bugün

dunya donuyor efendim. siz diyemiyorsaniz da, diyebilecek yahut denecek biri her zaman vardir.
güzel bir sözcük dizisi, hoşçakal demek gibi. iyi geceler*.
uzun bir günün ardından son söz.
uykuda ölmeyeceksek son olmayan söz.
msn'yi kapatmak üzere olan kullanıcının arkadaşlarına son sözü. akabinden "öptüm" gelir.
henüz yeni sevgili olmuş iki insan arasında çoğu zaman birnin diğerine serzenişidir, "keşke beraber sarılıp uyusak ama bunu söyleyecek cesaretim yok" manasına gelir. hele kışın söylenmişse üşüyen ayağın ısıtılması konsunda diğerinden yardım istemeye olan utancı anlatır. nazik tane tane ve kısık bir sesle söylenmelidir ki mana vücutta vukuu bulsun.
geceye kadar beraber olan insanların ayrılma vakitleri geldiğinde söylenen iyi bir gece geçirme temennisidir.*
insanı yatmadan önce garip bir zorunluluk gibi kavrayan temenni gibi bir sey ama hep yapılır *
şimdi online olan herkese demek üzere olduğum ama sacma olduğunu görmemle birlikte vazgectiğim seydir.
msn den cıkacak olan kişinin kişisel veya nick kısmına yazıp 9043850943542134 kere online/offline arasında gidpi gelen dengesız ınsanın son sozü..
yazarlara artık söylemem ve akabinde bilgisayarı kapatıp yatmam gerekiyor
tatlı rüyalarla birlikte çok tatlı bi ikili oluşturan yatmadan önce görüşülen/konuşulan her türlü insana söylenen söz..
sözlüğe söylemek istediğim, 10 harfli, iki kelimeli ve içten olmayan bir kalıp.
uykusunda merhum olan kisinin soyleyedigi muhtemel sonsöz.
alm: Guten Nacht
uyunması gerektiği için uyunacaksa (zira ertesi sabah erken kalkılıp okula gidilecektir) sevgiliye söylenirken iç burkan iki sözcük.
artık noktalama işareti haline gelmiş iyi niyet dileğidir.
(bkz: iYi GECELER ÖPÜCÜĞÜ)
gecenin, ve uykunun iyi gecmesini dileyen iki kelime..
uyku durumuna geçiyorum artık beni rahatsız etmeyin demenin kibarcası sayılabilir.
-ya hacı x nasıl yazılıyordu??
+iyi geceler..
-ya bi dur abi göster bi.
+iyi gecelerrrrrr
-ya abi ayıp ediyon ama..
+ya iyii geceler ulan iyi geceler. AAA başlatma şimdi şarap çanağına haaa.
bir pesimistin gözyaşları cd 2'nin son track'inde yer alan skit.
sagopa kajmer'in bir pesimistin gözyaşları albümünde yer alan, başında skit, arada boşluk, sonunda hidden track bulunan üçü bir arada parça. sonundaki hidden track fazla bilinmemesine rağmen albümün en güzel şarkılarından biridir.
dünya isimli gezegende yaşayan insanların sarfettiği, iyi niyet belli eden cümle. bütün dillerde aynı anlamı taşımakla birlikte kişinin uyku durumuna geçeceği ya da geçecek bir kişi olması nedeni ile ve o an rüyalar aleminde olacağı, bu nedenle görüşülemeyecek olacağı için vedalaşmak amacı ile kullanılan cümledir.

(bkz: iyi geceler sözlük)
günün sonunun geldiğini gösterir.*
yatmadan önce söylenen uyku vaktinin geldiğini bildiren söz.

edit: acaba neyine eksi verdin

(bkz: seri eksi oy veren ibne)