bugün

Evde musluk bozulduğunda tamirci çağırır.
istanbul da mantıklı hareket.
ben kullanmıyorum ama kullananlar içinde ortada utanılacak bir şey görmüyorum.
https://m.uludagsozluk.com/e/39532970/
Milisaniyeler içinde vites değiştiren aracı ile manuel vites değiştirmeye çalışan eski tofaşçının içinden geçen erkektir.
görsel
bugün de utanmadık.
Arabasının kendisine sövmesini istemeyen erkektir. Trafiği yoğun bir şehirde yaşıyorsanız otomatik araç kullanmak gayet mantıklıdır. Dur kalk dur kalk araba küfür eder size küfür.
bazen mecbur kalınan aktivite. ayda yılda bir üst kademe yöneticimle birlikte ikimiz görev icabı şirket dışına giderken, onun şirket aracının direksiyonuna oturmak durumunda kalabiliyorum; e araç otomatik vitesliyse ben ne yapayım?
Benimdir.

Allahın ameleleri debriyaja bas çek bas çek arabadan indikten sonra topalllayan insanlar biliyorum.
aslında utanıyordur.
yani ben utanıyorum. hiç de keyif almıyorum. o motorun 5 bin devire kadar çıkması sonra vites değiştirmek ve akabinde otomobilin ok gibi fırlaması.
anlayamazsınız.
kalabalık trafiği olan şehirlerde düz vites araç kullanmak tam bir gerzekliktir. maşallah bol gerzeğimiz varmış.
istanbul'da ise bu durum utanmak değil akıllılıktır. kim elin istanbul'unda manuel vites kullanır ki?
manuel kullanmak hamallıktır.
bir de artık utanarak manuel vitesli kullananlar var. yani ben ve benim gibiler. arabayı değitireceğim zaman ilk kıstasım otomatik vites olacak artık. yıldım la yıldım debriyajdan.
yolda giderken sürekli eline bir şeyler alma ihtiyacı duymayan erkektir.
rahat seven erkektir.
Rahatına düşkünlüğünden dolayı neden utansın adam?
NOT: şimdiye kadar hiç kullanmadım *
teknoloji özürlü mal beyanı başlık.
cep telefonun da şebekeyi otomatik buluyor sıkıyosa kendin manuel bulsana.
Gelecekte mecburen otomatik kullanacak olduğunda erkeklik olarak gördüğün her ne ise onu kavanoza koyar yanında gezdirirsin artık .
tamam hemen debriyaj taktırıyoruz bu akşam, kusura bakma kardeş, sana da çok ayıp oldu böyle bir pedal eksik çıktık karşına.
Arabası olmayan eziklerin kıskandığı erkektir.
Arabası olan erkekler pm atsın.*
Bende otomatik vitesli araba kullanıyorum. Utancımdan dışarı çıkamaz oldum.

Arkadaşlarımın hepsi, otomatik vites kullandıgım icin benle iliskilerini kesti.

Sevgilim beni terketti.

Annem babamı durduramadı; babam beni evlatlıktan reddetti.

Her gece başımı yastıga koyarken, neden otomatik vites kullandım diye düsünüyorum.
Benim.ama maske takıyorum tabi.
Utanmasına ne gerek var canım. Ama düz viteside bilmeli. Acil bir şey olur debriyaj sürpriziyle karşılaşırsa mal gibi kalır ortacık yerde.