bugün

sıla gençoğlunun mürekkep albümündeki en güzel şarkısıdır. eski sılayı hatırlatan cinsten.
Yalan sevinçle oyalandım
Aklın tuzağında dolandım
Kusuruma bakma zil zurna geldim
Sabahın beşi kapına dayandım

Erbabım aşk madem
Madem yasaklar namahrem
Kafeste sözler susuyor şimdilik
Uçurur zaman hele dur bakalım

Sırtımda uzun hırka gibi gece
Yarenlik etmez kaytarır hece
Hatıra oturmuş kalkmaz halden anlamaz
Derya deniz düşünce

Gezdim seni sokak sokak
Valla yok hesap kitap
içimde avaz avaz yan yan yan benimle
Uzun yola gider gibi
Bakma öyle yüzüme
Aman can cazım etme

Gezdim seni sokak sokak
Valla yok hesap kitap
Uzun yola gider gibi
Bakma öyle yüzüme
Aman can cazım etme

Sırtımda uzun hırka gibi gece
Yarenlik etmez kaytarır hece
Hatıra oturmuş kalkmaz halden anlamaz
Derya deniz düşünce

Gezdim seni sokak sokak
Valla yok hesap kitap
Uzun yola gider gibi
Bakma öyle yüzüme
Aman can cazım etme

Gezdim seni sokak sokak
Valla yok hesap kitap
Uzun yola gider gibi
Bakma öyle yüzüme
Aman can cazım etme
Aman can cazım etme

mürekkep albümünün en muhteşem şarkılarından biridir.
afitap saçmalığını derhal unutmak isteyenlerin sığınağı olan Sıla'nın son albümündeki güzellemesi. yanayım yanayım ateşlerde yanayım o geniş omzunda bir gece misafir olayım sılam.
Albümde en beğendiğim şarkı. ilk dinlediğimden beri acaip sardı beni sürekli olarak dinliyorum. Bu şarkı için albüm aldım resmen.
Ah be abla naptın sen. Terkedildğiniz gün dinlenir.
'Uzun yola gider gibi,bakma öyle yüzüme' sözü onu en son gördüğüm Beşiktaş-Kadıköy vapuru önünde bana bakışını hatırlatır her dinlediğimde. Uzun yola gitti, gider gibi de bakmıştı zaten.
şarkıyı falan bilmiyorum ama bana cazip bir teklif gibi geldi. yanmak güzeldir.
sıla'nın mürekkep albümündeki tartışmasız en iyi şarkıdır. hatta ve hatta sılanın yaptığı en iyi şarkılardan biridir.
"gezdim seni sokak sokak, valla yok hesap kitap."
şarkıya aşık oldum sanırım. bu nedir abi ya böyle şarkı mı yapılır. içimi sızlattın.
benimle yan değil miydi o şarkı denilesi başlık.

edit: yok yav o başka bu başkaymış sori.
ağzıma sıçtın lan sıla.

http://www.youtube.com/watch?v=_VX1IrZWuqQ
En büyük Sıla fanlarından birisi olarak en sevdiğim şarkısı ilan ettiğim şarkısı. O yan diyor benim içim yanıyor öyle bir şarkı kendileri.
keşke beraber dinlebilse denilen şarkılardan. ah be sıla yine gece gece triplere girdiriyorsun adamı.

gezdim seni sokak sokak
valla yok hesap kitap
uzun yola gider gibi
bakma öyle yüzüme
aman can cazım etme
aman can cazım etme
Sonunda kliplenmiştir*
https://youtu.be/kXBunIe_PSw
nihayet klibi gelmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=kXBunIe_PSw

peki neden her dinleyişim de gözlerim doluyor, bağıra bağıra söyleyesim geliyor, neden seninle sevdim bu şarkıyı, neden onyüzmilyon kez izlesem de bıkmıyorum, bıkacağımı da düşünmüyorum..

her kelimesi.. her cümlesi.. her harfi..
Sıla hanimefendi nin klibini çekmeye teşrif ettiği şarkıdır. Şarkı dinlene dinlene eskidi bile.

Sıla şarkıda cidden sokak sokak geziyo sonra yeter dizisinde oynayan çirkin adamı takip edip duruyo. O adamdan başka erkek mi bulamadiniz be.
müthiş bir (bkz: sıla Gençoğlu) şarkısı.

gerçi sılamın söylediği kötü şarkı yoktur herhalde....
iyi şarkıymış. yazdı mı yazıyor bazen sıla. ha gayret devam canım. hele ki sanat, söz, müzik istiyorum derken. hayat daha da yavanlaşmadan kurtarın bizi edebiyatçılar oyuncular, müzisyenler. nefes alalım ne olur. el ele tutuşan bebeklerden olmayalım. renk lazım renk. hayatı boyamaya devam sıla.
şeytana uyup ruhunu satanlara vaad edilen şeytani cümle...
uzun yola gider gibi bakma öyle yüzüme...
Klibi çok etkileyici olan şarkı.
klibiyle, sözleriyle tam bir sıla şarkısı ve tabi ki tam bir kalite. resmen yaşayarak söylüyo yav şarkıyı.
Şarkı güZel de son sahnedeki saçı olmamış. Bir de klip senaryosu daha zengin olabilirdi. Az biraz tekdüze, ama farklı güzel klip.
fazlasıyla harika bir şarkı .
sıla'nın bir türlü sevdiceğine kavuşamadığı klibe sahip şarkı. adam ölmüş de olabilir. her şey hayal de olabilir, bilemiyoruz.