bugün

geçmişte muhtemelen fazlasıyla pişman olmuş insanlardır bunlar.. özgüvenlerinin sarsılmasından şiddetle korktuklarından dolayı böyle bir savunma mekanızması geliştirmişlerdir.. böylece geçmişte yaşadıkları pişmanlıklar üzerine bembeyaz bir sayfa açarak bunlardan kurtulduklarını ve arzulanan o huzur mertebesine bu şekilde ulkaştıklarını düşünürler.. ayrıca büyük ihtimalle kendilerinde en nefret ettikleri özellikleri çok dürüst olmalarıdır..

tanım: pişman insanlardır..

(bkz: en nefret ettiğim özelliğim aşırı dürüst olmam)
(bkz: bırak benle bıdı bıdı)
az da olsa varolduklarına inandığım şanslı şahsiyetler.
her yaşadıklarının kendilerine bir ders olduğu bilincine varmış, yaşamakla aslında herşeyin öğrenilebileceğini bilen ulu kişilerdir.
saygı duyulası , bunu nasıl yaptıkları konusunda ders istenesi insanlardır.
pişman olmakla bir yere varılmayacağını,yaptığı eşekliği farkedip bir daha yapmamayı amaç edinmiş insan grubudur.
bunun yanı sıra bu pişman olunacak ayıplarına da erkek gibi sahip çıkarlar,pişman değilim sonuç olarak benim hayatım,benim oyunum,benim hamlem derler.

o vakit herkese de susmak düşer.
tekdüze, monoton bir hayatta yaşadığına pişman olur insan ama o onun bile farkına varmadığından böyle diyebilir.

ya da diğer bir durum hayatı yalama olmuştur aynı şeyleri binlerce kez yaşadığından neye pişman olup olamayacağına karar verememiştir. amaannn yaşıyorum pişmanda değilim modundadır.
-doğduma doğacağıma pişman oldum abi
-hani lan diodun.. yaşadaıklarımdan falan bişeyler
-eeeeiihh...
pişmanlıkların alasını yaşamış insanlardır. ama içinde huzur varsa, yaptıkları onu kendi gözünde yüceltmişse bu sözü çok içten söyleyip yeni bir sayfa açarlar hayata.
kısmen yazık hayatların sahipleridirler.pişman olmamış insanın kalbinden korkarım...
pişmanlıklarını itiraf edemeyen insanlardır. iflah olmaz şekilde hatalarının içinde kaybolmuşlardır. bir nevi pişman olacak kadar büyük hatalar yapmadım mesajı vererek tedavi etmeye çalışırlar hastalıklarını.
"zamanında pişman oldum ama sonra düşününce herşey rayına bir bir oturdu gözümde,eğer falan filanı yaşamasaydım şuan filan falan olamazdı hayatımda" diyebilecek insan olabilir.

(bkz: paradoks)
(bkz: yine olsa yine yaparim)
gerçekten öyle hissediyorsa tebrik edilecek insanlardır.
tebriklerin fışkırtırılması gereken, tapılası insan modelledir.
yaşadıkları her olaydan ders almayı bilmiş , her kötü deneyimin kendisine bir şeyler kattığını keşfedebilmiş ve bundan dolayı yaşadığı hiç bir şeyden pişman olmamış insanlardır.
terazide hayal kırıklıklarının umutlara karşı daha ağır gelmesiyle ortaya çıkan bir tür bastırılmış pişmanlık dürtüsü insanlarıdır. diğer bir deyişle; dürtülerin tatmini, insanın ilişki ihtiyacı için bir araçtan ibarettir.
dehşet hataları muhteşem hayata dönüştürmeyi başaran akıllı insanlardır.
aynı hatayı 2 kere yapmayan insanlardır. taparım. (bkz: narsizm)
pişman olacakları şeyi yapmamış insanlardır.

yersen. yiğitliğe bok sürdürmemek lazım.
yaptıkların için değil yapamadıkların için pişman ol. sloganını benimsemiş insandır.
lise defterlere konu olmuş insanlardır. "yaşadığım hiçbir şeyden pişman değilim, öfkem yaşamadıklarıma!" gibi.
bir süre sonra pişmanım öyleyse varım felsefesini benimseyecek olan insandır.
Kendi hatalarını görebilecek vizyona sahip olmayan insandır!
genelleme yaparken abartma durumudur. karıştırılsa bulunur birşeyler.
pişmanlıktan ne diyeceklerini şaşıragelmiş insanlardır.

hiç olmadı bu lafı söylediklerine pişman olmuşturlar.