gençlerin iibf öğrenci işleri personeli ile delirdiği, sevgi meydanındaki sevgi pınarında serinlediği, green cafe'de 'elit'leştiği, mediko'da sosyalleştiği, şenliklerde eğlendiği, sınavlarda da çalışanın geçtiği bir üniversitedir.

edit: iibf mezunu olarak kıssadan hisse; uludağ candır.
geçen sene şenlikleri son anda iptal eden, bu sene saçma sapan kişileri şenliğe getiren * * üniversitedir. içerisinde birçok boş insanı barındırır. birçok bölümünde profesör bulundurmaz. tek iyi yanı görükle denilen yerleşkede arkadaşlarınıza yakın olursunuz ,genelde hep birliktesinizdir fakat bu da bir süre sonra sorunlara neden olabilir. *
fransızca bölümünü kazandığım ama gitmediğim üniversitedir. selamlar.
Otomasyon kötülendiği kadar varmış. Seçmem gereken matematik dersi yok.
otomasyon konusunda öğrencilerinin akla karayı seçmesine sebep olmuş, otomasyonu gece daha hızlı ve rahat kullanılabilen üniversitemiz.
otomasyonu, kaydı her şeyi ayrı bir felaket olan öğrencinin uykularını kaçıran, duyarsız okulum. öğrencilerini bu denli mağdur edip bir uyarı yahut bir özür dileme gibi bir nezakette bulunmamıştır. memur zihniyetinizi ayakta alkışlıyorum. okulda tadilat var bahanenize oscar gönderiyorum. çok fonksiyonlu memurlarımız var bizim hem sekreterlik yapıp hemde inşaat işçiliği yapanlara sonsuz saygı duyuyorum. okula dozerle giresim var !
http://www.facebook.com/bursauludaguniversitesi Facebook sayfası olan üniversite.
Anlayamadığım bi sebepten dolayı hukuka giriş dersini seçemediğim, onun yerine sosyoloji aldığım bir maliye bölümü olan okul.
Lan sosyoloji hukuğun yerini nasıl tutar ibneler?
Otomasyonu berbat, öğrenci işlerindeki memurlar berbat, kayıt işlemleri rezalet olan bir okul. Daha gitmeden insan okulundan nasıl soğuyabilir?
Vallaha 3 gündür aşırı stresliyim inşallah gidince de böyle olmaz.
jandarma,
bitmeyen amfi,
susuz havuz,
sulu çim. (uzanıp yatar kızları; sanki su, bir içim...)
hiç sapık görmedim orada, hiç...
Henüz 7 günlük öğrencisi olduğum üniversite. Günümüzün birçok kıytırık üniversitesinin yanında kampüsüyle oldukça fark yaratan bir üniversite ayrıca. *
son yıllarda gelişmeye çalışan ama nedense bir türlü gelişemeyen üniversitemizdir. olsun seviyoruz biz.
yemekhanesinin yemeklerini beğenmeyenleri anlayamadıgım üniversite.

2 liraya nerde

hindi kapama - bezelyeli pilav + ayran yiyorsunuz lan?
çayır çimenine yayıldığım, kızlı erkekli güreştiğim, yurda kadar boşuna yürüyüşlerimi çok sonraları anladığım, bayram arifesi ancak 9. terminal otobüsüne beni takip eden arı ile bindiğim, bütün insanlar şenliklerde eğlenirken çamlığa girip mal mal alkol aldığım ve hayatımın oldukça güzel bir dönemine rast gelen yer.
uludağ sözlüğe kızan vatandaşların yüklendiği üniversite.
en son itü sözlükte ki küfür dehşeti öğrencileri yıkmıştır.
çevre düzenlemesi tırt olan üniversitem. iibf den sonra adam boyu otlarla, balta girmemiş ormanla karşılaşabilirsiniz.
Türkiye'nin En 'Girişimci' Ve 'Yenilikçi' 50 Üniversitesi arasında 25. olmuştur. tam ortada kariyerine devam etmektedir. Tüm ünilerin listesi için;

http://www.baskahaber.org...imci-ve-yenilikci-50.html
2 aydır şu okuldayım fakültenin karşısında ki otobüs durağında beklerken hangi otobüs metro durağına gidiyor diye soran büssürü insanla karşılaştım ya kafanız mı güzel ders mi ağar geçti bilmiyorum ama ordan geçen otobüslerin hepsi metro istasyonuna gidiyor eğer gitmezse kendi amacına ters düşmüş olur azcık düşünün lan.

bir de metrodan inip okula giderken aktarma yapmak için sarı otobüslere binen abonman kartlı ilginç insanlar var. yahu ne zorun var kapasitesinin 3 katı yolcu içeren otobüse binmeye, halbuki 45 saniye fazla yürüyüp hastanenin önünde binsen ilk gelen otobüse serile serile gidersin işkence çekmezsin ama düşünemiyolar mı sorunları ne çözemedim bu 2 tip insanın düzelirler inşallah yakında.
diplomanın mezun olduktan 4 sene sonra ancak alınabildiği üniversite.
sözlüğü ve eğitimiyle ünlü üniversitedir.
Bursada eski bir cami avlusu,
Küçük şadırvanda şakırdıyan su;
Orhan zamanından kalma bir duvar...
Onunla bir yaşta ihtiyar çınar.... en olmazın olurudur, mordor için iftar vaktidir, canım üniversitem.
iktisadi ve idari bilimler fakültesi dekanının 2 günde bir evrağı imzalayamadığı üniversite.
dekan fakülteye geliyor ama nasıl bir profesyonellik anlayışı içinde ise adamın imza saati bile yok.
bir evrak 2 gün imzada bekler mi ya? insan sormaz mı imzalanacak bişey yok mu diye?
sanki cumhurbaşkanına evrak imzalatıyoruz yazık valla..umarım bu yazdıklarıma bir gün denk gelirsiniz dekan bey belki biraz daha profesyonel olursunuz..
1,5 aydır 'kalite günleri' adı altında Sosyal Bilimler Enstitüsü binasında (ücretsiz) eğitim veren üniversite. Daha doğrusu buna vesile olan şahane hocamız Erkan Işığıçok. Zira cumartesi gününün en güzel saat dilimleri olan 14.00-17.30 arasını bizimle birlikte geçiriyor.
bursa il sınırının bittiği yerde kampüs sınırlarının başladığı, merkeze uzak toplu bir yerleşme düzenine sahip üniversite. otomasyonu ile ünlü olup buna bir türlü çözüm bulamamış üniversitedir ayrıca. yeni gelenlerin bir çoğunun hayalinde gözünde ahım şahım bir görüntü oluşabilir, uyarmak görevdir kendini bir türlü geliştirememiştir.
uzaktan sevilesi, eski öğrencileri için hatırlandığında karışık duygulara vesile olan, ama yaşanan önemli bir kişisel dönem hatırına saygı duyduğum , " büyüğümüz "...
büyüktür, hem dövmüş hem de sevmiştir zamanında.
hani tam rayına oturmamış derler ya öyle bir üniversitedir. 2004-2008 yılları arasında medikonun girişinde yerdeki dekoratif amaçlı cam karonun altında yıkanmamış porselen bir tabak, yine yıkanmamış metal bir kaşık, rengini ve sayısını hatırlayamadığım bir okey taşı vardı. 4 sene durdu onlar, kimse de aga bu nedir demedi.