bugün

Richelle Mead'in yazdığı 2 genç kızın vampir akademisinde geçirdiği olayların anlatıldığı kitaptır.*
--spoiler--
Sadece Gerçek Bir Dost

Sizi Ölümsüz Düşmanlardan Koruyabilir

Lissa Dragomir, bir Moroi prensesi:

Sihir dünyasıyla arasında kopmaz bir bağ olan ölümlü bir vampir. Vampirlerin en vahşisi ve en tehlikelisi, ölümsüz Strigoi'lerden her daim korunması gerek.

Lissa'nın en yakın arkadaşı Rose Hathaway'in damarlarında akan insan ve vampir kanının güçlü karışımı onu bir Dhampir yapıyor. Ve Rose kendini, arkadaşı Lissa'yı -genç kızı içlerinden biri yapmayı kafaya koymuş Strigoi'lerden koruduğu tehlikeli bir hayata adamış.

Rose ve Lissa, iki yıl süren kaçak özgürlüklerinin ardından yakalanıyor ve Montana ormanlarının derinliklerine gizlenmiş Aziz Vladimir Akademi'sine sürükleniyor. Rose, Dhampir eğitimine devam edecek. Lissa da zaten elit Moroi toplumunun Kraliçe'si... Ve iki kız, Akademi'de yine birçok kalp kıracak.

Lissa ve Rose'un Aziz Vladimir'den kaçmasına sebep olan korkuydu. Evet, çünkü Akademi'nin demir kapıları ardındaki hayat, akıl almayacak kadar tehlikeli. Moroi'ler iğrenç ayinler düzenliyor ve onların bu gizli kapaklı doğası ve gece aşkı, sosyal karmaşalarla dolu enigmatik bir dünya yaratıyor.

Rose ve Lissa, bu tehlikeli ortamda kendi yönlerini bulmak, yasak aşkın cazibesine karşı koymak ve Strigoi'lerin Lissa'yı sonsuza dek kendilerinden birine dönüştürmesine fırsat vermemek için sürekli savunmada kalmak zorunda!

(kitapın arka kapak yazısıdır)
--spoiler--
vampir akademisi serisinin diğer kitapları:
- Buz öpücük
- gölge öpücük
- Kan Sözü
çevremde oldukça tavsiye edilen kitap... netice de gece evi ve alacakaranlık gibi bir vampir serisi.
kitabı okumadım ama duydum lakin gerçekte böyle bir kurum olsa misafir öğrenci olmak isterdim erasmus hesabı.
orjinal adı: vampire academy'dir.
güzel bi kitaptır. bu tarzı sevenler okusun bence.
(bkz: dimitri)
(bkz: Edward da kimmiş be)
mutlaka okunması gereken kitap serisi.
twilight'a ve gece evi'ne tercih ederim.
ki bu entryde adı geçen tüm serileri baştan sona okduğumu bildirmek isterim.
richelle mead gerçekten iyi yazıyor.
vampir akademisi
buz öpücük
gölge öpücük
kan sözü
ruh bağı
şimdi de son fedakarlık çıkacak.

alın okuyun derim. seriyi en az 5 günde bitirirsiniz.
2013'de filmi de çıkacak olan seri. hadi hayırlısı..
kanaatimce alaacakaranlık ve gece evi ile kapışamayacak seri. diğerleri gibi sürüklemiyor iki sayfa sonra ne olacak deli gibi merak etmiyorsunuz yada ben etmiyorum bilemiycem.

ancak yine de okunabilir derecede güzel. tamam güzel ama süper değil.
gerçekten okunmaya değer fantastik seri.

kitapların karakterlerinin genel özetini geçiyorum

lissa: narin yapılı, iyi kalpli bir ruh kullanıcısı.
rose: lissa'nın en iyi arkadaşı. baş karakter.
dimitri: yalarım ohyş. ay pardon, karakter olarak: yakışıklı, güçlü yapılı bir rus. o kadar iyi bir dövüşçüdür ki: dövüş tanrısı diye anılır.
christian: kibirli ve dışlanmış soylu kandan gelen bir moroi. lissa'nın manitası
adrian: çok yakışıklı, çapkın ve uçarı bir moroi. dengesizlikleri bir ruh kullanıcısı olmasından kaynaklanır.
2. kere okuduğum vampir serisi.dimitri karakteri rüyaları süsleyecek türden.okunmalı okumayanları uyarmalı.
2. kere okuduğum vampir serisi.dimitri karakteri rüyaları süsleyecek türden.okunmalı okumayanları uyarmalı.
Orijinal adı Vampire Academy'dir. Güzel bir kitap serisidir, bu tarzı sevenler kesinlikle okumalıdır. 14 Şubatta sinema filmi vizyona girecekmiş ve baya başarılı bi yapıt olmuş. Eleştiriler de iyi bir film olacağını gösteriyor zaten..Sabırsızlıkla bekliyoruz...
ölümüne boktan bir film olduğu her halinden bellidir.
14 şubatta vizyona giren gitmek istediğim filmdir.
Vizyona girdi bugün. Ben izledim beğendim. Yeni vampirlere ihyiyacımız vardı. * Alacakaranlık out, Vampir Akademisi in. *
oyunculardan ve afişten bile ne bok olduğu anlaşılan film.
Leş bir film.
geçen sinemada izlediğim filmdir. çokta etkileyici değildi.