bugün

entry'ler (394)

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Queen - kind of magic

terazi erkegi yengec burcu kadini iliskisi

Yengec burcu kadininin yukseleni hava grubuysa veya terazi erkeginin yukseleni toprak grubuysa ufak kavgali ama cok tutkulu bir iliskiye dönebilir.

yengec burcu kadinlari

Yukseleni teraziyse yengec burcu kadini tanimiyla tanimlanamaz kadinlardir.

yoga

Ashtanga yogayı türeten Pattabhi Jois'in de dediği gibi "Yoga, %99 pratik, %1 teoridir".
Huzur aramak kişisel tercihtir ancak yoga pratiğini düzenli yapan bir insan belli bir aşamadan sonra vücudunu dinlemeyi öğrenir. Vücudun işleyişine aşina olduğundan gün içerisinde ters hareketler yapıp ufak sakarlıklarla sakatlanmasını önler.
Kanıtı nedir nasıldır bilmiyorum, denir ki yoga insanın kişiliğindeki ufak pürüzleri giderir, sinirlilik, öfke vs...

eti maden isletmeleri

1 Ocak 2016 itibariyle kurumsal kaynak yönetiminde SAP kullanmaya başlamış olan kurumdur.
Canlı kullanımın ilk günlerinde programın çarpı tuşunu geri tuşunu bulamayan memurlarıyla hoş anılar bırakmıştır.

2014'te piyasaya sürdükleri Eti matikle de gönülleri fethetmişlerdir.
Fosfat, petrol türevi kimyasallar içermediği iddia edilen temizlik ürünüyle yumuşatıcı kullanmadan çamaşırlarınızı temizlemek mümkün.
Daha fazla araştırma geliştirme yaparak -özelleştirilmeden- bor'u hammadde olarak değil de ürünleştirerek satabilmeleri temennisiyle...

izlediğiniz en güzel klip

J.Lo - papi

şu an uyumayan yazarların yaptıkları

Distribution Logistics çalıştığını sanmak; aslında anket doldurduğunu fark etmek.

bilkentsozluk

Yeni bir oluşumla ve beta olarak sunulan sözlük. Bilkent kampus'u geride bırakacağını umut ediyoruz.
http://bilkentsozluk.com

hayat felsefesi

Emre Tuncer'in kitabının adıdır. Herhangi bir insanın günlük içsel konuşmalarının ya da yakın arkadaşlarıyla yaptığı saçmalama seanslarının yazıya dökülmeye çalışılmış hàlidir. işini bilen, adamakıllı bir editör tarafından elden geçirilmesi mümkünse o güne kadar da piyasadan çekilmesi gereken kitaptır.

emre tuncer

Bu kadar iyi yorumun ardından radyo programlarını tez elden dinleyeceğim adam.
Bunun yanında arkadaş mümkünse yazı yazmasın, iyi bir sohbet arkadaşı olabilir ama aynı biçimde kitap yazılmaz; yazılır tabii, ama insanların değerli vakitlerini çalmaktan öteye gitmeyecek bir kitap yazılır (bkz: hayat felsefesi). Kitabın sayfalarını sabırla çevirdiğim süreçte tek söylediğim "...e hadi nerede?" oldu. Yazılan yazı, okumaya değer satırlar nerede?
Ayrıca editörden mi yoksa yazardan mı kaynaklı bilmediğim bağlaç olan "de"lerin tamamının bir önceki kelimeye bitişik yazılması, ismin bulunma hàliymiş edasıyla sunulması beni çileden çıkardı. "ki" meselesine girmiyorum, "şey" sözcüğünü acıyla anıyorum. Bilerek mi yapmış diye düşünmedim değil, olur ya altından bir sürpriz çıkar... şaşırırız!?

gecenin şarkısı

http://www.youtube.com/watch?v=OusbNhdY7XI Nurettin Rençber - Söyle Sunam

lana del rey

klasik ve çekici bir ikizler burcu kadını örneği, bundan olsa gerek angelina jolie benzerliği. Aynı zamanda modeldir kendisi.
*

ben bu yazıyı kendime yazdım

bir dahi Ahmet Kaya'dan yakarım geceleri dinlemek yok.

the hunger games

Çok akıcı bir dille yazılmış olan kitap, elinizden bırakamıyorsunuz. Klişe olarak filminden daha iyi. Katniss'in düşüncelerini kendi ağzından okuyorsunuz ve içinde bulunduğu durumla isyanını daha iyi anlıyorsunuz.

goodreads

türkçe benzeri için (bkz: vikitap). evrensel olması avantajlı fakat türkçe'ye çevrilirse daha da çok kullanıcı kazanacak olan site.
Bu yıl okumayı hedeflediğiniz kitap sayısını yazabiliyorsunuz. Başlangıç ve bitiş tarihlerini alarak kitapların kaç günde bittiğini de tutuyor. Kitaba verilen derece 10 üzerinden olursa daha kullanışlı olacak bir site.

vikitap

http://www.goodreads.com'dan her şeyi alınmış ama hızı esirgenmiş site. Türkçe olması sebebiyle buraya da üyelik açtım fakat yavaş olmasına çözüm bulunmazsa kullanıcı kaybedecek olan site.
Bunun yanında bilmeyenlere: rotten tomatoes, flixster'ın kitap versiyonudur.

asla bitmez denilen şeyler

okunacak kitaplar.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

oku oku oku. sonra dön ve bir daha oku.

the great gatsby

Haruki murakami kitaplarında adı geçen ve etkisi görülen kitaptır.

son sefarad

II.Bayezid dönemini, endülüs'ten kalan yahudi ve müslümanların kurtarılması için gönderdiği gemilerin macerasını ve bu süreçte olan nice güzel öyküyü anlatan kitap. 5 kitaptan oluşacak olan imparatorluk serisinin 2. kitabıdır. Beyazıt Akman bu kitapta Dünyanın ilk Günü'ne nazaran yazarlığını da geliştirmiştir.