bugün

sözlük yazarlarının otobüs yolculuklarında, ilkokulda serviste vs. istemeden sürekli dinledikleri veya dinlemek zorunda kaldıkları şarkılardır.

bunlardan daha çok ilk okul servislerinde yaşanırdı. her sabah aynı şarkı. 90'ların başında şimdiki gibi modern servisler yoktu. hep eski tip. sürekli ferdi, cengiz vs. her gün aynı şarkıyı dinleyince de insan haliyle ezberliyordu.

benim ilk şarkım recebim'in söylediği güvercinim şarkısıydı. memlekete gittiğim yıl. büyük şehirlerarası otobüsten indikten sonra ilçeye ve ordan köye gitmek için küçük minibüslere biniyorduk. ikisinde de sürekli bu şarkıyı başa çalıp duruyorlardı. hala da ezberimdedir şarkı.

ikinci şarkı da ergenlik zamanlarımda kral'da dinlediğim foolish casanova. petek dinçöz'ün klibi. o zamanlar şimdiki gibi internet yok. tek teknolojik olay diskete koyduğumuz 4 tane jpg idi. * bu yüzden kral tv burger king top 20 listesinde hiç kaçırmazdım bu klibi. haftanın birincisini de bir daha yayınlarlardı. bi daha sevinirdim.

ismail türüt çıkınca her şey tersine dönerdi.
serdar ortaç sarkıları.
carly rae jepsen - call me maybe

spor salonlarında çalan 3 şarkıdan birisi bu amına koyayım yapacak bir şey yok.
ajdar -şahdamar

hepsi hepsi bir cümle zaten. aslında teknik olarak cümle bile değil.
(bkz: call me maybe)

oof of.
Serdar ortaç şarkıları.
Sorsanız hic dinlemem, ama nedensiz bilinmez hepsini ezbere söyleyebilirim. Neyin kafasını yaşıyorum siz karar verin.
serviste işe giderken ve gelirken dinlediğim angaranın bağları şarkısı. arkadaş sen dinliyorsun da ben dinlemek zorunda mıyım.ben sana şebnem ferah dinletiyor muyum.ayıptır ayıp diyemiyorum tabi çünkü fabrikanın işçileri de büyük bir coşkuyla eşlik ediyor şarkıya.
orhan gencebay' ın hemen her şarkısı. * *
ajdardan sahdamar. unuttura bilene varimi yogumu veririm.
hayatta dinlemem ıyy denilen serdar ortaç şarkılarını dinleyenden daha iyi bilme hali.
yöresel veya anonim neşeli türküler.
powerturkteki tüm şarkılar. sabah okula giderken hepsini dinliyoruz.
Katy perry nin tüm şarkıları.
dım dım dım...

(bkz: o ne la)
binlerce dansööz var...
amman melekem kavur balıkları,
akşama getirecem arkadaşları
Eminem - guilty conscience
ferdi tayfur - hadi gel köyümüze geri dönelim *
antonio banderas - cancion del mariachi.
ricky martin un dos tres. her yerde çalıyodu zamanında.
tuttu fırlattı kalbimi...
(bkz: gizil öğrenme)
mardinli serseri
ceketimi alıp çıkıcam diyoruuuum alla alla inanmıyoooorrrllaaaaaaaaaaaaaaaaaar.
ismail ykyı bir kere bile dinlemememe rağmen çoğu şarkısını bilirim. böyle de iğrenç bir yazarım.
(bkz: boş bardak!)