleri hemen değiştiriliyor vs.acımız maksimum 1 hafta.sonra?sonra unutuyoruz hiçbir şey olamamış gibi davranmaya devam ediyoruz.hep böyle yaptık yapıyoruz ve yapmaya da devam edicez.biz bu duyarsızlığa bu vurdum duymazlığa devam ettikçede hiçbir şey değişmeyecek,hiçbir sorun çözülmeyecek.sadece o iki günlük 'şehit ailelerin acısını paylaşıyoruz' yalanlarıyla birbirimizi kandırıcaz.gerçek olan biricik evlatlarını kaybeden ananın,babanın canının yarısı giden kardeşin,evladın,eşin,sevgilinin acısı.bu öyle bir acı ki isyan edecek güç bile bırakmıyor o insanlarda.yani uyan artık türkiye,sen uykundan uyanmadıkça hiçbir sorun çözülmeyecek sadece birbirimizi kandırmaya devam edicez.
(bkz: atom bombası)
akp'nin çılgın kanal projesi'nden elde edeceği toprakalrı pkk'ya hediye ederek buyrun bununla bir devlet kurun demesi olabilir. aga adamlar ne gadder çılgın değil mi?
ne yazık ki sonuçlarını görmeye ömrümüzün yetmeyeceği çözümlerdir.

pkk nın kendisi zaten fiili olarak 30 yıl fikir olarak çok daha eskilere dayanır. arkasındaki devletleri elimizi kolumuzu bağlayan siyasi ve ticari yaptırımlarının temeli de çok eskilere dayanır. örneğin 2. dünya savaşı ardından amerikanın Marshall yardımı adı altında bize sattığı hurda silahlar bile buna örnektir. sanayisi yeni ayaklanan bir ülkenin silah üretmesine engel olunmuştur. bunun gibi birilerinin ağzına bakmak zorunda kaldığımız onlarca şey var. çözüm için çok büyük bir kararlılıkla belki onlarca yıl dış dünyaya kapalı yaşayıp önce kendi kendimize tekrar! yetecek duruma gelmemiz gerekmektedir. ancak bu sayede sınır ötesi harekata giden birliklerimiz birileri rahatsız oldu diye geri gelmek zorunda kalmaz.
tüm pkklı ve yandaşlarının götüne dinamit koyup patlatmak.
ülkedeki statükocu ergenekon artıklarının tamamen temizlenmesi sonucunda zaten sorun kendiliğinden çözülecek.

not: bu saldırıların pkk içindeki üst düzey alevilerin olmasıda manidardır.
kürt sorununu çözecek bir sivil anayasa ve ırkçı-milliyetçi-şoven söylemin karşılıklı terk edilmesi. pkk nın silah bırakması.
ama zor toz duman ortalık ve ancak ölen insan sayısı bir değerin üzerinde ise gündem yaratabiliyor süren kirli savaş.