bugün

Ufak bi sırt çantası içine
* varsa laptop ve şarz aleti kulaklık vs
* ufak bir yastık
* yemek için çekirdek badem fıstık vs
* bir şişe su
* molalarda yemek için kuru yemek patates kızartması köfte veya ekmek arası sandviç vs
* mp4 çalar
* eğer kitap okumayı seviyorsanız kitap ama şahsen sevmem ama yinede alırım yanıma belki çok sıkılırsan okurum ve buda benim en az 10 dakikamı alır
* telefonunuzu kesin alın ve teknolojik aletlerinizin şarzları full olsun
* bi deodorant alın terleyince falan sıkar sıkar rahatlarsınız
* peçete yanlış anlamayın mazallah burnunuz kanar veya bi yeriniz kesilir.
* vazgeçilmez tuzlu çubuk kraker
* her ihtimale karşı bir çift çorap belki ayagınız ıslanırsa molalarda bir daha valizle uğraşmassınız
* eğer çok mideniz bulanıyorsa eczanelerde satılan mide bulantı hapı alın bi tane atın binerken
*naneli sakızda işinizi bi yere kadar görür
*ufak bi defter ve kalem sıkılınca bi şeyler çizer ve ya benim gibi şiir yazmayı seviyorsanız şiir yazarsınız size kalmış
bu arada yaklaşık 8 gün sonra izmir erzurum yolculuğuna çıkıcam şahsen hepsini almasamda çoğunu yanımda bulunduracağım
sizede öneriyorum izmir erzurum arası 1500 km ve 22 saat. Sizde bana önerilerde bulunursanız çoook sevinirim o yolu nasıl geçirebilirim diye şimdiden teşekkür ederim sağolun.
başını cama yaslayıp, kemençe dinlemek.
Müzik, yastık, cam kenarı koltuk. Bir de yanınızda sürekli konuşma çabası içerisinde olan ablalar, teyzeler varsa tamamdır. Tadından yenmez. Fondaki ayak kokuları da olmazsa olmazımdır. ille gelecek o koku burnuma.
Kafa dengi en az 2 arkadaş olacak yanında. Bellekte hareketli 100 şarkı olacak. En az 2 şöför olacak. Arabada fıstık ezmesi su ve kola olacak. Yolda kamyoncu lokantalarında çay molası vermek şart. En iyi çay o lokantalarda yapılır. istediğin zaman ihtiyaç molası verebilmelisin yoksa yol bitmez. Bu şartlar oluşursa günde 1000 km çok rahat bir şekilde hiç yorulmadan gidilebilir.
sağda solda kusan birileri onlar olmazsa olmaz.
tuvalet. nereye sicacağız.
Sigaram ve ruh sağlığım için kıymetlim.
metpamid ve mp3.
yol boyunca elini tutacağınız bir sevgilidir. zaten yok, nasıl vazgeçelim. *
bir kere uzun yolculuğa çıkan insan ya ekonomik durumu yetersiz olduğu için yada gerçekten yalnız ve uzun bir yolculuk istediği için tercih ediyordur. ben yalnız kalmak için otobüs yolculuklarını çok seviyorum.

gece yolculukları özellikle insanın derin düşünmesi için idealdir. alırsınız yanınıza hüzünlü ve duygusal parçalarınızı, otobüs giderken sizde uzak diyarlara gidersiniz. geçmişinizi, yaptığınız hataları, hayatınızı gözden geçirirsiniz. belki en sevdiğiniz insanı düşünürsünüz belkide nasip, kısmet olmayan sevdanız için aşk acınızı çekersiniz. belkide gelecek için hayaller kurar, kendi kendinize mutlu olursunuz. ben çok hayalci bir insan olduğum için, olur olmadık şeyler düşünür uzun yolculuklarda. ne yapayım, ben böyle bir insanım. yalnızlığında en sevdiğim yanlarından bir tanesi, sessizliktir.

yanınızda o saçma sapan arkadaşlarınız yoktur. aptal, boş muhabbetlerine katlanmak zorunda değilsinizdir. yolculuk boyunca kendinizi, içinizdeki sesinizi dinlersiniz. kalbinizin en derin yerine inip, adeta kendinizi keşfedersiniz. diyeceğim oki uzun yolculuklar iyidir. herkese tavsiye ederim, özellikle otobüs yolculuklarını. ve mümkünse gece seyahati. *
ankara- istanbul arası slowtürk çok iyi gider gece yolculuğunda.
yastık , telefon ve kitaptır.
kitap, müzik, çubuk kraker.
öncelikle kamil koç rahat hat 1 numaralı tek koltuk. sonra;

-bir adet uykusuz dergi veya kitap.
-fındık fıstık gibi atıştırmalık şeylerin olduğu bir paket.
-cama kafa atmamak için yastık.
-otobüsler yazın da serin oluyorlar, ince bir hırka. kışın zaten gerekli önlemler alınıyor.
-ipod.
-ve en önemlisi bunlar için para.
cam kenarı, kitap, kek, kahve, atıştırmalık yiyecek... sınırsız michael jackson, metallica, red hot chili peppers, muse...
Eger otobüs yolculugu ise cam kenarından ayırtılmış bir koltuk,
Sınırsız Sezen, Feridun Düzağaç ve Emre Aydın.
Bir adet yolculuk yastığı.
Çekirdek içi, cips belki kurabiye ve ıce tea.
Molalarda ölesiye sigara.
Fakat yalnızlık şart arkadaş filan hikaye o uzun yolculugu tek basınıza bu sekilde yasarsanız meditasyon etkisi yarattığını göreceksiniz.
acı ve soğuk kahvedir.
makedonya dönüşü ise smoki dir. türkiyenin yoğurdu neyse makedonya nın smokisi odur cipstir kendisi ama yedikce yersin bak ağzım sulandı ozledım keratayı.
(bkz: otobüs)
Cubuk kraker ve kulaklik.
müzik, kitap.
(bkz: siddartha)
kek ve sıcak bir kahve sonra montunuza gömülüp camdan dışarı bakarak hayal kurarsınız.
yakin arkadas, fast food yiyecekler, muzik, yastik. yastik onemli birsey.
yolun keyfini çıkaracak arkadaştır. gerisi teferruattır arkadaş olduktan sonra.