bugün

(bkz: et yumuşak çıkaydı bari)
kurban olayını savunduğumdan değil, ben de 21. yy'da böyle bi etkinliğin olmasını hoş görmüyorum. ama yılın her günü binlercesi kesilirken, şu 3 günde kesilen kurbanın çetelesini tutmak komik değil mi? bırakın insanlar gelenek göreneklerini, adetlerini rahatça yaşayabilsinler. buna da çomak sokmanın manası yok. burger king ve mcdonalds vs şirketler daha çok kesiyor bu danalardan. üstelik bunu eleştirenleri orada afiyetle yemek yerken görebilirsiniz.
yediği sucukların gora daki ağaçlardan toplandığını zanneden yazar hedesi...
vejeteryan ve din karşıtı insanların ürettiği başlık.
kurban kesmek dini vecibelerimizden biridir.ve o hayvanlar allah için kurban verilmektedir.helal olsun.kesecek olanlarınkini allah kabul etsin.ve bilinir ki o hayvanlar dine uygun sekilde kesildiklerinde asla acı cekmezler.ve bir gün önceden de kesilceklerini bilirler.
kurban kesmenin geçmişten beri süre gelen bir ibadet olduğunu unutan zavallı bünyenin sezenişi. hatta bu "sözde hayvanseverler" sadece islam dininde kurban kesme ibadeti olduğunu bile zanneder.
etin yağsız kısmı için göt verir, mangalda etler fazla piştimi ocakçıya demediğini bırakmaz, ispanyada ki vahşete "spor" der bunlar.
hatta bu "hayvansever" arkadaşlar sadece korktuğu için küçücük bi böceği 100 terlik darbesi ile öldürür. gece ısırmasın diye sivrisineği tavana yapıştırır. ama iş provake etmeye gelince bunlardan öte "hayvansever" yoktur...

madem bok atacaksın araştırda yap. böyle çok ezik görünüyorsun. aç bi tevrat ve incil'e bak. kurban ile ilgili kısımları araştırda konuş.
ömründe et yemeyip, otla beslenen kişiliğin zeka seviyesinin sonuçlarıdır.
evine gelen misafir için mangal partisi yapmasını bilen, rabbim için kurban kesmeye gelince cemkiren şuursuz söylemi. mcdonalds'da yediğin hamburger insan eti zaten amk.
(bkz: yediğin hamburgeler ağaçtan mı düşüyo lan)
(bkz: b12 eksikliği)
''et yiyor musun annem?'' sorusuna genelde evet cevabı veren ve kendileriyle bile çelişkiye düşenlerin açtığı bir başlık.
vejetaryan söylemi olması muhtemel söz.
zira vejetaryan olmayan birinde saçma duracak söz öbeği.
(bkz: yediğin etler tarlada yetişiyor değil mi)
bluevelve nin hint kökenli olduğuna dair soylentiler var.
(bkz: vicdan hasbil)
hayvan severim kan görmek istemiyorum bu bayram, diyen ziksentüel şahsiyetlerin önüne et geldiğinde vicdanlarını sattıkları duygu.
müslümanların vicdansız olduğuna dair söylenen çok güldürücü bi hede. hatta şok edici. zira bu kadar da mantıksız olunmaz.*
suşi insanından esintiler programına hoş geldiniz...
et yer yemez beni ilgilendirmez. balık, tavuk, kuzu, dana da farketmez. bu doğanın bir düzeni bir kanunu var, işin anane ve dini vecibelerinin yanı sıra. aslan ceylanı yer, kedi fareyi, örümcek karıncayı, insanda danayı, tavuğu.
biz gene yiyoruz kestiğimizi, paylaşıyoruz. Hindistanda 4 yılda bir milyonlarca hayvan tanrılara kurban ediliyor hemde hunharca öldürülerek. unuttum şimdi neresiydi, zavallı zararsız foklar oraklarla koca koca bıçaklarla zevkine öldürülüyor.
bu tuvalet lakaplı arkadaş müslümanlığa ve islama çamur atma yarışı içinde çırpınma derdindedir sadece.
her sene yaşanan memleketimden kurban manzaraları yüzünden söylenen sözdür. dinimizde kurbana işkence edilerek kesim yapmak günahtır ve o hayvan kurbanlıktan çıkar. ama bizim maloşlara anlatamazsın bunu. çok iyi biliyorum ki bu sene yine birisi kurbanlığın ayaklarını keser kaçamasın diye, diğeri vinçle asar öyle keser. bakın görün...
(bkz: kurban kesmeyi hayvanlık sayan yaratık)
(bkz: hülya avşar)
aç kal o zaman balıkta yeme kancayı ağzına geçiriyosun hayvanın zevk olsun diye kamil.
yemek yerken garsona
çınar etli dürüm,
çam etli hamburger,
söğüt etli lahmacun, siparişi veren yazarın enterasan olmaya çabalaması.
bluevelve Kla'siktir'.
dini kitabımız olan kuran-ı kerim'in hükümlerinden bihaber olan kişinin kurduğu saçma bir cümledir. vicdanla kurbanın alakası yoktur. kurban dini bir emirdir. bu ülkede vicdan sahibi olmayan onbinlerce insan varken, her gün vicdansız insanların karıştığı yüzlerce olay yaşanırken vicdanı kurbanda aramak ne kadra mantıklı, bu da tartışılır tabi.
(bkz: kurbanda birleşip bluvelve e girmek)
senin espirini hicbiseyebosunaiclenmeyenadam siksin dedirtir.