bugün

manzara yaşamak.

küçükken macera ile manzarayı karaştıran bir velet tarafından söylenmiştir.
hülya avşar' ın "çünkü" kelimesini "çünki" olarak kullanmasıdır. her denk geldiğimde dikkat ederim hep de yanlış söyler.
mütevazi değildir. mütevazıdır efendim doğrusu.
(bkz: amına kodumun pezemengi)
vasat ; 'orta' demektir. Lütfen kötü anlamında kullanmayınız.
sarımsak değil canım benim sarmısak.
ızdırap hiç değil canım benim ıstırap.
arkadaşımın din dersinde "li ilafi" diyeceğine "laaa ilafi" demesi
prof, dr, doç dr, vb.
mefhum yerine meftun kullanılmasıdır efenim.
herkez! kullanana kıl olurum, her türlü rencide ederim. hatta itin g*tune sokar orda bırakırım!
rampaya çıkıyorum.
bir canını sıkıp geleyim.
kenefte ne var.
şu helanın ağzına yüzüne.

bunlar wc için söylenen yanlış cümlelerdir. kelimelerin gücü adına
bugünlerde en çok karşılaşılan yanlış kullanımlardan biri de şarz*.
askeri ücretle çalışan herkez, yanlız yaşasada istambul'da zorluk çeker. buda kayda deyer bir şey değildir.
asgarî ücretle çalışan herkes, yalnız yaşasa da istanbul'da zorluk çeker. bu da kayda değer birşey değildir.
doğrusu vejetaryen olması gerekirken, çoğu insan gibi benim de yanlış kullandığım vejeteryan.
(bkz: veleybol) *
gözümde karizması yüksek olan birinin anahtara anaktar demesi daha önce de rastladığım bir yanlış kullanımdı. bunun dışında, yalnız yerine yanlız, herkes yerine herkez, şemsiye yerine şemşiye çok kullanılıyor ve bu hiç hoş değil.
birisi.

biraz üzerinde düşündüğünüzde ne kadar yanlış olduğu kanısına varacak, bundan sonra siz de kullanmayacaksınız.
Fenevbahce. Ayiptir beyler adamin hastaligiyla ilgili dalga geciyorsunuz.
(bkz: görmemezlikten gelmek)
(bkz: görmezlikten gelmek)
Yazımları sürekli değiştiği için biz öğrencilerin başına dert olan kelimelerdir.
Örneğin; sarımsak kelimesinin yazımının son 15 yıl içinde 3 kez değiştiğini duymuştum.
Ayrıca Türkçe'de kurallara uygun olmayan şekilde iki ünsüzün yer değiştirmesine "göçüşme" denir.
Örneğin; ekşi - eşki, kirpik - kiprik...
eşortman, şemşiye, yanlız, herkez.
Aferim değil aferin dir.
anarşist kelimesi mesela,
aykırı olan her şey için kullanılıyor.
kpss. karşılaştığım insanların % 90'ı "kps" diyor.* durum vahim.