bugün

Sadece tıp fakültesine değil tüm fakültelere yatırım yapılmaktadır. Makine mühendisliği için ayrı bina yapım aşamasındadır ve inşaat gayet hızlı ilerlemektedir. Tıp ve makine mühendisliği bölümleri özellikle güzel eğitim vermektedir. Kampüste mediko denilen yemekhanenin de bulunduğu bina önünde onlarca topluluk standıyla bir aile ortamı vardır. Ekinlikleri seminerler. geziler... Müzik kulubü rock'n'coke bünyesinde üçyüz kişi çalıştırmaktadır ve profesyonel elaman durumundadırlar. Şenlikleri gerçek anlamda Türkiyenin en iyi üniversite şenlikleridir. (bkz: http://www.senlik.org/)Eğitimide gayet güzel. Boş geçen ders görmedim. Yazarken çok tereddütteydim ama şimdi çok memnunum. Labratuvar dersleri gereğinden fazlasını veriyor. Uygulamalı derslerinde çok etkisi oluyor.
Ama uzaktan bakıldığında Bursada bir üniversite işte kazanamayanlar buraya gider eğitimide vasattır demek çok kolay. Bilip konuşmak ve araştırma arkadaşlar.
bütün karalamalara rağmen iyi üniversitedir.hocaları da iyidir.eğitim kalitesi de öyle iddia edilenin aksine yerlerde sürünmez.**
tatlı bir okuldur. yemeyip de yanında yatılmak istenen zamanlar da olmuştur. olacaktır. olmalıdır.
tuvaletinde "bırak sağı solu, ortalık karı dolu" yazan bir üniversitemsi. bu kurumu kısaca özetleyen bir yazıdır kanaatimce.
seneye hukuk fakültesini gemlik yerleşkesinde barındıracak olan üniversitedir. ayrıca güzel sanatlar fakültesi ve Yalova iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi' de açılıyor. resmi ağızdan duyuru ;

http://oidb.uludag.edu.tr/yeniacilanfakulteler.htm
an itibariyle mühendislik fakültesindeki öğrencileri, matematik 2 dersinden, yunanı denize döker gibi döktükleri, büyük okul.
iyi bir kampüsü olmasına karşın,şehirden bu kampüse ulaşım şartları pek de iyi olmayan üniversite.bir de kampüsün yukarısındaki sitelerde oturanlar akşamları ıssız ortamda nasıl geziyorlar?
kocaman kampüsü olduğu halde pek bi sosyalliği olmayan ilk gördüğünde oha dedirtten ulaşımda sınıfta kalmış öğrenci işlerinden tiksilinisi kurum.
6 sene okudum orda,12 dönem eder,ki bi sene de yaz okuluna gitmiştim...nokta şu;13 ayrı şekilde kayıt yaptırdım.bu bi rekordur bi üniversite için.
paten sporları topluluğu ve takımı olan tek üniversitedir (gurur duyarım) (bkz: UPAS)
kampüsüne kurban olduğum,at koşturulasıca büyük ve güzel okuldur.
ziyadesiyle keyiflidir
ayrıca duvarında da yazardı; U.Ü.i.i.B.F. Mezunu Olmak Bir Ayrıcalıktır!
yenilenen web sitesinin ana sayfasında Atatürkçü, çağdaş, ulustan yana, laik eğitim yazan güzelim üniversitedir.
ya çok kötülenen, ya da çok övülen üniversite. bir ortasını göremediğim pek.
kısmetse 1,5 ay sora olay yerinde inceleyip zamanla iyi ya da kötü olduğunu belirleyeceğim. *
yeni eğitim-öğretim yılına gemlikteki hukuk fakültesiyle de devam edecek olan üniversite.
eskiden altiparmak'ta, hurriyet'te ve eski tip fakultesinin arkasinda hizmet verem daginik kurum. simdiki haline sukretmeli.
türkiyenin en büyük kampusune sahip olmasına rağmen neredeyse hepsinin ormanla dolu olduğu ve merkeze uzaklığı hiç mi hiç düşünülmeyen buna rağmende anlaşılacağı gibi içinde öğrenciler için fakultelerden başka bişeyi bulunmayan güzel okulumuz.
bitmez dediğim , bittiği gördüğümde çim alandaki çimlerin sarılığın yüzüme vurduğu ünidir kendisi.
nedense duyulduğunda burun kıvırılan ama burun kıvıran insanlarında kapısından bile girecek puan alamdığı güzel ve kaliteli bir üniversitedir. ama okulu tercih edecek öğrencilere duyrulur. çok zor bir sistemi vardır. 1.8 denilen sınırı aşamadıınız takdirde 3. sınıfa gelip 2 .sınıfa düşmeniz bile mümkündür. her sene çıkardığı yeni icatlarla bir çok insnı mağdur eder. en son yediği haltta şöle olmuştur. yaz okulunda kolay diye nejla hocadan aldığım mikro dersinin hocası değiştirlmiş ve geçmenin deveye hendek atlatmaktan zor olduğu mehmet aslanoğluna verilmiştir. bu da yapılır mı be. madem hocama siz kara vericeksiniz niye sistemi durmadan değiştiryosunuz...
Hazırlık okulu ana kampüse 20 km uzakta olan üniversite...
tam bir üniversite , eğitimi kampüsü çevresiyle.. dört senemin dolu dolu geçtiği ve hala düşününce hüzünlendiğim üniversitem ..
sanatın ve sanatçının dostudur. i.i.b.f salonlarında dali mi istersin, monet mi istersin seç beğen al şeklinde bir sergi yapmıştır ki bizi bizden almıştır. tuvaletlerden gelen o etkisi kuvvetli keskin kokular eşliğinde , boyaları dökük köhne duvarlarda dali'den elephants' ı görünce bir anda kendimden geçtim , hemen viskimi kapıp bir o yana bir bu yana volta attım ; daha önce o resmi görünce öyle hissetmemiştim çünkü. sonra anladım ki bu his resmin çözünürlüğündenmiş. olsun dedim ,hani blur etkisi diye bir şey var , e dali de sevinirdi , rüya gibi , düş gibi bulanık tablo.
allah tamamına erdirsin.
gün itibariyle ders kayıtlarının başladığı ve seçmeli derslerin hızla tükendiği okul. eğer kaktı krediniz varsa kayıt parasını yatırmadan da ders seçebilmektesiniz.
2008 2009 sezonuna müşteri almaya başlamış, müşteri isteklerine göre oda tahsil etmek için otomasyonunu devreye sokmuş otel.

25 ytl de parmak ucu kadar parlak bir etikete veriyorsunuz. sudan ucuz!
2006 2007 ile 2007 2008 sezonu arasında parlak etiket ücretine % 25 zam ya(pa)rak (20ytl'den 25 ytl'ye) enflasyon, tuik, die, mie istatistikleri harab etmiş ve yıllık tefe tüfe'yi 3.72 / 7.32 civarına yükseltmiştir. yoksa nerde enflasyon, her şey ucuzluyor be bu meretten başka.

ne kerametli etiketmiş gardaşlar, gelin bir olalım.
banker bilo filminden çok etkilenen rektörün yönettiği çiftliktir.

- ula maho.. bandrol parası hiç 25 ytl yapılir mi la heyvan!
+ hele oturrr sen bilocan. yaptim ama hele bir sor niye yaptim!!!
- niye???
+ yav bunu ogrenciler yatırmak zorundaaa.. bağırtmadan yapmak için anladıy mı?
- valaha çok şerefsizsin ha maho!
üç senedir diplomamı hazır edemeyen üniversite. yeniden okul okusam bitmişti şimdiye nerdeyse. hayır ne yazacaklar diplomaya merak ediyorum. bu kadar bekledim madem iyi bir şey istiyorum. kenarlarına el işi kağıdıyla süs de yapsınlar.
yanlış tercih sonucu kendimi kampusunde bulduğum arkama bakmadan geri dönmek istediğim ama hayatımın en güzel beş yılını geçirdiğim güzide okulum.