bugün

türkçe telafuzu zor olan vodafone * kelimesine türk halkının hala alışamamasıdır. telsim demek daha kolay gelip alışkanlık yapmıştır zira mesafeli yaklaşırlar vodafone demeye *
vodafone kurumsal iletişiminin yeterince iyi olmadığının bir göstergesidir.
(bkz: hala x milyon lira diyen insan)
Vodafona nazaran telsimin daha bir benimsendiğinin ve telsim markası ölse de hala zihinlerde kalan bir marka olmayı başarabildiğinin kanıtıdır.
yakında aşılacak durumdur elbet. insanların genel alışkanlıklarını kırmak zaman alır.
(bkz: telsim in vodafone a dönüşmesi)
aynı manaya geldiğinden hiç farketmeyen durumdur. telsim dendiğinde karşınızdaki suratınıza bön bön bakacağı güne kadar mutluluk içinde kullanılabilir. bu bahsedilen gün minumum 15 sene sonra gelecektir.
bazen şirketin kendisinin de kullandığı tabirdir. halen bazı şebekelerde telsim bildirimi vardır. o alanlarda ekranda telsim yazar.
-100 kontör verir misin?
+hangisinden?
-hala telsim.
YTL ve YKR de dördüncü yılın ortalarına gelinmesine rağmen hala milyon diyen bizler için çok da garip karşılanmaması gereken bir eylem.
siemens a55 telefonumda hala telsim yazıyor. ne kadar vodafone' u benimsemiş olsamda kullandığım bu telefondan dolayı telsimden sıyrılamadım bir türlü.
bunu diyen kişiler fox a tgrt diyenlerle akrabadır.
ağız alışkanlığından kaynaklanan durumdur. zira hangimiz "oturgaçlı götürgeç" diyoruz ki kısaca araba demek varken? pek alakalı olmadı ama kolay söylenebilitesine * göre değerlendirdim.*
(bkz: avea ya aria demek)
yine çekmiyor yine çekmiyor...değişen hiçbirşey olmadığından ismi de değiştirmek manasızdır.varsın olsun telsim demişsin. *
That's what we call 90s.
Çok çok eski telefonlarda Telsim yazmaya devam ediyor. Normal yani.
vodafone bile gitti türk telekom oldu.
Bir 50 kurusa 500 bin 1 liraya 1 milyon demek değildir.
hatay'ın anavatan'a katıldığını söylesek nasıl tepki verir merak ediyorum. *
Bunu diyenler bariz yaşlılardır.
türk telekom'a avea demek gibidir.
bir tl'ye de '' bir milyon '' diyordur.
Paraya hala milyon demek kadar aptalca değildir.
Tl yerine kontör diyordur.