bugün

- lan oglum indir lan seyini! *
- sen, sen, sen, sen! beni takip edin!
- ispanak beyinli herifler!
- beni takip et! evet evet sen, bak ben senin o elinle yapilacak neler bulucam...*
çocuklar siz dışardakilerden farklısınız ve farkınızı görüntünüzle de göstermelisiniz **saçlarınızı toplayın, gıravatlarınızı düzeltin, erkeklerin uzayan saçları kesilsin yoksa biz kestirmeyi biliriz.*
süleyman demirel anadolu lisesinden
+kantinde para yiyip çöplerini yere atıyorsunuz.
ya da aynı müdürden
+hepiniz yabancı özentisi sakallar bırakıyorsunuz bırakacaksanız atalarınız gibi bıyık bırakın.
-bayan öğrencilerimizden de ricam pedlerini tuvalete değil çöp kutularına atmaları.

(bkz: çüşşş)
-oğlum şu yardım paralarını getirin kaç kere söyleyeceğim. pazartesi getirmeyeni derse almayacağım ona göre..
mal gibi bir müdüre sahipseniz aradan onlarca yıl geçse dahi unutulmaz replikler hatırlayabiliyorsunuz.

- sizi fevkalade rencide ederim.
- şimdi istiklal marşını okuyoruz.
- korkma sönmeez....

(arkada üç tane piç arkadaş şarkı söyler gibi okumaya başlarlar, arka taraf olduğu gibi iptal.)

- ...sönmeden yurdumun. kes evladım kes, o arkada eşek gibi anıranlar kim?
- (ses yok)
- bir daha baştan okuyoruz. korkma sönmez...

(bkz: ah ah lise yılları)
-kızlar bundan sonra et rengi çorap giymeyeceksiniz,hepinize bakacaaam okula girerken...
(bkz: yuh artık)
soru veya emir cümlesi biçimindedir bu laflar:

+Ne arıyosunuz siz burda?
-....
+Hocanız kim?
-.....
+Dersiniz ne?
-....!!!!
+Nereye gidiyosunuz?
-19 mayıs töreni için müzik çalışması var hocam.(ezik sound)
+Ne töreni ne müziği?
-19 mayıs hocam (ağlamaklı)
+Cevap vermeyin bana. Çabuk sınıfınıza gidin, müzik öğretmeninize de söyleyin öyle kafasına göre iş yapmasın! eşşek mi ossuruyo lan burda.

Ayrıca kendisi TM sınıflarının güzel konuşma yazma derslerine gelmekteydi.
Sınav tek soru:
Herhangi bir anınızı, atasözünü, veya vecizeyi açıklayarak yazınız.
-Hocam konuyu çok geniş tutmuşsunuz, ne yazalım?
+Yaaa, köye gittik yazın, yazın buzağıyı öküzü, bizde veririz yüzü.
Bahçede bekleyen yüzlerce öğrencinin içinde, saçı jöleli olan bir çocuğa :
-Olum, sen kafanı danaya mı yalattın? şeklinde söylenen cümlelerdir.
"anama küfür edin vatanıma etmeyin"
"kızlar size söylüyorum sevin ama elletmeyin"
"vatan hainleri alayınızı kazıcam bu okuldan"
lise müdürümüz saolsun bu gibi sözleri hafızalarımıza sokmuştur.

ayrıca liseye yazılırken şöyle bir konuşmamız olmuştur kendisiyle; -neden bu okula gelmek istiyosun +evimize yakın - evinize uzak olsa okumucakmısın +hayır ama hem arkadaşlarım var burda -haaa çete kuracaksınız sende o koministlerdensin +töbeeee çattık..
kar yagmistir. herkes sevinc icinde tatil karari beklemektedir bir yandan da kar topu oynanmakta, camlar da dahil her gelene geçene atilmaktadir, kardan kaçmaya çalisanlar siniflara saklanir, tabii onlari takip edenler vardir. aniden okul müdürü belirir :

- cocuuukklaaarr !!
- (sictik)
- karlarla oynayin ama yere atmayin
- ??!!?
bir gün tuvaletlerin arızalanmasına bağlı olarak sitemde bulunmuştu müdürümüz ve şöyle dedi :

- adamlar füzeyle istediği noktaya isabet ettiriyor,

sizse bi tuvalet deliğine isabet ettiremiyorsunuz, bu kadar da olmaz...

sonrası tüm okul kopma modunda tabi..
okul müdür aynı zamanda çevre ve insan dersine gelmektedir. sınavdan önceki hafta 7 soru dağıtır sınavıda 5 tanesinden yapar. Ama tabi biz onada üşendiğimiz için sınavda kitap açarız. * Gene bir çevre ve insan sınavı, ben yüzsüzce kitabı masanın üzerine koymuş haşır huşur karıştıraraktan yazıyorum. müdürün uyarısı aynen şöyleydi :

- oğlum o kitabı sıranın altına koy, bi müfettiş gelse ne diyeceğim ben ?!
+ha ?! hı ?! haaaa. ehehehe *
müdürüm, canım okulumun en altındaki boş katta gençlerin sigara içmesinden, çiftlerin sevgi pötürü olmasından haberdar olmuştur, bir cuma günü törende eline mikrofonu alıp;

+ arkadaşlar, duydum ki, okulun mevcut yerlerinde, birtakım şeyler yapılıyormuş !

(ardından, okulun mevcut bahçesinde iptal olan birtakım insanlar...)
sigara içeni disipline vermem, hukuksal yoldan 660 ytl cezayı ailesinden alırım.
pazartesi sabahı müzik hocası okula gelmemiştir, istiklal marşını acayip el hareketleriyle yönlendirecek ve başlatıcak kişi yoktur. kısacası bir sorun ve gerginlik olmuştur. müdür üstün zekasıyla hemen işi çözer:

-evet çocuklar, bugün müzik hocası gelmedi onun için şimdi istiklal marşını ben yöneteceem. başla diyinca başlıyacaksınız. 1...2...3 BAŞLA!!!
+ lan mavili kime diyorum ?
paaat *
+ getir lan mikrofonu
* bozulmuş hocam 2 parça olmuş alet
+ getir ikisinide.hayvan oğlu hayvan senden alacam bunun parasını it oğlu it
*
güzelleşen havalar nedeniyle giyimkuşamınızda bozulmalar gözlemlemekteyim.

şimdi efendim bu cümlenin neresi yarıyor diyosanız güzelleşen havalarda sağnak yağmur varsa yarıyor efendim.
yaşanmış olay :
cuma günü okul çıkışı istiklal marşı okunacaktır.
- sesiniz çıksın biraz. yüksek seksle okuyun!
okul kopamadı tabii korkudan.
edit: bizim müdür sözlükte galiba
- o saç ne olüm *, aristo musun nesin ? *
bir adet cep telefonu makinası bulunmuştur.kiminse gelsin alsın.
hönk!
avizelerimiz mavizelerimiz eksiktir.
bundan sonra geri geri yürürken ayağınızı takılırsa tepenizdeyim gibi bütün müdürler göt müdür sorusunu kendime sormama sebep olan laflar bütünü.
cuma günü istiklal marşından önce vaaz verirken yaşananlar,
-bugün bir baktım ki kokudan geçilmiyor tuvaletin önünden, koku beni kendine çekti birde ne göreyim birisi kapı önüne mayın bırakmış, allahtan basmadım da patlamadı. insan olan insan gider mayınını adam akıllı, gizli kapaklı yerlere kurar...