bugün

günlerdir beklenen ama bir türlü gelmeyen şahane bir bilinç kaybı anı.
muhabbet kralı'nda bir din adamı uyku halinin ölümün 60'ta 1'i olduğunu söyledi.
''uyuycanda büyüycenmi lan?'' dedi
''he la, ne uyucam ki ne'' dedim
''ne uyuycan layyn'' diyerek sesini yükselti

tanım: sızana veya bayılana kadar ayakta kalarak acı çekmenin rüyalar ile süslenmiş uykuların yerine geçtiğini bildiğimiz anlar neticesinde oluşan kişisel inatlaşma ile geçirilen zaman dilimi.
zihninimizi ve vucudumuzu sınırlara kadar zorlama neticesinde içine girdiğimiz mallaşma süreci.
sürdüremediğimiz anılarımızı gerçeklikler dışına atma süreçlerini, gerçekleştirmeye çalıştığımız bocalama anları.
şuan gelmesini istediğim şey. *
"Herkes uyur. Uyku, geçmişle bugünü birbirine bağlar. Uyku sindirir, yaraları sarar. Uyku, zenginle fakiri, kadınla erkeği, insanla hayvanı eşitler. Benden başka herkesi. " Annelies Verbeke. Uyuyamıyorum.
şu an olmasına rağmen ona karşı savaştığım şey.
en keyiflisi fazlaca yorgun geçen bir gün ve duş sonrası çekilenidir.
uykun olduğu halde yapılamayandır. can sıkar o vakit.
ölüme yakınlık tabiri zavallım için bugünlerde çok fazla kullanılsada, uyku: hayattır, hayat.
ihtiyaçlar hiyerarşisinin en önemlilerindendir kendisi..
geçici koma halidir.
an itibari ile tekrar yapmak için tüm servetimi vereceğim haldir.
uyku tanrının en güzel hediyesi.
rüya evi.
son zamanlarda tam anlamıyla bokunu çıkarttığım aktivite.. ulan gece bir sularında yatıp ertesi akşam üzeri beş gibi uyanmak ve hala uyumak istemek nedir arkadaşım ... hayvan oğlu hayvanım yemin ediyorum .. uyumaktan gebericem sözlük şu derdime bir çare.. !!
yarı ölüm hali derler.2 gündür 3 saat bulunduğumdan ötürü vücudum azlığından yakınmaya başlamıştır şu aralar...
beyinin ve bedenin dinlenmesi için yapılan olay.
en sevdiğim temel ihitiyaç.
kendini özletendir.
nerede oldugunu merak ettiğimdir. varsa bir yolu söyleyin.
fazlası baş ağrıtır, mallık hissettirir.
malesef hayatın üçte ikisi,boşa geçen zaman; kimileri içinse yaşam biçimi.
karabsana yardım ve yataklık eden çok tatlı hatta baldan bile tatlı ama bi o kadarda şakacı canavarların gizlendiği vucudun askıya alınma fakat beynin çalışır vaziyette olduğu durumdur.
güzel bir şeymiş. valla söyleyenlerin yalancısıyım. kendisi pek uğramaz bana en azından sabah 3-4'e kadar. bir kere de erkenden gelsen ölür müsün!
gelince durdurulamıyor.