bugün

Sözlükdaşlar ek iş kovalamaya başladım. Açıkçası sabah yedide evden çıkıp akşam yedide eve girmekten bıktım. Biraz daha internet üzerinden evden çıkmadan bir şeyler kovalıyorum. Veri girişi, Excel raporlama gibi filan. Niye bu kadar uzatıyorum. Eğer gerçekten parayla yazarlık yapılıyorsa, bu işe talibim. Ulu yönetimine duyurulur.
Yazarları birbirine düşürecek gelişme *
keşke bana da yazarlık maaşı verilse.
bu hayat şartlarında %125 az olmamalı.
görsel

Kulislerde konuşulan gelişme. Enflasyonun altında olursa ben istifa ederim.
an itibari ile gerçekleşeceği açıklanan zamdır. Zall %10 luk bir zam yapacakmıs. Çok değil ama yeterli şimdilik. evet.
Benimkine 3.000 (Üç bin) türk lirası birden yapmışlar.
iade ettim temmuz başında.
Para mı veriyorlardı?Nereden başvuruyoruz.
yıllardır 12,5 liraya talim eden gammazları kızdırdınız olum. asdfg.
görsel
Dır.
bu aybaşı ile birlikte gelmiş olandır. teşekkürler zall. evet.
görsel
zamdan ziyade şu iş guvenlik yasasinca odenmesi gereken miktarin artik yatirilmasi lazim. bekliyoruz patron.
Maaş mı? Oda ne ki.
10 kat artsa bile değişmeyecek maaş, 0 çarpı 10 yine 0.
Taksitle televizyon almak için oluşturulmuş fırsat.
Bugün gerçekleşen sevindiren haber. iyi oldu zam yapılması,yağmasa bile damlar.
Yazarlara maaş mı bağlanmıştıkine ¿¿?
sadece 1,5 kilo kıyma alınacak kadar yapılan zamdır. sendika içerisinde görüşmelerimiz devam ediyor. aralık ayının 2. haftası yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında bu konu enine boyuna görüşülecek. Etkili bir pazarlık sonucunda istenilen zam alınamazsa 10 gün greve gidilecek.

-ilk 5 nesil 10 gün
-6 ve 8. nesiller 7 gün
-9. ve 10. nesiller 5 gün grev yapacak.
-11. nesiller ise ortalık boş kalmasın diye greve kademeli olarak karma sırasına göre katılacaktırlar.

grev yılbaşı tatili ile de birleştirilecek. detaylar ve izleyeceğimiz yol yönetim kurulu toplantısının ardındaki ilk cuma günü açıklanacaktır.

not. sendikamıza üye alımı çalışmaları devam etmektedir. sizlerin sesini, isteklerini ve önerilerini en iyi şekilde duyurmaya devam ediyoruz. bizi tercih ettiğiniz teşekkürler.

ulu sözlük yazar sendikası söz-iş izmir il başkanı. tubifex
yalnızca ilk dört neslin maaşlarına yansıyacak durumdur, lakin diğerleri zaten almıyor lol.
2 gün girmedik diye kesinti yapılmış 50 değil 50bin yapsalar ne olur dedirten zam olayıdır.
9. nesil olmama rağmen 7. nesiller kadar para aldığım için beni çok bağlamayacak zam.
devletin asgari ücrete yaptığı zamın yanında hiçbirşeydir.

1004 lira olan asgari ücret şubattan itibaren 1300 net olacakmış. bu bence büyük bir atılım. hadi inşallah.
kaç aydır tek kuruş ödeme yapılmadı zam nereden çıktı.

ismail sürekli oyalıyor nasıl olacaksa bu iş..
karması 500 üzerinde olanlara her üç ayda bir bir maaş ikramiye verilmesi haberi ile birlikte daha da sevindirmiş haberdir.