bugün

onuncu nesillerin: lan? siktir? harbi mi? gibi soruları kendine sormasına sebep olabilir. yalan, yok öyle şeyler.
bize maaş bile vermiyolar abey. 10. nesiliz diye ellam.
zall her ne kadar "maaşlara yapılan zamlar hususunda nesil ayrımı gözetilmemektedir" şeklinde açıklamalar yapıyor olsa da, yalandır efenim. bal gibi de bir kısım yazar kayırılıyor ve biz bu durum karşısında hiçbi şey yapamıyoruz.
zam bana da yapılmıştır. mail yolluyla haberim olmuştur. kendimi tebrik eder, diğer arkadaşlarıma hayli harcamalar dilerim.
10. nesil olduğum için önce 1 seneyi doldurmam gereken ve izine çıkamayacağımı öğreten zamdır.
zall'ın umrunda olmayan durumdur. kimseyi zorla yazar yapmıyor.
dışarda onbinlerce çaylak asgari ücrete razı. o yüzden sendikalaşma şart.

(bkz: sözlük yazarları odası)
paralar zalla herkes kolkola halaya. murat gilin damından atlayamadım.
uzun zamandır beklenilen eylemdir.evet.
(bkz: her seferinde inanmak)
(bkz: ümit etmek)
Dumura uğratmıştır. Ne zammı benim haberim bile yok bu maaş olayından. Üstelik dört seneden fazla yazarım. Kime başvurmalıyım?
karması 500 üzerinde olanlara her üç ayda bir bir maaş ikramiye verilmesi haberi ile birlikte daha da sevindirmiş haberdir.
kaç aydır tek kuruş ödeme yapılmadı zam nereden çıktı.

ismail sürekli oyalıyor nasıl olacaksa bu iş..
devletin asgari ücrete yaptığı zamın yanında hiçbirşeydir.

1004 lira olan asgari ücret şubattan itibaren 1300 net olacakmış. bu bence büyük bir atılım. hadi inşallah.
9. nesil olmama rağmen 7. nesiller kadar para aldığım için beni çok bağlamayacak zam.
2 gün girmedik diye kesinti yapılmış 50 değil 50bin yapsalar ne olur dedirten zam olayıdır.
yalnızca ilk dört neslin maaşlarına yansıyacak durumdur, lakin diğerleri zaten almıyor lol.
sadece 1,5 kilo kıyma alınacak kadar yapılan zamdır. sendika içerisinde görüşmelerimiz devam ediyor. aralık ayının 2. haftası yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında bu konu enine boyuna görüşülecek. Etkili bir pazarlık sonucunda istenilen zam alınamazsa 10 gün greve gidilecek.

-ilk 5 nesil 10 gün
-6 ve 8. nesiller 7 gün
-9. ve 10. nesiller 5 gün grev yapacak.
-11. nesiller ise ortalık boş kalmasın diye greve kademeli olarak karma sırasına göre katılacaktırlar.

grev yılbaşı tatili ile de birleştirilecek. detaylar ve izleyeceğimiz yol yönetim kurulu toplantısının ardındaki ilk cuma günü açıklanacaktır.

not. sendikamıza üye alımı çalışmaları devam etmektedir. sizlerin sesini, isteklerini ve önerilerini en iyi şekilde duyurmaya devam ediyoruz. bizi tercih ettiğiniz teşekkürler.

ulu sözlük yazar sendikası söz-iş izmir il başkanı. tubifex
Yazarlara maaş mı bağlanmıştıkine ¿¿?
Bugün gerçekleşen sevindiren haber. iyi oldu zam yapılması,yağmasa bile damlar.
Taksitle televizyon almak için oluşturulmuş fırsat.
10 kat artsa bile değişmeyecek maaş, 0 çarpı 10 yine 0.
Maaş mı? Oda ne ki.
zamdan ziyade şu iş guvenlik yasasinca odenmesi gereken miktarin artik yatirilmasi lazim. bekliyoruz patron.
görsel
bu aybaşı ile birlikte gelmiş olandır. teşekkürler zall. evet.