bugün

entry'ler (118)

türkiye deyince akla gelenler

fransız hatun headscarf diyor.

turklere verilmis en buyuk gazap islamiyet

Katılıyorum. Lakin bilim, sanat gibi iki önemli şey din uğruna sürekli engellerle karşılaşıyor. Hem ülkemizde pozitif bilimlerin yanısıra dinede yer verilmesiyle insanları kendi dünyasını tanımak yerine zaten tanıtılmışı var moduna sokuyorlar.

sevilen kızın ermeni çıkması

Senin umursamayacağın ama karşı taraf için senin Türk olmanın büyük sorunlara yol açtığı durum.

hamamda kız beğenmek

Hamamlara kameralı sistem getirilerek kolaylaştırılabilecek bir Türk eylemi(geleneği).

where are we runnin

Hareketli bir lenny kravitz şarkısı.

lenny kravitz

(bkz: where are we runnin)

zekeriya beyaz mi ugramis siteye ne

(bkz: tövbee)

elixir

polyweb ve nanoweb teller üreten gitar teli markası.

el laberinto del fauno

arkadaşımın benle pale diye dalga geçmesi sonucu. "bakalım seni youtube koymuşlarmı" akabinde paleman adlı bir başlık altında video gördük. Biz orda yarılırken video hoşumuza gitti ve filmi indirdik. Neyse filmi izledik 3 ay sonra film gösterime girdi istanbulda.O kendini prenses sanan küstah kızın(!) perileri(fairy) yerken o yaratığın karşısında hiç bir şey yokmuş gibi bakıp hıııh hıııh sessini çıkarmasını unutamıyorum, ordan kora halinde arkadaşlarımın bağırması "puh mınakoyım lan kaçsanaa"...

ilkokula yeni başlayacaklara tavsiyeler

Ne yazık ki bu tavsiyeleri göremeyecek paleler.

kopya çekme teknikleri

Edebiyat sınavında sıraya futbol sahası çizilir. 22 kişilik yazar hakkınız var hayırlı olsun.

sünnetçi çantası

içinden ilk önce lokum sora balta çıkan çanta...

şehirler arası yolculuk yapmak

Sevgilinin yanına giderken her saniyeyi onu düşünerek geçirdiğin, her saniye biraz daha içinden bir şeylerin kopup gittiği yolculuk.

güzel kızların çirkin sevgililerinin olması

Önemli olanın iç güzellik olduğunun ispatı!(hayır çirkin değilim, evet bende uyuz oluyorum!)

red alert 2

Hala zihnimden seslerin silinmediği efsane oyun.
-Conscript reporting
-Kirov reporting
-Building
-Low Power
-For MotheRussia
-Desolator vs.

bir gun de bana satasmayin lan

(bkz: yılmaz morgül)

based on a true story

(bkz: pursuit of happyness)

uludağ üniversitesi

Sadece tıp fakültesine değil tüm fakültelere yatırım yapılmaktadır. Makine mühendisliği için ayrı bina yapım aşamasındadır ve inşaat gayet hızlı ilerlemektedir. Tıp ve makine mühendisliği bölümleri özellikle güzel eğitim vermektedir. Kampüste mediko denilen yemekhanenin de bulunduğu bina önünde onlarca topluluk standıyla bir aile ortamı vardır. Ekinlikleri seminerler. geziler... Müzik kulubü rock'n'coke bünyesinde üçyüz kişi çalıştırmaktadır ve profesyonel elaman durumundadırlar. Şenlikleri gerçek anlamda Türkiyenin en iyi üniversite şenlikleridir. (bkz: http://www.senlik.org/)Eğitimide gayet güzel. Boş geçen ders görmedim. Yazarken çok tereddütteydim ama şimdi çok memnunum. Labratuvar dersleri gereğinden fazlasını veriyor. Uygulamalı derslerinde çok etkisi oluyor.
Ama uzaktan bakıldığında Bursada bir üniversite işte kazanamayanlar buraya gider eğitimide vasattır demek çok kolay. Bilip konuşmak ve araştırma arkadaşlar.

vampirefreaks com

üye olduğumda daha fotoğraf yok bir şey yok gelen ilk mesaj.
-10- ;) u can give 10 back bye!
site bunun üzerine kurulu ama ben bir kaç kişi ile konuşuyorum onlarda yanlışlıkla girmişler sanırım anlamadım. ilginç yani. neyse uzun oldu dertleşiyormuş gibi.

nez

pertevniyalden emekli olan eski felsefe hocası.
(bkz: nezahat)