bugün

Herkesin altından kalkamayacağı ama gerekli olan bir şeydir. Bazen yalnız kalıp kendini sorgulayabilmek hayatın anlamı yani bir diğer değişle yalnızlıktır hayatın anlamı.
(bkz: yalnızlık paylaşılmaz)
tadımlık sadece. fazlası can yakıyor.
bazen acı, bazen tatlı olan..
ama hep bir buruk..
ekşidir.
mideyi kaldıracak kadar kuvvetli derecede yakar ama vazgeçilemez güzelliktedir. uyuşturur insanı, uçurur.
bambaşkadır.
yumuşaktır, sarar.
taparsınız, en iyi gelen olur.
harikadır en güzel bişeydir belki bilardodur ama en iyisi yalnızlıktır.
insanların öldükten sonra değerlerinin katlanarak artması gibidir aslında...

'özel' açıdan bakacak olursak, yalnız kaldığınızda yalnız kalmamak istersiniz; biriyle birlikteyken de biraz nefes alıp yalnız kalmayı düşlersiniz değil mi? tabii iki durumda da sürekli aynı beklenti içine girmezsiniz. yalnız kaldığınızdan ya da bi ilişkiniz olduğundan memnun olduğunuz zamanlar vardır...

mesela ben, seviştikten hemen sonra yalnız kalmak ya da hatrı sayılır bi sessizlik isterim.
yalnız kaldığımdaysa yanımda biri olsun, koynuma süzülsün isterim. sonra sevişmek isterim. sonra hemen yine yalnızlığı düşlerim...
bazen hayatımda kim varsa o gün hiç aramasın, sormasın isterim. istediğim zaman aramadığındaysa kıyameti koparırım. ama bu isteğimi hiçbir zaman kimseye söyleyemem, ayıp. bana söylenirse -ki sanmıyorum- soğurum, genişliğe gelemem...

son olarak 'yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz' klişesini araya sokarak, yalnızlığın salt bir biçim, eylem, duruş olduğunu düşündüğümü söylemeliyim. yalnızlığın tadı olmaz, dolayısıyla acısı tatlısı da olmaz. bi şeyden keyif almak ya da acı çekmek için, onu bi başkasıyla ya da kendinizle paylaşmanız; yüzleşmeniz, yüzleştirmeniz gerekir. e ne demiştik? paylaşılsa yalnızlık olmaz. o zaman yalnızlığın tadı var mı? yok.

sabah şerifleriniz hayırlı olsun...
mayhoştur.
turuncudur.
tadı yoktur kokusu vardır. yalnızlık kokar.
Sonradan anlaşılır.
belli bir yerden sonra kabak tadı vermeye başlar.
kesinlikle kabak tadıdır.
acıdır.
fazlası zarar, azı karar olandandır.
-yalnızlığın tadı?
+evet, kafamı bana bana çıkarıyorum...
açlık gibidir...
açlığın tadının hiçbir yemekte bulunmadığı gibi, yalnızlığın tadı hiçbir birliktelikte yoktur...
kim bilir nerededir nasıldır sorularıyla birlikte efkarlı bir hal alır. sonra bir içkiyle dilinize acı bir tat gelir.
böyle durumlarda sağ elinize verdiğiniz değerin ne kadar çok olduğunu anlıyabilirsiniz.
dumanlıdır.
kekremsidir.
onu sevdiğinizde * çikolata gibidir mutluluk verir.
ağza gelen acı çekirdek gibidir.