bugün

insan icin uzaya cikmak kolaylastiginda mutlaka kendi kulturunu yaratacaktir. iste bunlardan bahseden bir basliktir.

ornegin gezegenlerarasi otobus firmalari kurulacaktir.

bunlara ozpluton turizm, hakiki mars gibi isimler verilecek; caylar hala sirketten oalcaktir.
(bkz: kolonyağı servisi de olacak mı)
(bkz: kahvaltı da verecekler mi)
-abi hadi 4231. gezegende görüşürüz.
+tamam. ha oğlum iki de marslı piliç bul unutma.
-tamam abi koordinatları vereyim.(telepati yöntemiyle)
+anlaşıldı ben tatlıses uzay turizm'den bilet aldım.
-tamam abi mars saatiyle 20:00 de orda ol.
+zz..zzzz...
(bkz: uzayda sidik yarıştırmak)
uzayda piknik tüpünü sabitleme aparatları, ay zemininde mangal yakma tekniklerini anlatan kitaplar satan dükkanlar açılacak, istihdam artacaktır.
-bir venüs uzatırmısınız.
-öğrenci mi?
evrensel ısınma tartışmaları.
(bkz: makina soğuk)
yeni yeni gelişmekte olan mars gezegenine iş gücü gerekecektir tabi bu durum türkler için bulunmaz bir fırsat olur, bu sayede mars bir türk gezegeni olacaktır.. fakat tarih tekerrürden ibaret olduğu için mars, GB (gezegenler birliği) ye üye olamayacaktır..
+ pasolari gosterelim gencler
- ↔юN╤??
+ paso diyorum pasooo
- 0"╡Ж?
x baba uzaya ciktik hala ayni bu belediye soforleri ya. abicim marslida paso ne arasin hasta misin?
+ tam atacak o zaman anlamam ben
x hasbinallah
venüste bir kafe

+ kızım yhaa var yaa babam satürnün 3.halkasından villa aldı.ve tahmin aynıhalkada kim oturuyooo??
- ayy inanmıyoraaamm yoksaa.?
+ evt kızım berkecan ordağğ mütişş dimaaa?
- kızam hayvansın yhaa.
( ehiehihihihihii)
+ var ya dün ay krateri moda evinde bir bolero görümüşöömm.. böylee yeşill süper transparağğnn..
- ee naptıın almadınmaaağğ?
+ ay şekerim bi dakka 3 boyutlu dijital görüntülü alıcım titrio..*
+ efendim babaağğ..ay baba ne varrr..ay olmaz baba yaa marsta parti var 8 değğ.. ben gelemem dünyaya..ayy baba ne babaannesi yaa.ben gitmem o kadının yanına sıkılrıım beaan.. telvizyon mu var? o ne kii?..baba dünya orası dünyaa..ne televizyonu biz burda 5 boyutlu izliyoruz olayı.. hadi eve geliyorum ben..ay doludur şimdi baba o hatlar meteor yaığmuru var orda şimdi orda gelememm!..ay neyse tamam bulucaz artık..
- noldu pıtırsu?
+ sorma şeker yaa.. neyse ben kalkiim artık..şu çiple ödeyiver hesabı..ben gidiorum hadi baş başş.. aloo.? alo orası galaksi taksi durağı mı?..tamam battlestar simit çay dünyasına bi taksi lütfaann.. bekliyorum okey..

edit: oha bunu ben mi yazdım. çok güldüm ya nasıl bir ruh halidir ki bu.
yercekimi olmadigindan kimseye yer vermek gerekmeyecektir.
(bkz: uludağ sözlük venüs zirvesi)
- ben annemin gezegenine gidiyorum.
- bir öğrenci alırmısın abi?
+ pason var mı? *
- var abi.
+ hangi okulda okuyosun sen?
- venüs ilköğretim okulu.
+ burada venüs' ün ki geçmiyor. biz mars' a bağlıyız.
kaptana:

-: kaptan bizim çocuğun çişi gelmiş şu uyduya inde bi yapsın 2 dakka yav.
kaptan ın yoldan yolcu alması.
-müsait bir yıldızda durur musunuz?
bir cem yılmaz repliğinden alıntıyla kombine edilerek anlatılacaktır.
uzay çagı ışınlanma var ve osman abi var bir adet bıyıklı göbekli falan agzında sigarası ,

+ osman abi yaa bizi uranüs e ışınlayıversene
- (tek gözü kaldırarak bakar sigarasından büyük bir nefes ceker) mahkinah soğok ( makine soguk demek istemektedir)
+ ya ama osman abi yaa acele işimiz vardı
- anağızın karnığndan ışınla mu çıktığnız ulen bekleycen kaşığnma (ananızın karnından ışınla mı çıktınız ulen bekleyin kaşınmayın öz türkçesi budur)
+ !'+^+%&/()= bu ülke degişmez ....
"cumaya gittim gelicem." yazılı kağıtların yerini "mars'a gittim gelicem." yazılı kağıtlar alması.
hafta sonu, bayram tatilini marsta geçirmek yaygınlaşabilir.
her halûkârda yine olanın bize olacağı durumdur. büyük ihtimalle "gezegen ilk ayak basanındır" mantığıyla yola cıkılacak, simdiden biricik gezegenimizi ele geçirmiş ülkeler oraları da zapt edecek, bu devletler kendi aralarında bir birlik kuracak, bize de vize dilenmek kalacaktir. (olmadı savaşırız. nasıl olsa dünyanın sonuna az kalmış)
-eskiden buralar tarlaydı a.k !
Yıl 31 şubat 3131 Uzay Fm'den Son dakika haberi:
Sayın dinleyicilerimiz, pendik - Ay arası çalışan 131 Nolu belediye uzay gemisi, korsanlar tarafından kaçırıldı! Korsanların otobüsü güneşe götürmek istediği öğrenildi. Geminin tam olarak nerede olduğu bilinememektedir. gemide yakınları bulunanlar, bu devirde nerede olduğu nasıl bilinemez diye isyan ettiler. yetkililerden ise düşündürücü bir açıklama geldi: Sayın halk, bilindiği üzere bu uzay gemileri ve teçhizatı bize geçtiğimiz yıllarda Rusya tarafından hediye edildi, Millet galaksiler arası seyahat ederken, biz sadece ay a gidebiliyoruz. biraz sabredin amerika'nın bağdat şehrini ziyaret etmekte olan başbakanımız Necip Tahir Erbatan oradaki yetkililerden bilgi almaktadır.
mesela şöyle bi kahve muhabbeti:

+ marslılar gene delikanlı da, bu uranüslülerin alayı ipne, hüsnü abi!
- niye lan noldu?
+ bak bunlar anadilde eğitim falan diyo ya; aha yazıyorum, yarın ayrılmak istiyecekler!
- yok b'olum be, uranüs nereye ayrılıyo? ayrılsınlar, acından ölürler lan...
+ o diil de hüsnü abi, şu merkür'ün dolmuş durağına biz mi zıplasak diyorum...

(güneşin altında yeni bişey yok...)