bugün

entry'ler (395)

askere oy kullandırmak

askere oy kullandırılacak olması bence gayet doğru, bir insanın mecburi kamu hizmeti yapıyor olması onu vatandaşlık haklarından mahrum bırakmayı gerektirmez. dünyadaki en komik hallerden birisi insanların kendi varsayımları üzerinden başkalarının argümanlarına saldırmalarıdır herhalde,

"lan olm, asker oyunu kışlada vermeyecek belki, nereden biliyorsun, kimden duydun, kim söyledi?"

en itici diller

çerkezce bana itici bir dil olarak gelmez, zira onun lehçelerinden biriyle konuşuyorum ancak geçen haftasının tamamı abzeh ve şapsığ'larla geçen birisi olarak şöyle diyebilirim: çerkezce yalnızca kabardeyler konuşunca itici değil.

insanlar böyle böyle milliyetçi oluyor işte, düzgün konuşun şu dilleri yahu...

star gazetesi nin akp yi yalama gücü

star'ın yayın politikasındaki yalama gücü mehmet ocaktan'ın tek başına sahip olduğu yalama gücünün yanına yaklaşamıyor, inanın, inandırın.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

emel-hovarda

ne şahane bi şarkı bu yahu, yıllardır bıkmadan dinliyorum.

şakird

öğrenci, talebe manasına geleni şakirt şeklinde yazılır. Risale kültüründe şakirt kur'an talebesi manasında kullanılır. Şakird ise barış müstecaplıoğlu'nun bilmemne tarihinde yazdığın fantastik-bilimkurguik romanımsı.

Cemaatten ayrılmış çok samimi, yüreği böyle ağzında, herkesi seven ama aradığını da bulamayan hafif tutunamayan bi elemanın hikayesi. Hikaye güzel değil, kurguda zaten iş yok, üslup desen o zaten kaymış...hiç almayın okumayın, zaten ayda yılda bir kitap okuyosunuz onun da bununla harcamayın bence. risale filan okuyun, arada anladığınız bikaç cümle bulursanız eleştiri filan yaparsınız en azından.

inan kıraç

bu adamlar da inşallah yavaş yavaş silinip gidecekler piyasadan. bi daha da ne kendileri ne de benzerleri çıkamasın piyasaya inşallah.

http://haber.gazetevatan.com/Haber/379913/1/Gundem

türkiye nin ekonomik verileri oldukça iyi durumda

bir kaç tane veri haricinde türkiye'nin ekonomik verileri gayet iyi durumda hakkaten, bunu yalanlamak için ya mal ya da saplantılı bi kemalist olmak lazım.

ama esas mesele yeni başlıyor, geliri tabana yayabilecek misin, büyümeyi sürdürülebilir hale getirebilecek misin? Vergi problemi var mesela, şu halimle türkiye'deki esnafların çoğundan fazla vergi ödüyorum, ayıp değil mi yani. Veriler iyi mi değil mi diye tartışacağınıza bunlara biraz kafa yorsanız fena da olmaz aslında.

emine ülker tarhan

çerkezdir; chp içindeki çerkez lobisinin genel başkan adayıdır. Kemal Kılıçdaroğlu'nu bir devirebilseler bu hatun "cuk" diye oturacaktır o koltuğa ama bir türlü olamıyor. Kemal amca bütün o beceriksiz görüntüsünün altında nasıl yapıyorsa yapıyor bir türlü nefes aldırmıyor bu lobiye. Kemal amcanın kürt sorununun çözümü için adım atmasının hemen ardından bu çıkış bana manidar geldi. Kürt sorunun çözümü türkiye'de siyasi partileri de şöyle bi sallayacak anlaşılan. hayırlısı olsun.Tzerelheğuns.

izmir deki yüzbinden fazla şakirt

size kim veriyor bu gazları bilmiyorum ki. Bir yerde hizmetin, cemaatin, camianın, şakirtlerin sayısıyla övünen birilerini görürseniz bilin ki başka bir maksadı vardır.

"Çoklukla övünmek sizi, kabirlere varıncaya (ölünceye) kadar oyaladı." Tekasür/1,2

"Talut ordusunu harekete geçirip sefere çıkınca askerlerine şöyle dedi: "Allah sizi, bir ırmakla imtihan edecektir: imdi onun suyundan içen benden sayılmayacak; Sadece avucuyla aldığı miktar muaf olmak üzere, Kim onun suyunu içmezse o da benden sayılacaktır." Derken onların pek azı hariç, varır varmaz ondan içtiler. Talut ile yanındaki müminler ırmağı geçince O vakit beri yanda kalanlar "Bugün bizim Câlut ve ordusuna karşı duracak takatimiz yoktur" dediler. Ölümden sonra diriltilip Allah’ın huzuruna çıkacaklarını bilenler ise şöyle dediler:"Nice küçük topluluklar vardır ki, Allah’ın izniyle, büyük cemaatlere galip gelmiştir. Doğrusu Allah sabredenlerle beraberdir." bakara/249

“Ey insanlar! Allah dilerse sizi yokeder ve başkalarını getirir. Allah buna kâdirdir.”Nisa/133

behzat ç

1- dizinin karakterleri haricinde emrah serbes'in romanlarıyla bi alakası yok, olsaydı bu kadar iyi olmazdı zaten.
2- dizi oyunculuk olarak da diyalog olarak da gayet iyi bi de her şeye muhalefet arzusu bu kadar sapıtmasa senaristleri keşke.
3- ergenekoncu dangalaklar badem bıyıklı savcılarla beraber operasyon yapıyor, tamam iyi de bunu adam gibi bi yere bağlasanız güzel olacak. mesela deyin ki "hükümet ortadan kaldırmaya çalıştığı derin devletin koltuğuna oturuyor" yoksa ortaya bi cacık yapmış oluyorsunuz. bi müddet sonra siz de toparlayamayacaksınız.
4- behzat'ın tavrındaki hırçınlık ve doğallığı diğer oyunculardan bazıları, misal nejat işler, kopyalamalaya çalışınca çok komik oluyor. adam gibi oynayın olum, sapıtmayın.

ermenilere de tazminat ödensin

tazminat ödemesi büyük ihtimalle olmayacaktır; bana sorarsanız diaspora bu mevzuu türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için bekleyen ülkelerin kucağına atarak tazminat için bu milletten alabileceği desteği de kaybetmiştir.

lakin hakikaten bu ermenilere ait mamelek kimlerin ellerine bırakıldı; bunun ortaya çıkarılması yüce cumhuriyetimizin kuruluşuna dair sahip olduğumuz fikirleri ciddi biçimde değiştirebilir. heyecanla bekliyoruz.

dixi et salivavi anlmam meam

(bkz: dixi et salvavi animam meam)

kamyoncu

siz dalga geçin hala:

http://www.taraf.com.tr/h...ncudan-aids-e-yol-yok.htm

matematikçiler dinlerin yok olacağını öngörüyor

bu einstein'dan önce newton fiziğine tapan dangalaklar değil mi bunu diyenler?

olm iki tane para biriminin bir hafta sonraki değerini hesaplayamıyorsunuz lan, ne bilimi. "tükürürüm öyle bilimin içine"

gap inşaat

taksim'deki tarlabaşı kentsel dönüşüm projesi için kurulmuş bir çalık holding kuruluşu, türkiye'nin yükselen yıldızı. maşaallah, allah bereket versin.

kanal istanbul

2004 yılından beri gündemde olduğu söyleniyor, şayet ihaleyi gap inşaat alırsa daha neler anlatırım neler...

hastası olunan sözler

"teslimiyette iradenin forsunu aşan bir imkân vardır." m.menteş

ağzını kapatmadan şapırdatarak yemek yiyen insan

eğer birgün katil olursam muhakkak bunlardan bir tanesiyle başlamak isterim işe.

günü en iyi anlatan şarkı

özet de değil son otuz yılın fon müziği olur bundan:

http://fizy.com/#s/1m55ih

new york ta beş minare için ne dediler

"kamerayla çekmişler."

ömer üründül.