bugün

yazarların okumayı sökünce baştan sona okuyup bitirdikleri ilk kitaplardır. okumadan önce annem bana türlü hikayeler okurdu çoğu resimliydi tabi üstüne bir de kendimiz devam masalı uydurduğumuzdan hayal gücüm baya gelişmişti. ama kendi başıma okudupum ilk kitaptan sonra gerçeklerin öyle olmadığını anlamıştım. resimlere bakarak düşündüğüm şeyler yazmıyordu orada. benim hayal gücüm kadar geniş değildi orda yazılanlar. ve okuya okuya hayal gücüm de daraldı benim.
Cin ali serisi. *
(bkz: denizler altında 20 000 fersah)
Laurel ile Hardy.
okulda zorla okutulanları bir kenara bırakırsak, aklıma ilk gelen orta okulda okuduğum bitmeyen kavga, silahlara veda, çanlar kimin için çalıyor kitapları...

ben biliyorum o yaşta bana bu kitapları okutanlara ne yapacağımı!
(Bkz:her kitabı ilk okuduğumuz kitab gibi okumak)
metal fırtına.
(bkz: bambi).
azda olsa kitap okuma alışkanlığı kazandırmış olan kitaptır. o kitap çocuk kalbi'dir.
Ali topu at.
cin ali okumadik mi hepimiz diye gece gece kendime soru sormama neden olan hede.
cin ali. o sikik kol ve bacaklariyla yillardir cop adami beynimize kaziyan tipleme. cuku bile yoktu benim.cizdiklerim haricindekilerde.
okumayı söktükten sonra diyorsan simyacı. emekleme evresi ise aliler aysegullerle gecti.
(bkz: bıdık ali) kitaptan sayılırsa tabi.
ilk roman, piraye.
cin ali serisi, ayşegül tatilde, ayşegül okulda falan. Millet harry potter falan okumuş. Ya onlar okumayı söktükten 8 sene sonra başladılar kitap okumaya ya da ben gerizekalıymışım. Anlamam ki la 6 yaşında harry potter'ı.
tabiki de (bkz: robinson abi)
ömer seyfettin'in hikayelerinin derlendiği kitap vardı evde. sanıyorum bir gazeteden kupon biriktirilerek alınmış. o kitaptaki ilk hikaye olan ant'ı okumuştum.
dünyanın merkezine seyahat.
Cmuk napayım efendim anam babam hukukcu.
'kitap okumayı sevmeyen çocuk'
ailesinin psikopatlığı içerisinde eriyen bir çocuğu anlatıyordu, tüm kitabı her sayfasına kadar hatırlıyorsan psikolojim de derin izler bırakmış olabileceğinden şüpheleniyorum.
yazarlarin nasil hatirladigina sasirdigim kitaplardir.
ölümsüz örümcek adam.
Edmonde De Amicis - Çocuk Kalbi.
cin ali atın peşinde.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar