bugün

aşırı yorgunluğun bünyeye verdiği karşı konulamaz istek.
uykusuzluk sonucu oluşan bir hadise...
uyandıktan -yani uyandırıldıktan- hemen sonra başlayan ve gün boyu süren bir şey..
(bkz: i am always sleepy)
süreklilik gösterdiği durumlar, uyku apnesi rahatsızlığının belirtisidir. (bkz: atilla koc)
Yapmak istemediğiniz ama yapmak zorunda olduğunuz bir şeyle uğraşırken psikolojik olarak gelen istektir.
nedense 06.15 de kendi isteginizle ansizin uyandiginizda esamesi okunmayayan ama 'daha var yaa kalkmama,bu saatte kalkip ne yapayim' deyip guya gozlerinizi kapatip sekerleme yaparken, saatinizin zili 06.50de sizi uyuz etmeye basladiginda, asiri halde peydah olan istek.. sanirim hersey o 35 dakikada gizli..
gün bitince ya da kişi bitince yükselişe geçen istek.
bir de, tam sabahlamanın farz oldugu anlarda gelir ki o an sorumluluklara baş kaldırıp bu istege uyarsanız degmesinler keyfinize..
(bkz: depresyon)
saat 6.30. haftasonu.
3 yaşındaki çocuk uyanır..
öyle gözlerinin içine bakarsınız , uyusa da ben de uyusam diye!
1 saat oyalanır durur. sizi de uyutmaz..
gözkapaklarınız ağır ağır inerken üzerinize zıplayan ufak bir bedenle tekrar açılır! kafaya da bir oyuncak...

neyse, çocuk sızar...

fakat siz uyuyamazsınız bu sefer de...

biraz evvel canavar olan bu küçük yaratığı izlemek uyuma isteğinden çok çok öndedir..

ya da uyku kaçmıştır , onun güzel yüzünü izlemeye..
Günde 18 saat yatsan bile uyku özlemi çekmek..
sözlüğün, gereksiz bir şekilde, sanat müziği anlayışına doğru yol alması ile içine düştüğüm, sanırım bu saatte çıkamayacağım ruh hali.

(bkz: iyi geceler)
an itibariyle yaşadığım durum. ama uyuyamıyor insan, istiyor. özlüyor, hemde çok özlüyor. *
karşılıksız aşkın sürekli verdiği meyvedir. müzik dinlemek istersiniz, kitap okumak istersiniz, dışarı çıkıp gezmek istersiniz, televizyon izlemek istersiniz, ders çalışmanız gerekir ama yapamazsınız. içinizdeki uyuma isteği o kadar baskındır ki karşı koyamazsınız.
eğer bulunduğunuz ortamdan dolayı ağlayamıyorsanız uyuma isteği ağır basar. uyuyarak unutmak istersiniz.
uyuma isteğini yenmek her yiğidin harcı değildir. uyuma isteği her insan da hemen hemen ön planda basar ama önemli bi işi varsa savaşarak yenebilir. benim hayatım genel olarak rutin devam ettiği içi uyuma isteğini bastıramıyorum ve mutluyum.
an itibariyle istekten çıkıp zorunluluğa girmiştir. yarın ehliyet sınavı var la.
canınız fazlasıyla sıkkınsa bir şeylerden biraz da olsa sıyrılmak için yapılabilecek en güzel eylem.
I am about to fall asleep.
24 saat üzerimde olan istektir.
Günlerce uyumak istiyorum. Sabah iş güç var işte.
Şu aralar kendimi dünyevi hayattan koparmak ve dinlenmek adına yapmak istediğim bir eylemdir.