Ayağını gazdan çek devam aq kayarsa %30 ölürsün.
Bisikletle çok sıkıntı oluyor. Panik yapıp bi fren koysan sakat kalırsın.
Eşhedü enl..
(bkz: kelime i şehadet)
drift yapmada profesyonel iseniz sizi bağlamayan olay.

ha yok bilmiyorsanız ayağınızı gazdan çekip bekleyin, bu sırada bir şehadet getirmeniz öbür tarafa geçişinizi kolaylaştırabilir. kolay gelsin!
O an Herkesin aklından geçen ilk cümle :
Hasstir ananı skkkiiimmm!!!!
görsel
iç sesim: sakın frene basma! Sakın frene basma!
ananı s... ananı s.... hooop (viraj dönülür) oh beee.
mercedes hissettirmiyor çok. fakat tatlı bir heyecan yaşatıyor namussuz...

dipnot: frene basmadan vites küçültmeniz iyi olacaktır.
bir an drift atıyorum sanıyorum sonra geçiyor.
1 saniyenin onlarca yıl gibi geldiği an arabayla bütünleşip yol durum, araç durum, hamle durum analizleri yapılarak biraz da şans yardımıyla atlatılır. Anlatırken bile o anları hatırladım, allah kaza bela vermesin hiçbirimize.
O got korkusuyla El frenine abanan, %99 hayatini kaybeder. Olmasi gereken direksiyon hakimiyetini kaybetmeden yavas frenlemektir. Bunu da yapamiyorsa gebersin aq.
Girildiğinde "Aha bu sefer çıkamayacam lan galiba" hissiyatı oluşturur.

Sakince gaz vermeniz gerekir, yol kenarı mıcırlıysa(çakıl) fren ile birleştiğinde ahirete yolculuk edebilirsiniz.
Bunun en güzel örneği 1. Köprüden bağdat caddesi istikametine giderken tam şükrü saraçoğlu nun önünden caddeye bağlanan o sikko viraj. Bilmeyen için girilene kadar keskinliğini kestirmek mümkün değil ve az biraz hızlı girmek direk takla atma sebebi.
Vajinaya hızlı girildiğinin hissedildiği an okudum..

Allah affetsin..
En fazla savurur, belki biraz kayar.
Müthiş keyif alıyorum.
Aynı hızda fren debriyaj vs kullanmadan keskinliğinize dikkat ederek çıkabilirsiniz
Panik yapmayın hiçbirşey olmaz.
direksiyon hakimiyetine biraz daha dikkat gösterdikten sonra gaz pedalına abanmalısınız. yüzde 90 kurtuluşunuz bu şekilde olacaktır. öyle, ayağımı gazdan çekeyim, frene basayım falan derseniz işiniz zor, benden demesi.
Paniğin başlama anıdır. Aman dikkat!
Kazaya ramak kalmış, demektir.
Altındaki arabayı tanıyacaksın önce, herşeyin başı bu.
esp ışığı şov yapıp kurt kurt sesleri gelmesi.
yol durumuna göre değişir ne yapacağım.ama bunu yapıyorsam muhtemel trafik yoktur.gazdan ayağımı komple çekerim arabanın götü sola veya sağaya kayabilir.hemen toparlarım ve hafif frene basarım o arada araba yavaşlar ve dengesini kazanır.hee eğer aşırı hızlı girilmişse artık yapacak fazla bişey yok demektir.
allah korusun. şahin de sürüyor olsanız, b*w de sürüyor olsanız, kullandığınız arabanın sınırlarını keşfedin. nereden sonra arkasının gelmeye başladığını müsait bir yerde deneyin. o sınırı bir kez öğrendiğinizde de ona göre davranın.

asla frene basmayın, el freni falan çekmeyin amk! mümkün olduğunda çok şerit kullanıp virajı kurtarmaya çalışın. arkası gelirse de kontrasını alıp burnunuzu düz tutmaya çalışın. spin atıp 180 derece dönmüş bir aracı sağ salim yol kenarına çekmeyi başarmış biri olarak söylüyorum.
Kesinlikle frene basılmadan, kendi hızıyla dönmen lazım. Eğer önden çekişliyse araba, virajın yarısından sonra gaza basarak araba toparlanır.