bugün

sözlüklerin milli filmi olarak kabul edilen v for vendetta'yı izlememiş yazardır.
hemen izlemesi gereken yazarlardır.
hala uludağ sözlükte takılacağına gidip izlemesi gereken yazardır.
benim o yazar. bir keresinde tv de çıktı izleyecektim. 5 dakika dayanabildim.
çok şey kaybetmiş yazarlardır.
''fikirler kursun gecirmez'' sozunu anlamayan yazar.
göz görmeyince gönül katlanırmış.
çok da bir şey kaybetmemişlerdir. izledim ordan biliyorum.

güzel filmdi ama çok abartıldığını düşünüyorum.
devrimci ruhu bile "hollywood filmi"nden öğrenen gençten çok ta farklı değildir.
yazdıkları okunmaya değmeyecek sözlük yazarları değildir yine de.
v for vendetta yı okumamıştır ama fight club ın kitabını okumuştur,
ama en kısa zamanda vakit kaybetmeden izlemesi gereken yazarlar olduğu kesindir.
(#12222191) olay şu entry de aslında.
halivud un her malzemeyi ne kadar güzel kullandığının ve bunun insanlar üzerindeki tesirinin bir kanıtı aslında tüm bu olay. bizim andavallar da hala bir film üzerinden edebiyat yapsın. fikirler kurşun geçirmezmiş... peh! senin fikirlerin ne alemde bunu sormak lazım. gerçekten kurşuna dayanıklı mı? yoksa en küçük barut kokusunda sıvışacak yer mi arıyorsun kendine? anarşi, ayaklanma, devrim, serhildan, cihad değer verdiğiniz ne kavram varsa... bunlar filmlerden öğrenilebilecek şeyler değildir. bu tarz konuları işleyen filmler izleyince evrim geçirerek en kral devrimci ya da en kral mücahite de dönmezsiniz. ha içinizde bi kıpırdanma sezebilirsiniz bu filmleri izleyince, gaza da gelebilirsiniz. ama tüm bunlar olmadan başını ortaya koymuş ve direk aksiyonun içinde bulunan adamlar (kutsalları uğruna çarpışmak için filme ihtiyacı olmayanlar) sizden de sizin sikik filminizden de ve filmin üzerinden yaptığınız boktan muhabbetten de değerlidir.
bunu izlemeyen bunu da izlemedi: (bkz: fight club)
Benim o kişi.iki kez izlemeye kalkıştım birinde en iyi arkadaşım vermişti cdsini( Ki şimdi konuşmuyorum) o zaman bilgisayar kabul etmedi cdyi . ikincisinde de eski sevgilim vermişti yurtta yine en iyi arkadaşımla izlemeye kalkıştık ( ki şimdi onla da konuşmuyorum ) o zaman da ben biraz ayıldım bayıldım yine izleyemedik. ( Yalnız benim de konuşmadığım ne çok kişi varmış bu yazımdan sonra öğrendim )
Sözlüğe yanlışlıkla girdin demekki sorusuna maruz kalabilme ihtimali çok yüksek olan yazarlardır.
Edit:tam olarak anlatamamışım düzeltme gereği duydum.Olaylara farklı açıdan ve daha cesaretli bir şekilde bakmayı bir kişinin bile neler yapabileceğini gösteren bir yapıttır v for vendetta bir sözlük yazarında da bu mantalitenin olması gerektiğini düşündüğüm için böyle yazdım.
film izlemeyi sevmeyen yazardır.
çok büyük bir eksikliği olmayan yazarlardır.
güzel filmdir eyvallah ama filmi izlerken ne oluyor? gaza mı geliyorsun? ne oluyor yani?
biraz anarşist hislerin mi şaha kalkıyor? isyankar bir ruh mu oluşuyor sende? "v" cilik mi oynuyorsun?

yok sorun bizim türk milletinde, izlediği bir filmden sonra millete "aaaoooaoaoaoqowowowowowo nasıl izlemesssinnnn???? git izle hemennn!!" demeleri yok mu? yahu kardeşim adamın film izlemekten daha önemli işleri var belki. bi rahat bırak.

hem ben izledim. o kadar da abartılmaması gereken bir çizgi roman uyarlaması. kasmayın, izlemediğiniz için stresten yüzünüzde sivilceler çıkartmasın. genel kültür seviyeniz birden fiuuufff yükselmiyor. rate almıyor.

ki muhtemelen "aaaoooaoaoaoqowowowowowo nasıl izlemesssinnnn???? git izle hemennn!!" tepkisini verenler de filmi yeni izleyenlerdir. heyecanlılar malum. onlara da hak vermek lazım. ben de zamanında yapmıştım çünkü. msn iletisinde "izlemeden ölmeyin bu filmi rererö" filan demiştim. facebook yok malum..

ama yine de izlememiş olanlara diyorum. çoook büyük beklentilere girmeyin. emin ol daha çok zevk alacaksın.
ve ikinci tavsiyem de,

sakın ha izledikten sonra gaza gelip izlemeyenlere:
"aaaoooaoaoaoqowowowowowo nasıl izlemesssinnnn???? git izle hemennn!!", deme..

haydi iyi seyirler şimdi..
artik cok gec izlemeye bile kalkmasinlar hemen intihar etsinler o kerte.

(bkz: saçmalamalar çoğalsın)
film lan o. sadece film yani. izlemeyince bi sey kaybedilmedigi gibi izleyince de marjinal olunmuyor.

hem biliyor musunuz ? v gercekten ölmemis lan rol gereği ölmüş.
ezik lan bu yazarlar. nasıl izlemezsiniz siz? ben iki kere izledim mesela. *
inci sözlükle özdeşleşmesinin etkisi vardır.
v nin tipinden korkan yazardır.korkma maske o maske
osman baydemir'den geliyor, hassiktir diyorum onlara.
izlenmesi gereken yazarlardır. izlemeyen yazarları izlemeye almalı.
peltekler için de f for fendetta var mesela. *
benimdir.
sıkıldım izlerken. bana bir şey ifade etmedi.
hiç bir bok kaybetmemiş yazarlardır.

'fikirlerime kurşun işlemez' dırırırım diye geziniyor sonra millet.

oyuncak hikayesi 3 kadar anlatamamıştır bu film anarşistliği.

1984 okuyun.