bugün

entry'ler (379)

ezan okunurken müziği kapamayan insan

sesini kısıyordur.

köpek

uykusundan uyandırıp vakit gecirmek istediginde gıkını cıkarmadan, ustune mutlu olabilip vakit gecirebilecegin tek canlı. olmadık yere kızdıgın olur, trip atmaz, tek derdi sen yanında ol biraz karnı doysun azcık ilgi.degme keyfine.sonra hiç bi sabah tersinden kalkmaz.hep bi sevgi pıtırcıgı hali..yalaya yalaya uyandırmalar.bekleti yok bişey yok.gidersin gelene kadar ayrılmaz bıraktıgın yerden.ozlenirsin.egonu da atatmın edersin en dogal yoldan.o kadar saftır ki sevgisi, en onemli işinin ortasında bile aklını onda bırakmanı saglar.napıyodur dersin sıkılmıs mıdır,acıkmıs mıdır.midir.müdür. oyle bişeyler

hakan

çehremdeki gamzem, boynumu gıdıklayan rüzgar , dilimle yakalamaya çalıştığım o yağan ilk kar,uykumun en tatlı saati..sevdiğim *

kadına düşkün

(bkz: düşenin dostu olmaz)

asurlular

çıkıntılı taşlardan yapılmış gediksiz duvarlar, mazgallarla donatılmış tahkimli surlar ve yüksek taraçaların üstüne
pişmemiş tuğlalardan yapılma çok büyük yapılar inşa etmişlerdir.saraylarının duvarları av ve savaş sahnelerini anlatan ince alçıtaşı ve alçıdan yapılma büyük levhalarla kaplıdır.evet.

sabah ezanı

günün ağarışıyla ilk renklerine bürünüp, en sakin haliyle varlığını teslim ettiği sadÂ.

denizde akşam

incesaz, pek güzel yorumlamıştır.. denize nazır şöyle tomurcuklu, demli bir fincan çayı yudumlarken dinleme
isteği uyandırır.

aziz nesin

boşuna övünme beni aldattın diye
beni kandırmak kolay
ben bile kandırırım
ben bile kandırırım..
bulamazsam aldatacak birini,
kendim kendimi aldatırım..

ahmet hamdi tanpınar

ne içindeyim zamanın
ne de büsbütün dışında
yekpare, geniş bir anın
parçalanmaz akışında

nazım hikmet ran

sen esirliğim ve hürriyetimsin
çıplak bir yaz gecesi gibi yanan etimsin
sen memleketimsin
sen ela gözlerinde yeşil hareler
sen büyük güzel ve muzaffer
sen ulaşıldıkça ulaşılmaz olan hasretimsin..

14 şubat

sevdiceğe bir buket çiçek alınabilecek tarihtir.alın.

klavye orospusu

(bkz: kavgada söylenmez)
(bkz: iiii ne dedii)

aşk

--spoiler--
kader yolun tamamını değil,sadece yol ayrımlarını verir.güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir.
öyleyse ne hayatın hakimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin.
--spoiler--

--spoiler--
dünya oluş ve varoluş alemidir.her şey tezatından tezahür eder.sadece Rabb'ın zıttı yoktur.o yüzden , O hep sırdır.
--spoiler--

ben de bir tane şems istiyorum, please.

nar

zahiren basit şeylere anlam katmayı seven ben ,seviyorum bu meyveyi. tanelerinin gizli saklı oluşunu,rengini..
şimdilik bu kadar.

nar ekşisi

makarnayla olan uyumu da lezzetli.

sözlük yazarlarının itirafları

sabahın şu saatinde salçalı makarna yapıyorum.*

heat miser

triplerden trip beğen massive attack parçası..

sözlükteki kan aranıyor duyuruları

--spoiler--
akdenız unv hastanesınde yatmakta olan mınık bır cocuk ıcın acıl kan aranıyor. a rh pozıtıf. cocugun ısmı ırem ısıklı. ılık naklı yapılmıs hayata döndurulmeye calısılan bır kardesımız. a blokta. dosya no 1061934 hakan ısıklı 0536 499 68 44 minik yavrumuzun babasının numarası
--spoiler--

kütahya

saçımın kokusunun o garip havasıyla özdeşleştiği yer yer şehir.

kız arkadaşa kocaman peluş ayıcık almak

sen kalk, kocaman kıza kocaman peluş al.sonra kızlar neden bebek taklidi yapar. siz getiriyorsunuz bunları bu hale.*