bugün

Bazen düşünüyorum bekar kalmak dünyanın en güzel şeyi bazen de ilerde yalnız ölme korkusu salıyor bir hayat arkadaşınız olmadan.
Yanlız yaşamaktan korkmuyoruz da yanlız ölmekten korkuyoruz! Bu nasıl bir çelişki.
kabullendikten sonra korku olmaktan çıkandır.

(bkz: ben yalnız öleceğim)
yalnızlık zordur, yalnız yaşamak herkesin harcı değildir.
yalnız ölmek ise bambaşka bir cesaret gerektirir.
yalnızlık gerçekten zor, insanın bir şeyler paylaşacak bir hayat arkadaşı olmalı. mutluluk tek başına olmaz, sadece bir süre oyalanırsın.
toplu intihar nedenidir.
10 yıldır yalnız yaşayan bir adam olarak bu şekilde yaşamaktan korkmadım ki ölmekten korkayım. zira ölmekten hiç korkmadım. her canlı gibi tadacağım bende ölümü nesinden korkayım.
yalnız doğar ve yalnız ölür bazıları yalnız ölmekten korkmuyorum yalnız ölmeyi istiyorum ölürken kirli insanların yanımda olmasını istemem.
Ölmekten korkmak değilde yaşlanınca herkes kendi derdine düşünce o sıkıntı yalnız başına kalmak korkusu diyelim, yalnız ölmekten çok.
şuanda genç olduğumdan mı? yoksa böyle bir karakterim olduğundan mı? bilmiyorum ama yalnız ölme korkusu diye bir şey hissetmiyorum. böyle bir şey olduğunu da ilk defa öğreniyorum. ama şimdi düşündüm de öleceksem yalnız ölmeliyim. yalnız eğer benden önce ölecekseniz ve bu korkuyu yaşıyorsanız yanınızda olabilirim.
Sonuçta öleceksin. Yanlız ölmemen neyi değiştirir ki ?
insan bağımsız ve yalnız bir varlık olsa da onu zaman zaman kemiren korkudur. herkes bir aşkın tarafı olmak, dertlerini paylaşacak/ paylaşacağı bir arkadaşı, dostu olsun ister.
yalnızlık belli bir noktadan sonra herkesi(ruh sağlığı yerinde olan) sıkıntıya sokacak bir durumdur, o yüzden normal korkudur, yoksa elbetteki hayatın akışı gereği doğduysan öleceğin kesin, ha yalnız ha değil, önemli olan o ana kadar hayatı nasıl yaşadığın..kafa dengi bir hayat arkadaşı her bireyin en normal isteğidir.
yaşlılarda sık görülen korkudur.
öldükten sonra yalnız olmanız, yahut etrafınızda 300 kişinin olması bir şey ifade etmeyecek. dolayısıyla korkulacak bir durum yok. yalnız ölümü zihninizde kötü bir yerlere koyduğunuz, kötü hayal ettiğiniz için korku duyuyor olabilirsiniz.

insan kimi zaman kalabalığın içinde olsa dahi yalnızdır...
http://youtu.be/GIeGSfVQZPI

Her hucreme sindirip kabullendigim yalniz olmek fikri acitmiyor. Sahsim icin buyuk bir korku degildir.
insanın mesela son yıllarını son 4 5 yılını yalnız geçirmesinden bahsetmiştim, yalnız ölmek derken. Son saniye de yalnız ölmekten bahsetmedim.
sanırım bir çok yalnız kişide olan bir korku.
fakat gereksiz bir korku.
ölümün kendisinden korkulur.
tüylüsü tüysüzü farketmez.
her canlı ölümü tadacaktır.
Dünyanın en saçma korkusu olmaya adaydır. Ulan ölmüşsün, yok olmuşsun, bir şey hissedemeyeceksin artık dolayısıyla yalnız ölsen ne olacak?
Yalnız ölme korkusu mu ölme korkusu mu?
Bence her ölüm yalnız ölümdür. Burada kastedilen ölüme gidilen süreci yalnız geçirmenizse bu daha çok yalnız kalmak korkusu olabilir.

Ölüm döşeğinde eşiniz elinizi tutarken ya da en iyi arkadaşınız yanınızda olduğunda bile sonuçta ölümle siz yalnız ve tek basiniza yuzlesiyorsunuz.

Arıyorum ölüm meleği gelince selamun aleyküm bir arkadaşı alıp çıkacaktım demiyor.
çözüm için 4 kilo tntyi vücuda bağlayıp kalabalık bi yerde patlatın. böylelikle pek çok kişiyi beraberinizde öldürüp yalnız ölmemiş olursunuz.
insanlar yalnız doğar ve yalnız ölür. ikisinin arasına sığdırabildiklerine yaşam denir.
Ölmeden önce bilinciniz yerindeyse ve yalnızsanız problem edilmemelidir fakat edilir. Eğer yanınızda en sevdikleriniz varsa, onların üzüleceğini bilerek daha bir korkarsınız. Netice de bilinmezlik yüzünden korku normaldir. Ha gayret alt üstü 65_75 sene yaşayacağız. Korkuyu beklemeden unutmak lazım bu düşünceyi.
görsel
yalnız ölmücem di mi?

diyerek katıldığım başlıktır.