bugün

Anarşi ile ilgili olan.
Anarşi yanlısı olan kimse.

(bkz: anarşizm)
anarsizm fikrini savunan kisidir.

bu kisi bir devlet düzenini benimsemez. politea kavramı onun icin yıkılması gereken yegane kavramdır. o kendiliğinden olusan/olusmus bir düzen arar ve bunun için çalısır. her seyin yerli yerinde olduğu post-modern bir yönetim anlayısı arar ve insanların mutluluğu icin cabalar.
düzen karşıtı,yöntemsizliği yöntem kabul etmiş kişi.Düşüncede kabul etmiş ama pratikte uygulayamayana da kofti anarşist denir.
kismen de olsa (bkz: V for Vendetta)
dethkrüsh-anaşistim

evet ben anarşistim. okulda sıraları kırarım
aynı zamanda vandalist bir insanım.
converse giyerim herkese karşı çıkarım
bu alemde insanlık ayıbıyım!

oi oi oi oi oi

okul çok soğuk götüm dondu dehey hey hey
gerekirse yakarım odanı müdür bey
halay çekerim göbeğinin üstünde tey teyle
buyur anarşist arkadaşım gel tevbe eyle
-: lan tırto sen niye anarşistsin?
anarşist: abi çok cool bişey!
-: :S nasıl yani bu siyasi bir akım deil mi?
anarşist: bilmiyorum ama böle takılınca sağlam piyasa yapiosun
-: olm bu anarşizm dediğin şeyin bir düşünme sistemi ahlak felsefesi gibi bişeyi vardı bildiğim kadarıyla yanlışsam düzelt
anarşist: yok abi naptın deli miyim ben felsefeyle uraşıyım. anarşizm dediğin şeyin A sı var hatta etrafında bide çember var bak converseini bile aldım. hem böle arada bir vandallık yapıoz eğlence çıkıo. duvarlara felan anarşizmin A sını karalıyoz. hem çamaşırlarım kirlendiğinde annemin evine götürüp yıkatıyorum. müthiş abi.
insanın ara sıra olmak istediği şey
dünyada en fazla yanlış anlaşılan insan tipidir.
ebeveynler tarafından anarşik denilen hede.
her kim ki otoriteyi yadsır ve ona karşı savaşırsa, o bir anarşisttir*
sık sık herşeyi sorgulama ihtiyacı duyarlar. var olan herşeyde bir hata ve yanlışlık ararlar. sürekli "bu böyle olmamalı, bunda bir yanlışlık var" gibi cümleler kurarlar fakat "nasıl olmalı?" diye sorulduğunda cevap veremezler çünkü onlara göre yeni bir dünya yaratmak gereklidir *. ancak yeni bir dünyada onların düşünce tarzı uyum içinde işleyebilir. savundukları düşünce gayet doğrudur ama uygulama tarzları yanlıştır. bir de bunların bazıları vardır ki daha anarşizm in ne olduğunu bilmeden ben anarşistim derler. (bkz: ozenti anarsist) zaten bir anarşist ben anarşistim diyerek kendini belli edecek kadar salak değildir. onlar icin (bkz: anarsizm)
türkiye'de solculuk ile örtüştürülmüş olan karalama kampanyasının kilit sözcüğü.
(bkz: capcadi)
Çok fazla düşününce insanın aldığı hal. Kendimden biliyorum, "en çok kafası karışan; en çok düşünendir" sözümü doğruya çıkaracak derecede sorgulayıcı oluyor insan.
bazen bilgi anlatabilmektir. gerçekten öğrenmek isteyenlere özetlersek, anarşist; devlet kavramını kabullenmyen, karşı çıkan kişidir. amaç bakımından komünist ile aynı çizgidedir. mutluluğu ama gerçek mutluluğu arar. bizlerle alaksı olmayan ama bizleri şekillendiren kurallara karşıdır. lakin devrimci hareket ile farklılığı işlevdedir. anarşist tek başına da hareket edebilir. örgütlenme birincil derecede önemli değildir. ve sosyalist bir devlet düzeni de, anarşist için yok edilmesi gereken bir hedeftir.
..bugünlerde pek bir herkes.

moda ettik başımıza. saç uzat. anarşizm logolu tişört giy. şekilli sakal.

pek bir farklı oldunuz. ama yine hepiniz olunca, yine aynı kalacağınız.

anarşist olmak. pek bir kolay. zevkli.

ne diyelim devlet'in ömrü ya da bunların aklı kısa.
anarsist olunmaz anarsist dogulur.
tek çocukları bulur genelde.
(bkz: ben bugun bu tespiti yaptım)
oluşagelen tüm otoritelerin aslında kendilerini yaşatmak için var olduklarını savlayan ve bu nedenle de devlet dahil her türlü otoriter yaklaşıma karşı olan kişi.

- sen de kimsin?
- otorite...
- ne iş yaparsın?
- düzen kurar ve uyulmasını sağlarım.
- kimin için?
- herkes için...
- bu 'herkes' sen olmayasın?
- de git! anarşist misin, nesin?
(bkz: en asil duygunun insanı)
özellikle ülkemizde düzene karşı olup, işe güce girdikten ve çoluk çocuğa karıştıktan sonra en büyük çakallardan olup, para için babasını bile satacak seviyeye gelebilen özenti grubu.

düzene karşı isen

- onun için savaş, devletimin üniversitesinde neden okuyosun, hani yöke karşı idin.
- evlenme çocuk yapma, kirlenmiş olan dünyaya neden çocuk getiriyosun.
- hayat sadece turlara katılarak, gruplarla memleketimin doğusuna gidip; nemrutta güneşin doğuşunu izlemek, oralarda fotoğraf çektirmek değil. bak bakalım yurdumdaki binlerce aç insana, ne yer ne içerler; nasıl yaşarlar. lewis 501 kot pantolonun üzerine che tişörtü giymek değildir anarşistlik.
- senin gibi giyinmeyeni, düşünmeyeni koyun olarak nitelendirme, ilerde anarşizm gelecekse halkla gelecektir. halk seni itici görmesin, halkı aşağılama.

siz, ne anarşist olmalısınız be!!!
bacaklarındaki kılları almayan, orman şeklinde bırakıp etek giyen hatundur efenim anarşist. **
aklına ve vicdanına uymayan kuralları iplememe ayrıcalığına haiz kişilere verilen ad.
hem mikro, hem de makro ölçekte her türlü düzene karşı olan insan...
hem mikro, hem makro ölçekte her türlü düzene karşı olan insan değildir. varolan, belli bir zümreye (bu bir sınıf da olabilir, sınıfsal özellikleri olmayan [bürokrasi gibi] ayrıcalıklı bir grup da) hizmet eden, dayatmacı düzen(ler)e karşıdır. insanların birbirleriyle ortak çıkarlara dayalı, eşit, yani mutualist biçimde yaşayabilecekleri bir düzeni savunur.
çoğunlukla, belli bir sınıfın çıkarlarına hizmet etmeyen bir sistemi savunan siyasi görüşün adının anarşizm değil, sosyalizm olduğunu bilen insanlardır bunlar...