bugün

entry'ler (747)

en güzel enstrümantal şarkılar

yazın gençler ben de buradan bakıp listemi güncelleyim.

yazarların benzediği milletler

rusa benzetenler oluyor. yurt dışında karşılaştığımda rus aksanıyla ingilizce konuşuyorum. tadından yenmiyor... Ama bn kendimi hiç benzetemedim o ayrı mevzu...

cem yılmaza gülmüyorum diyen insan

Çok da seetmemek lazım: adamın bütün serilerini izleyenler genel olarak (yaşın da verdiği olgunlukla) tekrar edem espri konularını fark eder ve gülmez.

sözlük erkeklerinin spor geçmişi

(bkz: jiu-jitsu)
(bkz: kick box)
(bkz: kung fu) bunda çok kalamadım ama diğerlerinde siyah kuşağım var(dı bi yerlerde ama nerde kim bilir)
(bkz: sayokan) bunda da kuşak almak için şart şurt dedilerdi kuşak almadım
voleybolcuydum zamanında bi de...
neyse şimdi sadece okçuluk ve binicilik var...

atatürk ü dünyanın en büyük lideri zanneden insan

dünyanın en büyük lideri olma kıyasını nasıl yapacağımızı bilemeyeceğimiz için doğruluğu veya yanlışlığını tartışmak gereksizdir. birileri çıkıp türkiye cumhuriyetinin kurucu önderi olmasını göz önünde bulundurmak istese, bu sadece bölgesel bir durum olarak kalacaktır. diğer taraftan kendisi her ne kadar büyük bir lider olsa da kendi halkı tarafından anlaşılamamış ve düşünceleri yasatilamamis bir lider olduğu için hak ettiği yere hiç bir zaman ulasamayacaktir.

ornek verecek olursak lincoln bir hayal kurmuştur ve kendisinden sonra gelenler bu hayali devam ettirerek amerikayi amerika yapmışlardır ama turkiyede mustafa kemalden sonra; mustafa kemalin bile görevden azlettirdigi inönü gibi bir kişi, maalesef, ikinci adam rolünü üstlenmiştir ve onun sayesinde ülkeye kalan fikri bir çatışma ortamı haricinde birşey olmamıştır...

nöbet dizisi nin erken finalinin altındaki sebep

bence bu ve benzeri dizilerin hepten kaldırılması lazım. senaryonun, çekimlerin vs amatörlüğü bit tarafa; iyi izleyin bu dizileri askerimiz, polisimiz, casusumuz istisansiz tüm kolluk kuvvetlerimiz ve bunların bağlı olduğu tüm kurum ve kuruluşlar yumurta kapıya dayanmadan işe girişmeyen niteliksiz insanlar ve kurumlar olarak lanse edilir. ve bunun tam aksine karşıt görüştekiler veya pozisyondakiler her durumda cesur, cevval, gözü kara, cüretkâr ve daha da önemlisi güçlü ve organizedir.

neyse, mutlak olarak mazlum edebiyatı yapmayı maalesef kahramanlık dizi ve filmlerinde de bırakamıyoruz...

yıllar geçse de akıldan çıkmayan ders terimleri

hayret yoksa ben mi gözden kaçırdım:
es es pi es es do pi es do pi es veya
say say para say dede para say dede para say neden yok?

onu da geçtim
türkiye cumhuriyeti futbol takımı sahada şut attı neden yok?

ceteris paribus neden yok?

entalpi neden yok?

binali yazar olsa hangi nicki alırdı

çok da şeetmemek lazım olurdu
ya da ne bilim bulut falan olurdu.

atatürk yaşasaydı gezi olayını nasıl yönetirdi

ataturkun yaşayıp da gezi olaylarını görmesine gerek yok. 38 değil de arıyorum 68de ölmüş olsaydı mesela, bugün veya o gün gezide hepimiz ermeniyiz diyen, apo pi*cinin posterini taşıyan, muhalif olmakla vandalist olmak arasındaki farkı anlamayan alagavatlarin cemil cümlesinin âbâ u ecdadının yedi sülalesini kazığa oturtmuş olacağı için, bu kadar büyük bir durum olmazdı... kendisi müdahale etmezdi bile...

babasız büyümek

babam vefat ettiginde 18 yaşıma gireli bir ay falan olmuştu. ister takdir i ilahi deyin ister biyolojik gereklilik.

alay sancağı çalana erken teskere verilmesi

bilenleri sesli güldürecek başlık. böyle bir şeyin neden olamayacağını size iki örnekle vereyim.

birincisi benim birader. adam askerliğini saygı nobetcisi olarak yaptı. saygı nöbeti bilmeyenler için en basit tabiri ile anıtkabirde tutulan nöbet sınıfından bir nöbettir. neyse adam askerlik hayatı boyunca alay sancağı için saygı nöbeti bekledi, sancağı bir kez olsun görmedi. Ben de dedim ki, e birader madem gormediniz neyi çıkartıyorlar alay ictimada? cevap alay sancağı değilmiş alay flaması imiş...

tabi bu benim için makbul bir cevap olmadı hiç bir zaman. askere gittiğimde alay sancağını çalmayı kafama koymuş olarak gittim. usta birliğinde konu ile alakalı yaptığım istihbaratta sancağın alay komutanının odasında tutulduğu bilgisini aldım. sonrasındaki birkaç aylık sürüncemeden sonra alay komutanının odasına evrak imzalatmaya gitmem gerekti. odaya haberciden bilgi gelmeden giremiyorsun zaten. alay komutanının habercilerinden bir tanesi ile aramızda geçen diyalog şu şekilde oldu
Ben p haberci h emir subayı s

p devrem falan filan
h inter milan
p mini miney
h tiny tiney
p sancak nerde devrem ondan haber ver
h devrem ben seni şimdi şu kapıdan geçireceğim. şifreli gördün mü
p hee
h heh orası alay komutanının kabul odası
p eee
h hemen komutanın kapısının arkasında bi kapı daha var. orası alay komutanının özel odası.
p yaaa
h he gardas, oradan içeri girince bi kapı daha varmış-
p varmış?
h gardas oraya emir subayı ancak girer
p eee
h heh o kapıdan girdikten sonra ikinci bir şifreli kapının ardında güvenlikli kutuda -
s page yine ne karıştırıyorsun
p page mars emret komut -
s siktir lan, alay sancağını mi çalacan?
p en azından deneyeyim dedim komutanım
s sen ilk kapıyı geç -sifrelemesi aselsan- gerisini sonra düşünürsün...

neyse evrakları imzalattim selami çakıp odadan çıktım. emir subayı bana bakıyor.
s alay komutanının özel odasının kapısını gördüm mu?
p hayır komutanım...
s düşünmeye cesaret etmen bile delilik amaaa o sancak savaş haricinde oradan çıkmaz. sen de giremezsin...

ahmet kaya

vatanını devletini milletini sevip, vatanın varlığını ve bölünmez bütünlüğünü savunan bir vatandaşın -nesebi mezhebi farketmeden savunan vatandaşın- bu teröristi gizli veya asikar; kısık veya yüksek sesle dinlemesi en hafif tabirle kendisine ihanet etmesidir. çünkü bu hain, konusmasinda -pici özledik demesi bir tarafa- "vatansizliktan üşüyorum" demiş bir bölücüdür...

berkin kalk oğlum ekmek al gel

berkin: anne saçma sapan konuşma eylem mi var polis mi taslayacaz da ekmek alayim?!

liliith meme diyince heyo ben diyince auuv ne auuv

(bkz: 40528309) hepinizi azdıracam demek istemiş, bu kadar güzel anlatılamazdı gerçekten tebrikler.

kürdistanlı erkekler

(bkz: gaga bulut)un memleketi, gerçi eşeklerle de araları iyidir ama yenge mefhumu da onlar için önemlidir.

sevgilisine para harcatmayan kız

böyle sevgilisi olan erkekleri entrylere alalım konuşsunlar. çünkü -erkegin de yapısına göre- bu çiftler evlenemezler.

evlenen varsa da kesin iç güveysinden hallice gitmiştir...

en azgın kadın burcu

entrylere bakınca tüm burçlar abazan...

çeçenistan deyince akla gelen ilk şey

rus soykırımlarının yasayan yürüyen delilleri. popülist solcu komünist geçinenlerin hatırlamak bilmek istemedikleri herşeyi yasayan insanların memleketi. kadirov dumbeleginden önce beslan baskını ile hatirlananlarin memleketi. ama bu baskını canlı izleyenler rehinelerden birisinin
--spoiler--
rus askerleri gelmeseydi kimse ölmezdi. ölümlerin sebebi rus askerleridir.
--spoiler--
dediğini bilmezler.

herkes cevher dudayevi bilir ama selimhan yandarbiyevden kimse bahsetmez...

şeyh şamili duymuşlardır ama onun
--spoiler--
karkasın moskofla savaşı tarihin başlangıcıyla başlar
--spoiler--
sözünü bilmezler.

grozniyi işgalci faşist ruslara nasıl cehennem ettiklerini de görmek istemez kimse.

herkes kafa kesme videolarından haberdar ama kimse canlı molotof kokteyllerini duymamıştır. faşist rusların katliamından tecavüzünden bahsetmezler.

Evet, çok pis işkenceleri vardır çünkü hocaları olan ruslardan yaşayarak öğrenmişlerdir.

bu meydan kanlı meydan

10 ekim olaylarında sean ben a.k.a yürüyen spoiler tarafından söylenmesi gereken replik.

diğer taraftan, yok sağcısı şunu demiş yok solcusu şunu demiş, yok insanlar ölmüş teranelerini de anlamıyorum. kendi çaplarında davvvdhhjjj adamları, davvbhjjjjlari (yazacam gülme geliyor kusura bakmayin) uğrunda hak geberip berisi var mı?

ha masumlar diyeceksiniz barış çocuk falan diyeceksiniz, boş laflar bunlar geçeceksiniz.

her verene orospu mu deniyor

orospuya sormuşlar anana kefil olur musun diye, ne kefil olacam o da babama veriyor demiş.
demek ki kime ne karşılığında vermek de bu sıfatı kazanabilmek için gayet önemli.