bugün

Günümüzde hintli ve pakili göçmenlerin nüfusunun fazlaca olduğu söylenen, 1888’ in ağustos ve kasım ayları arasında jack the ripper’ ın seri cinayetler işlediği londra semti.
deathcore icracıları. müziklerinin yanı sıra, sözerindeki felsefik altyapı bu adamları daha fazla dinlemeye değer kılıyor.
özellikle 2012 çıkışlı whitechapel albümleri tavsiye edilir.
gümbür gümbür deathcore yapan gruptur. chino morenoyla düet yaptıklarını duyunca çılgınlar gibi evde koşturup sonra oturup şarkıyı dinlemiştim. türkiyeye gelmelerini dört gözle bekliyorum.
' jack the ripper cinayetleri günümüzde gerçekleşse ne olurdu? ' sorusunu soran yeni bir polisiye dizi.
vokalistleri phil bozeman'in ayağına paspas olduğum deathcore'un son yıllardaki bana göre all shall perish ile birlikte simgesi haline gelmiş grup. (bkz: kaçın god böğürüyor)
şişko basçısına hasta kaldığım grup.. tam bir serkan abi tipi var adamda * ayrıca vokalistleri de çok kafa bi tipe benziyor.. böle bi yakınlık hissettiğim için elemanlara müzikal açıdan ziyade tavır trip olarak ele alasım var.. chino morenoyla düet olayına girmeleri de cabası.. severek dinliyoruz efendim.. posession this is exile eternal refuge reprogrammed to hate başlıca beğendiğim şarkıları..
3 elektro gitarist kulanan amerikalı death metal/deathcore grubu.
this is exile albümüyle tavan yapmış genç deathcore grubu.
brutal death metal/deathcore tarzı müzik yapan hayvan grup. çoğu deathcore grubunun olduğu gibi bunlar da amerikalı. fakat türdaşlarından farklılar zira 1 vokal, 1 davulcu, 1 de bassçı dışında 3 gitarist barındırır bünyesinde. albümleri sırasıyla:

The Somatic Defilement - 2007
this is exile - 2008

grubu tanımak açısından 2007 albümlerinden "festering fiesta" tavsiye edilir.

bu da myspace sayfaları: http://www.myspace.com/whitechapel
karındeşen jack' ın ürkütücü cinayetlerini işlediği londra semti.
sefalet bu semte hakimdi ve semtte bir sürü çete üremişti. suç yaygınlaşmıştı ve göreve yeni gelen metropolitan polis müdürü charles warren, görev açısından yetersizdi. aynı dönemde karındeşen jack cinayetlerinin kana buladığı semti idare etmekte çok yetersiz kaldı ve gerekli önlemleri almayınca işten alındı.
karındeşen jack soruşturmasına atanan dedektif abberline, efsanevi seri katili whitachapel' de kılık değiştirerek, pansiyonları ve aşevlerini dolaşarak arasa da, sonuca ulaşamadı.
ünlü yazar jack london, londra' ya geldiğinde whitechapel' e uğradı ve halkın çektiği sefaleti, yüksek suç oranını ve sokakların kirliliğini görerek, yapıtlarına yansıttı. 20. yüzyılın ikinci yarısıyla, semt büyük bir değişim geçirdi ve hızla yeni bir yapılanmanın sonucunu alarak yaşanılası bir yer haline geldi.