bugün

dininin gereklerini yerine getirme çabasında olan yer yer bunu abartıp sosyal hayatına indirgeyen, örümcek kafalı teriminin çıkış noktalarından birisi.
(bkz: ya bi git işine hacı)
gerizekalının dik alası. aman maaaaazallah elini verir kolunu kurtaramaz.

edit: bir kaç "eli sıkılası(!)" eksiledi... belki de sıra sizde!
ya elimden beni yalamaya başlarlarsa diye korkan kadındır. bir de bu modelin suratınıza asansör kapısı kapatanları var onlar daha bir manyak.

+ deli fantezilerim var bayan ama dilerseniz öncelikle elinizi bir sıkayım.
bildiğin aptal. elini bir erkek tutunca hamile kalacağını filan sanıyor galiba.
bugün elini veren yarın götünü verir cümlesine inanan tiplerdir.
(bkz: şakaydı kızım o)
düğünümde rastladığım eleman. üstelik akraba sayılırız uzaklardan.

baktım kalkıyorlar bunlar. enişteye "abi görüşmek üzere" dedik, öpüşüp helallaştık. "abla teşekkür ederim geldiğiniz için" diye elimi uzattım, aman allahım. elimin boşlukta asılı kalmasını geçtim, "hıh çok beklersin" tarzında bir omuz silkme ile karşılaştım.

ulan bütün içtenliğim ve yaşına olan hürmetimle elini sıkacaktım. ne gerek var anasını satayım düğünümde beni germeye.

suudi yasalarına göre de evlenmedik. eee sorun ne? ulan düğünümde seni gördüm ya uzak dur benden. akrabaymış. uzak ol.

ileri görüşlü edit : imam nikahı da kıydık koçlar dert etmeyin. maksat ne derece cahil olduğumuzu bilmek. ben elini sıksaydım hanım ablanın, şehvet içinde yüzüyor olmayacaktım. aşın ulan biraz kendinizi.
elini erkege uzatinca orgazm olacagini zannedenler.
o yüzden bir bayanla el sikisirken, bayanin el hareketini beklersiniz. aksi takdirde atlamazsiniz. bu bir görgü kuralidir. her zaman bircok seyde öncelik bayana verilir.
(bkz: eline vermek)
gibi bir çağrışım yaptığından olsa gerek çekinen gerizekalıdır.
(bkz: give me five)
elini öpmek için kendinden yaşça oldukça küçük * insana elini öptürmeyen erkek kişisi ile aynı konumda olan bayandır.kendi tercihidir ama toplum içinde tuhaf kaçmaktadır. * *
başlıkta tasvir edilen bayan bin yıl öncesinde binbir gece masallarında yaşamaktadır. el uzatmak, hele de önce yapılırsa, bir saygı göstergesidir. anlayana, medeniyetten nasibini almış olanlara tabi.
(bkz: çoraplı ayağımı uzatırım bayana el uzatmam)
insanları, daha doğrusu olayı ilgilendiren tarafları * * * anlaşılamaz ve böylelikle de sorunu çözemez bir seviyesizliğe iten başlık.
uzatilan elden sumuk damliyorsa dogaldir, yok damlamiyorsa irrasyoneldir.* *
nezaket diyorum, görgü kurali diyorum. bir bok bilmediginizden bok atiyorsunuz. elinize bir kitap alinda okuyun lütfen. el sikmanin, kapi acmanin vs. hepsinin bir kurali var. ha ben niye söyledim okurda bir seyler ögrenirsiniz diye. yoksa kapali bayani savundugumdan degil. cünkü bende düstüm ayni duruma ve dumur oldum. ama at gözlügü takan insan kilitlendigi noktadan kopamiyor. saga sola dalasacak yer ariyor. yürüyün bea.
çocukken bir misafirliğe gittiğimizde kapıdan girerken kibarlık göstererek elimi uzattığım kadının
- estağfurullah
demesi üzerine
- çok da umrumdaydı
şeklinde yanıt verdiğimde buz gibi bir misafirlik yaşamamızı sağlayan ya da sağlamamıza sebep olmuş durum.
herkesi şahin k sanan zihniyet. allah bilir bunlar ağustosta pardesü de giyiyorlardır.

(bkz: el sıkmayan ama el öptüren zihniyet)

(bkz: entry si 32 den birdenbire 28 e düşen başlık) *

(bkz: moderatörlerin gözdesi olan başlıklar)
görgü kurallarından bihaber erkeği elegüne madara etmek isteyen hanımdır. hanım elini uzatmadan ona el uzatan erkek çatalı bıçağı da nereye koyacağını bilmez. bir bayanla karşılaşan erkek önce yumuşak bir şekilde reverans yapar, bayan elini uzatmışsa da ucundan azıcık öper. yüzünde tatlı bir gülümsemeyle elini salar ve geri çekilir.
yaptığı hareketle karşısındaki erkeği bozmuş kadındır. zirâ tokalaşmak için uzatılan elin havada kalması, o elin sâhibini üzer.
kendisine eline erkek eli değmemiş dedirtmek isteyen ya da abdesti bozulacak diye korkan bağnaz ruhlu kişi.
yer: kadıköy ... halı sahası
takımlar: sakallılar spor - türbanlılar spor

maçın 12. dakikası. sakallı türbanlıya faul yaptı. ardından fair play gereği elini uzattı. evet heyecanla bekliyoruz acaba türbanlı bu uzatılan eli geri çevirecek mi?

sakallının bile elini tutmayan türbanlı bayandır. sakalsızlar hiç laf söylemesin.(top sakallılar dahil)
bizzat yaşadığım evet elimin havada kalmasından dolayı hoşuma gitmeyen fakat;

*türkiyenin en çok hit alan sitelerinin adult forumlar, adult video siteleri olması,
*türk erkeklerinin büyük kısmının kadınları sex objesi olarak görmesi (acı ama gercek)
*bazı sitelerdeki (youtube ilk aklıma gelen) yorumların çoğunluğuna bakıldığında, o kadar sapık bünyelerin görülmesi ki bunların bayanın elini tutarken aklından geçenlerin hiçte iyi şeyler olamayacağını düşünmek,
*google trends den erotik kelimelere*** bakıldığında türkiye ve türk şehirlerinin ilk 10 da olmaları,
*(bildiğim kadarıyla) islam dininde bunun yasak olması,

gibi sebeplerden dolayı yapan bayanın haklı olduğunu düşündüğüm hareket.
uzatilan eli sikmayan insan, uzatilan eli sikmayan zihniyet, uzatilan eli sikmayan turbansiz kadin, uzatilmayan eli de sikmayan yasam formu, ve "bi kere o eli indir" diyen delikanlilarla ayni kefeye konulmasi gerekendir. neticesinde turbani takan da takmayan da uzatilan eli sikip sikmamak gerektigini bilir, ya da en azindan bilmesi gerekir.