bugün

az önce bilgi almak için aradığımda sinirli bir ablanın beni karşıladığı hedehöde.
ttnet operatörüne dua ettim bir an.

sitesinde yazan "1 mbps'e kadar" ifadesinin kaypak olduğunu söylediğimdeyse suratıma kapattı telefonu. sevgili uydunetçi arkadaşım bir daha seninle sıçmaya gitmem afedersin.
şu sıralar geçmeyi ciddi ciddi düşündüğüm internet sağlayıcı.
nedeni basit bir hesapla bulunabilir:
su sıralar kullandığım adsl'in 1 mbit sınırsız paketine 45 tl vermekteyim. üstelik hiç kullanmadığım sabit telefona da 19 tl; kablo tv ise 7 tl. toplamda aylık bana 71 tl'ye gelmekte.
uydunet'in yeni kampanyasında 1 mbit sınırsız internet 29 olarak gözükmekte, üstelik kablo tv de yanında bedava. kablosuz modemi hediye etmekteler, ve kurulum ücretsiz. gayet cazip görülüyor. aynı hizmeti 71 tl yerine 29 tl'ye alıyorsunuz, yani 1 lig tv aboneliği bedavaya geliyor aradaki farkla.
ancak kafamı kurcalayan; adsl'de "hız sabit 1 mbit" iken, en azından öyle olduklarını iddaa ederlerken, uydunette bu tanım "hız 1 mbit'e kadar" olarak geçiyor. bu yüzden hız yarı yarıya düşer mi, 1mbit'i gördüğümüz anlar az olur mu, bağlantılarında çok sorun yaşanır mı diye endişelenmekteyim. deneyimli arkadaşların konuyla ilgili görüşlerini rica ederim. teşekkürler, saygılarımla, öptüm, byes.
müşteri hizmetleri bir türlü düşmeyen internet sağlayıcı. ulan abone olacağım, para kazanacaksınız, açın işte şu telefonu.
şuan 69 tl'ye 2 yıl taahhütle 5 megabit internet (üstelik ttnet gibi belli bir downloaddan sonra hızı azalmadan) üstüne beleş kablolu tv veren kurum. boşuna telefon faturası ödemiyor olmamızda cabası.

ttnetle kıyaslayacak olursak; 49 liraya 8 megabit internet üstelik 15 gb'dan sonra hızı 256 kbps'ye düşmekte. birde 20 lira telefon faturası etti 70. sonuç olarak yaşasın uydunet.

(bkz: teşekkürler uydunet)

ah birde modemi verseniz tam olacak.
allahın belasıdır. Yine kaldık cepten nete.
genel itibariyle avantajlı internet sağlayıcı.

ancak dün bağlattığımız internet dün canavar gibi hızlıyken bugün resmen yerlerde sürünüyor. 5mb/sn bağlantımız var ama fizy'den müzik bile dinleyemiyorum.
işlevi hava durumu ile orantılı olan internet sağlayıcı, kapalı havalarda 56k olur.
hızı hiç düşmediği için şiddetle tavsiye ettiğim erişim sağlayıcı piç.

25 gb matrix full 1080 p
30 gb star wars full 720 p

bunlar inerken arada bakmak paha biçilemez....
Maddi bakımdan iyi bir internettir. Yalnız çok yavaştır eğer uydunet alacak varsa bir daha düşünmelerini isterim. (Beni her gün küfür manyağı yapan bir internettir)
hızı iyi olan, desteği iğrenç ötesi olan bir internet hizmeti diyebiliriz. kaç kere arıza olduğunu bildirmeme rağmen biz size döneceğiz denildikten sonra hiç bir zaman dönülmediği bir internet servis sağlayıcısı. ayrıca ücretleri çok yüksek ve hala onu kullanıyorum.
evinizde kablo tv bağlantısı varsa, tavsiye edebileceğim internet hizmeti. kampanya dahilinde ilk üç ay ücretsiz sonrası içinde ttnet'in sınırlı fiyatına sınırsız bağlantı sağlıyor. üstelik daha hızlı.
türksatın fiberoptik kablo üzerinden sunduğu internet hizmetidir.
ismine aldanıp, uydudan kablosuz olarak internete bağlanıldığını zannedenlerde vardır.
internet servis sağlayıcım. çok memnunum şuan için allah bozmasın. en azından ttnet teki gibi saçma saçma dalgalanmalar olmuyor bağlantı hızımda.
(bkz: kablonet)
hız arttırımına gidilmesi gereken hizmet. 29 lira 2mbit kullansak fena mı olur?
allah belalarını versindir.
yakın zamanda voip hizmetine başlayacaktır.
3 gündür kullandığım.29 lira,1 mbit sınırsız paketi.şimdilik fena değil.benim gibi ayrıca telefon hattı istemeyenler için süper.
çok iyi çok güzelde internet hızlı donma takılma yok ayrıca televizyon da var en güzeli discovery channel var içinde. ama tek ricam ikide bir arayıp hd sinema paketi için dil dökmeyin bir kere oldu kibarca reddettim iki oldu istemem dedim 3 oldu,
içimde kalmış duyguları dışa vurarak dedimki;

-öğrenciyiz yeter be evde tüplü 2. el televizyon var ben televizyonun şuan hangi kanalda olduğunu seçemiyorum bana hd yayın diyorsun. ben tüp diyorum plazma diyorsun,

lan kumandada 2 basamaklı sayıya geçen tuş bozuk. sen müzik dinlemek için 9. kanaldan sonra tek tek 45e kadar yukarı tuşuyla çıkmak nedir bilir misin? tüp gıcırdıyor televizyona tekme atınca yayın düzeliyor. sinema paketine gerek yok bizde torrent limitsiz aile paketi var. ismimin sonuna bey koyuyorsun götüm kalkıyor biraz ama yemezler istemiyorum.

ve kadın güldü teşekkürler dedi kapattı.

not: tam olarak öyle demedim ama buna yakın konuştum.*
not2: yine aradı bu sefer uydu alıcısı kakaladı hadi bakalım.
10mgbit üyeliğim olmasına rağmen bir aydır 1mgbitin altında hız aldığım internet sağlayıcısı. defalarca aramama, mail göndermeme rağmen çözüm bulamıyolar. geri bile dönmüyolar. aman diyorum aman.
şu an hız olarak sürünüyor baya baya aradım hala geri dönecekler beklemekteyim.
bu şirketin fiyatları bildiğiniz kazıktır ama verdiğiniz paranın karşılığını son kuruşuna kadar alırsınız.ttnet gibi durduk yerde kopma falan olmaz.
2 gündür kullandığım yada kullanamadığım internet hedesi. evet kullanamıyorum. internetim sürekli kesiliyor,film izleyemiyorum.şarkı indiremiyorum. ttnet kazıktı falan ama hiç böyle sorunlar yaşamamıştım.
mecburen geçeceğim internet firmasıdır. superonline' dan sonra uydunet' e geçiyorum sözlük ferrari' den inip at arabasına binicem gibi hissediyorum. ayrıca *
--spoiler--
müşteri nolu kullanıcının evinden geliyor bu mail. 5 mb'i görmek nasip olmadı da bu da çok az sanki...

>

> ...

> - 'şimdi modemin fişini çekin. Fişi buldunuz dimi? 10 saniye bekleyin tekrar takın'

> + Yaptım abi. yine olmadı.

> - Bakıyorum, bakıyorum beyfendi. Bizde bir sorun görünmüyor.

> + Neye baktın abi?

> - Bağlantı gücüne.

> + Güçlüymüş yani. Tamamdır, iyi akşamlar.

>

> 1 yıldır kaç kere muhattap olduk, sevgilim gibi oldunuz,

> telefon merkezinde çalışanların ismini öğrenseydim şimdi ahbap olmuştuk.

>

> Gözünü

> seviyim halledin artık. Nakil yaptırdık 2 hafta nce, 2 haftadır

> internet pert. 192.168.1.1 'den başka kullanan var mıdır len acaba diye

> de düzenli olarak bakıyorum, devamlı fişini çekip taktığım için modemle

> wireless'ın tozunu bile alıyorum abi her hafta, belki nazar vardır diye

> düşünmeye başladık, at nalı taktık odaya yine olmadı. Saygılar, iyi

> akşamlar...
--spoiler--
bok gibi. zart zurt internet bağlantısı gider geri kalan zamanların %85 inde ise bağlantı yerlerde sürünür.

özet olarak bağlatmayın beyler şu an buzdolabından yazıyorum.