Yola cikmadan kefenleri bagaja koymus surucudur.
Sembolle girdiginizde hafizdaki duaları mv^2/r ile doğru orantılı,
Mercedes cla 200 amg tarzı arabayla girerseniz(r hariç) ters orantılı olarak okursunuz.
çok sık yaşadığım andır. genelde ucu ucuna kurtarırım ama bir keresinde şarampole uçtuğum, ucuz atlattığım doğrudur. bir saniye kadar süren bu "an"ın içine aslında çok fazla şey sığabilir ama siz nolduğunu anlayamadan ya anlık soğuk bir terle birlikte yırtmışsınızdır ya da uçmuş veya bi yere bindirmişsinizdir.
görsel
inşallah asfalt tutar lastik çok kaymaz diye dua edilip yana yatılır.
Bir saniye sonra aracin bankete dusup sag kol hava yastaginin patlamasiyla devam eder.

(bkz: ergen macerasi).
(bkz: tecrubeyle sabit).
Kamyon mu devirdin esprilerinin gerçek olacağını düşünmektedir.
tecrübeyle sabit
(bkz: yanlış okumaya müsait başlıklar)
(bkz: understeer)
Herşey için artık çok geç olabilir.
(bkz: esp)
(#101478)
(bkz: vajinadan sonrasını okumadım)
iki tekerlek üstündeysen ve yol, sulanan çimlerden ıslandıysa önce aşırı adrenalin, metalik bir gürültü, arkasından uyuşmayla beraber mide bulantısı ve ambulans sesi en son da kalçadan parmak uçlarına kadar alçı. Çok kötü be * .
Genelde tepe ardındaki görünmez virajlarda hissedilen durumdur.

Bilenler bilir Arapgir-keban yolunda Keban köprüsüne 150-200 metre kala böyle bir viraj var.

Geçen hafta sonu o yolda seyir ederken işte o küçük tepenin arkasından sağa devamlı viraj tabelasıyla göz göze geldik.

Yapacak birşey yoktu. Altımızda 4x4 l-200 pikaplara has bir durum olarak ağırlık merkezinin de dengesiz olmasının etkisiyle lastikleri ciyaklayarak sola doğru kaymaya başladı. Virajın ortasında sağdaki tekerlekler yerden kesildi ve viraj çıkışına yakın tamamen sol tarafa yattık.

işte o an korktuğum tek şey arabanın takla atmasıydı. 2 tona yakın ağırlığıyla binek araba hassasiyetindeki kapı direkleri arabanın ağırlığını taşıyamayıp direkler katlanıp kabinde ezilerek ölmekten korktum. Neyse ki korkulan olmadı ters dönmedik ancak arabanın sol tarafı üzerinde sürüklenmeye devam ediyorduk. Jandarma tutanağına göre 40 metre o şekilde sürüklenmişiz.

Araba nihayet durduğunda emniyet kemeri takmış olmanın önemini anladım. Eğer kemerimiz takılı olmasaydı camdan savrulabilir, arabanın yere temas eden sol taraf camlarından dışarı çıkacak kafa-kol gibi uzuvlarımız parçalanabilir, korkunç şekilde ölebilirdik de.
bi de eğer köy yolundaysanız, fatiha okumaya başlıyorsunuz çünkü kurtuluşunuz mucize olabilir.
Kısmi yüz felcine sebep olabilir.
Çok da frene yüklenilmemesi gereken andır.
Yol bilgisayarın bi sikime yaramadığını gördüğünüz andır.
vajinaya gereğinden hızlı girildiğinde hissedilen anla aynı hazdır.
Bu anı sağlam bir şekilde atlatabiliyorsanız, yolunuza bir süre 80'i geçmeden devam edeceğiniz andır.
(bkz: hassiktir)!
(bkz: şimdi sıçtık dedirten durumlar)
rahmetli başlık açmış.
Araba kullanmayi bilmeyenlerin "abs" hayat kurtarır diye düşündüğünü gördüğüm önerme. Virajda fren intihardir arkadaslar. Hani haberlerde diyor ya; "direksiyon hakimiyetini kaybetti." Diye. Heh iste o direksiyon hakimiyeti bu yüzden kaybediliyor. Ic ve dış teker donus hizlari farkli iken ayni oranda frenleme yapıldığı takdirde hakimiyet kaybi ve hatta takla atmak kacinilmazdir. Basima gelen bir anımı anlatayim.

Izmir bayrakli yolunu bilen bilir. Yesildereden altinyola baglandiktan sonra tatli bir viraj vardır bayrakli istikametinde. Ankara caddesinin altindan geçer o viraj. Heh iste o yoldaki bahsettigim virajin özelliği ise meyil olmamasıdır. Yol dönüşü kolaylaştıracak sekilde meyilli değil hemzemindir. Bir sabah saat 6 sularında bünye ayılmamışken oradan geçerken hızımı cok düşürdüm emin olamadigim icin. 60 kmh gibi bir hızla girdim viraja. Sonra kendi kendime "ulan o kadar düşürmeme gerek yokmuş çok da sert değilmiş" diye tekline bulundum. Fakat bu telkin bilincaltıma yerleşmiş. Bilincaltımı sikeler. Ertesi gün yine ayni uykulu halde 120-130 kmh gibi bir hızla daldım aynı viraja. Başlıktaki durumu yasayip da kendi kendime "hassiktir oglum buraya kadarmış. Acısız ölsek bari." Oldu aklımdan geçen ilk şey. Tabi yeni baslayan yagmurun da etkisi vardi sozlerimde. O durumda aklimdan frene dokunmak gecmedi bile. Direksiyonu sıkı sıkı kavradım. Ve dönüşü tamamladım. Tabii ki kayma yasamamak icin dışa dogru serit değiştirmek durumunda kaldim ve o an sağımda solumda araç olmamasının şu an hayatta olmama katkısı büyüktür. O yüzden bu hissi yasamamak için bilmediğimiz, tanımadığımız virajlara girerken viraj öncesinde tabela ile belirtilen hıza düşmek hayat kurtarir.
soğuk soğuk terlersin.
arabanız basıksa eğer sıkıntı olmayacak durum.
Vajina diye okuyanlar derneği .