iyi dizi hoş dizi diye önceden de belirtmiştim ama arkadaş karşıdaki de sev sevme koca ingiltere yahu. biz battal gazi yapınca tu kaka, onlar yapınca ragnar lothbrook. 10 kişiyle koca orduyu deviriyorlar, yuh artık. ama güzel güzel.
Ilk 3 bolum itibariyle game of thronesdan daha heyecanli bulmadigim lakin izlenilesi dizi.
ragnar in asi tavri bravehearti hatirkatmakta ve pis siritislari beni urkutmekte. Floki yaninda zeki kalir yine de adam yakisikli demeden edemicim.
1.sezon finaline giren dizi. 2014de başlayacak ayrıca. izlenmesi tavsiye edilir.
yeni takip etmeye başladığım dizi.
kaliteli.
sezon finali yapmasaydı iyidi, ama işin güzel tarafı supernatural gibi meraktan çatlatan finaller yapmadılar.
harika bir dizi.
the storm is coming
deli yürek dizisindeki kuşçu da oynuyor bu dizide.
ikinci sezon ne zaman başlayacak acaba diye dört döndüğüm dizi. işin yoksa 2014'ü bekle şimdi.
tırt dizi.

fuhuş la hepsi fuhuş.
tırt diyenlerin olduğu dizi.

ulan bu tırtsa siz ne izliyorsunuz çok merak ediyorum.
baş karakterinin ragnar lothbrok olduğu dizi. değişik bir adam. allahım bu nası bir adam * , bu nası bir karizma, o nasıl bakışlar öyle, o ne biçim bir gülüş... yan karakterler de çok sevilesi ancak o deli bakışları ve gülüşü bile tek başına diziyi izlenir kılabiliyor. bak diğer dizilerle kıyaslamayayım dedim ama duramadım, yine de karizma konusunda bir gannicus değil. *

ancak;

--spoiler--
lagertha lothbrok yengenin üstüne gül kokladı, gözümüzden düştü. ancak o at suratlı, deve gibi öküz gibi karıyı kuma alacakmış lagertha'nın üstüne. çok ayıp edersin ragnar. odin'in gazabından da korkmuyorsun heralde, ama gittin siktin o karıyı bak kızın öldü. sonra deme "tanrılar bana neden kızgın!"...
--spoiler--
2. sezonda büyük beklentilerimin olduğu dizi. Evet 1. sezon çok güzeldi ama insan üstüne koymasını bekliyor.

Diziye tırt diyen gitsin cennet mahallesi izlesin.

edit: eksi oy veren cennet mahallesi izleyici kitlesi.
cnbc-e'nin yeni sezon dizilerinden.
yeni bölümünü beklemekte olduğum dizi.
biraz karanlık dizi. evet. bildiğin karanlık amk.
açılış müziği fever raydan if i had a heart parçasıdır. bu şarkıyı daha önce breaking bad'in güzel bir bölümünde kullanmışlardı oradan hatırladım.

http://www.youtube.com/watch?v=u1JVxqpg-Rs
o zamanın insanlarının dinlerle nasıl kandırıldığını anlatan dizidir.

not: tanrım, bir sikim anlamadan beni eksileyen yazarlardan koru. belki de günahlarımın bedeli için göndermişsindir! amen.

edit: 3 eksi. floki gibi bir çocuğunuz olsun. amen.

hönkürme editi: hay ananızın amı yahu. adamlar satranç oynarken bile tanrı seni koruyor diyor.
Turkiyede ilk kez birkac dakika once ilk bolumuyle cnbc-E'de yayinlanmaya baslayan dizidir
ilk bölümünü cnbc-e aracılığıyla ve belli ki bolca kesilmiş sahnelerle izlediğim dizi. fakat sürükleyici ve başarılı bir diziydi.
o lord denen denyoya sinir oldum ama başrol adam da pek yakışıklı maşallah.
dün gece cnbc-e de ''ilk bölümüne bakayım, artık bi diziye takılayım'' mantığıyla başladım izlemeye. 2 kardeş tekneye atladılar, açıldılar ve bölüm bitti. bok var gibi sonuna yetişmişim.

haaa bi de küçük olan büyük olanın karısına şöyle bi inceden asıldı, sanki mazide bi seks dönmüş aralarında.
Rome dan sonra gelmiş geçmiş en sağlam tarihi dizidir.Özellikle Ragnar 'ı oynayan oyuncu iyi iş yapmaktadır...

--spoiler--
Yalnız bir bölümde Ragnar karısıyla ilişkiye girerken,rahibide çağırması garibime gitmiştir.Tamam belki o dönem öylede ,yinede gavatlık yakışmamış reise...
--spoiler--
izlemek isteyenler için http://hdfilm-izleme.com/...i-diziler/vikings/vikings
rune oyunun bazı özelliklerini kullanılmış dizidir. belki saladdinin hikayesini de yaparlar. haçlı seferlerleri richard of lionheart felan.
ilk bölümünü cnbc-e'de izlediğim dizidir. evet ilk bölümü itibariyle ilginç ve izlenebilir bir dizidir. ragnar lothbrok'u oynayan adama ayrı parantez açmak gerekirse tam anlamıyla bu role cuk diye oturmuş. böyle devam ragnar !
2. sezonda neler olacağı sabırsızlıkla beklenen lakin bir o kadar da hikayenin gerçek olaylar zincirinden geldiğinden dolayı ragnar'ın da öleceği bilinen dizi.
Şöyle bir tanıtım videosuyla mart ayında daha başlamadan gönlümü fethetmiş dizidir.

http://www.youtube.com/watch?v=ilNvQy853ng