10 ytl ile bağlantı veren hizmetmiş. reklamardan bişi anlamak zor sitesinden anlamak daha da zor.
http://www.teknosat.com/tr-TR/
yıllardır beklediğim hizmet fare kuyruğu gibi kablo taşımak ankaragücüme gidiyor epeydir.

2011 edit: direk uyduya bağlanılıyor sanıp yanılmışız. bildiğin kablolu.
kablonettir, sadece ismi değişmiştir.

"kesintisiz internet" sloganını kullanmasına rağmen frekans değişikliği ve frekans ayarları gibi sebeplerle sürekli kesintiye uğrar. call center görevlileri allahlıktır.
kablonet gibi kablo modem gerektiren internet hizmeti.
94 ile başlayan bir ip adresi vermiş türksat hizmeti.

(bkz: ben bu gece bunu gordum)
(bkz: hayirdir insallah)
adsl promosyonu yapan firma. artik alenen "bizi kullanmayin; baglanti kesintilerimiz rastgelelikten cikti, adsl'e gecin diye ayda bir bilmedigimiz seyleri kurcalayip bozarken, bir yandan teknik destek calisanlarina is imkanlari sunuyoruz" demektedir. veya ben oyle anladim.
1 mbps lik ttnet faturasına neredeyse eşdeğer bir fiyatla* 2 mbps internet hizmeti sağlayan, kablolu modemi şu sıralarda hediye eden, internet sağlayıcısı.

ama; bir tellcom var ki 20 mbit ten öte 100 mbit ten ziyade... onun içinde sitede oturmanız gerekmekte şu sıralar.
tellcom evlere gelene kadar, en iyisi uydunet sanırım.*
kendi kullandığım ve şuana kadar 2 seneden beri hiç denecek kadar problemle karşılaştığım internet bağlantısı.

tarifeleri: http://uydunet.net/icerik/tarifeler.php
Kablolu Tv'nin kullanılabildiği yerlerde aDSL yerine kullanabileceğiniz bir alternatiftir eski adı ile KabloNet yeni adı ile UyduNet.
mottoları ''kesintisiz internet'' gibi bir palavra olan iss. tamam, adsl'den daha iyisiniz ama internetin yağmur, çamur, kar gibi dış sebeplerle artık kesilmeyeceğini iddia etmek de neyin nesi? ttnet kadar sık olmamasına rağmen bal gibi kesiliyor işte.
sabah sabah kalkar kalkmaz hazır supernatural'ın 3. bölümünün altyazısı divxplanet'te yayınlanmı$ken dün torrent'te %30 seviyesinde bıraktığım dizinin devamını indireyimde, 1mbit limitsiz internet kullanıcısı olarak yakla$ık yarım saat kadar sonra diziyi izleyeyim diyordum. gel görki -olumsuz bir $ey söyleyeceğimi sanıyorsunuz değil mi- yarım saat falan değil 5 dakika bile sürmedi dizinin kalan %70'ini indirmem. neden derseniz;

http://img17.imageshack.us/img17/6541/76686271.jpg

inanılmaz bir $ekilde 800 kb/sn ile download yapıp çılgın atıyordum. sonra bu adamların $ehrin göbeğine bağlatmak isteyen insanlara 11.000 tl fatura gönderdiğini hatırlayarak lan yoksa bağlantı hızım mı deği$ti kendiliğinden(!) diyerek online.turksat.com.tr adresine $eyettim. bilgilerimde hiçbir deği$iklik yoktu ve yaptığım speed testte hala 500kb/sn ile download yaptığım görülüyordu.

neden di'li geçmi$ zamana geçtiğime bende anlam veremeyip üzümünü ye bağını sorma deyip bilahare bu masalsı dünyanın download çılgınlığına giri$tim istemsizce.
Limitsiz internet tarifesinde, 1 Mbps'yi 36,06 TL gibi ucuz bir fiyatla sunan kuruluş.

(bkz: ttnet e sövme nedenleri)
uydunet varken, kablo tv ile birlikte adsl den çok daha ucuza daha kaliteli hizmet alabilecekken, adsl kullanan ve bir de üzerine şikayet eden insanlara anlam verememekteyim dediğim internet hizmeti.
512 kbps hızda sınırsız tarifeyi ayda 17,57 TL'ye

1 Mbps hızda sınırsız tarifeyi de 36,06 TL'ye sunan ucuz internet.

internette sadece sörf yaparım, facebook'da video izlerim diyorsanız 512 kbps hız yeter. denedim. ancak dosya indirecem diyorsanız sağlığınız açısından en azından 1 mbps yapmanız tavsiye edilir.

(bkz: ttnet e kapak)
1 mbit sınırsız 36.06 iken 20 mbit sınırsızı hangi akla hizmet bir şekilde 1848,69 tl ye veriyor anlaşılmaz bir durum, şaka galiba 100 mbit fiber interneti kaça verecekler acaba, rahat bir 10.000 isterler artık.
ufak tefek bazı kesintiler haricinde kullanıcısı olduğum iki ay içerisinde sorun yaşatmamış başarılı internet sağlayıcısı.
ilde, ilçede, mahallede, caddede, sokakta, apartmanda kablo tv şebekesi gerektirir. birinde kablo tv şebekesi yoksa uyduneti unutun.
çaktırmadan upload hızlarını mı düşürdüler yoksa geçici bir şey mi bilemem ama eğer upload hızını düşürdülerse bunun cezasını, açacağım davayla çekeceklerini buradan belirtmek istiyorum.
baktım kazanamıyorum davayı, modemimi yakarım.
psikopata bağlamayın, internete bağlayın uleeyynnn...

edit: efendim durum hiç öyle tahmin ettiğim, sövüp saydığım gibi değilmiş. meğerse utorrent programı kendisi bir sınır koymuş upload hızına. internette rahat rahat dolaşmamı istiyormuş. tabi kendisine edilmesi gereken küfürleri ettim, sakinleştim ve eski sürümü tekrar kurdum. siz de kurun, siz de rahatlayın.
http://twitter.com/uydunet
biraz önce evimi arayan ve tarifelerini anlatan kuruluştur. türk telekomdan 8 mbit interneti 99a kullanırken bunlar benden 184 lira istiyorlar. gülesim geldi ya.
ttnet' in internet bağlantısı gerektirdiği gibi kablo tv bağlantısı gerektiren internet hizmeti.
bulunduğunuz yerde kablo tv hizmeti verilip verilmediğini öğrenmek için;
http://online.turksat.com...v2/index.php?istek=sebeke
tarifelerinde ciddi revizyona gitmesi gereken şirket. ttnet 8mbit'i 99 liraya verirken 184 lira istemesi mantıksız.
geçtiğimiz aylarda, 2010 yılında abonelerinin 100mbit internet bağlantısıyla tanışacağını müjdelemeişti ancak insanlar bağlantıda çok fiyatı merak ediyor.
2 gb veriyi 3 saatte upload ederek gözlerimi yaşartmış, ödediğim parayı sonuna dek hak eden kuruluş.

10 mbit/15 gb kotalı kullanıcısı olarak 8 aydır sadece 1 sefere mahsus kesinti yaşadığımı* belirtir, adsl kullanıcılarına imkanları el veriyorsa eğer tez zamanda geçmelerini tavsiye ederim.
yeni tarifeler nasıl bir şey getirmemiştir diye düşüncelere sevk eden internet servis sağlayıcı.

uydunet adsl
1mbit 29 49
2mbit xx 63
4mbit xx 82
5mbit 69 x
8mbit x 99
10mbit 99 x
15mbit 149 x
20mbit 199 x

x: tarife yok
xx: eski tarife

edit: yamuk çıkmış tablo. anlamayanlar için ilk sütun uydunet fiyatları, ikinci sütun adsl fiyatlarıdır.

ne kadar da "e kadar" ibaresi gelmiş olsa da kablonet sistemi adsl'e on basar. 99 lira verip 8mbit almaktansa aynı paraya 10mbit'i tercih etmek daha mantıklıdır. saniyede 700-800kb indirmek ile saniye 1.2mb indirmek arasında dağlar kadar fark var.
1mbit kullanılsa bile adsl ile arasında fark vardır.

not: eskiden problemsiz bir şekilde adsl kullanan, yeni uydunetçi abone.