bugün

Özgür sözlük.
bugünlerde yazarlarının provokasyona gelmemesine paralel olarak provokatif yazar grubunun daha da abartarak saldırmalarına sahne olan sözlük.

du bakalım..
Sonunda yazar olduğum,harikulade oluşum.*
garip bir sözlük. özellikle oylama konusunda.

şöyle ki son günlerde her 10 açılışta en az 7 kere uludağ sözlük birinci gazoz ligi zımbırtısı geliyor. katılanlara başarılar, kıl olanlara da sabır diliyorum. her neyse konuya geri dönelim. madem bu kadar çok geliyor acaba ilk entry'i yazan yazarın oy durumu nasıldır diye baktım. son eksilenlerde yoktu. yazara 1 adet eksi verdim ve 1 adet artı oy verdim. sonra yine yazarın oylanan entrylerine baktım. ilginçtir ki eksi oy kaideye alınmamasına rağmen, artı oy alınıyor. kesinlekle konu yazarın yazdığı değil. sözlüğü yönetenlerin tavrını merak ediyorum. eğer bir takım başlıklar bu şekilde kollanacaksa atatürk'ü öven entry'e de eksi oy yasaklanmalı. veya pkk'yı eleştiren, yardıran entry'e de eksi oy yasaklanmalı.
Sitseniz oylama yapmayan yazarların bir arada bulunduğu eğlenceli interaktif sözlüktür.

Edit: Hem küfrederim hem severim. Malım ben.
Edit: ibnenin tekini sitmişler galiba, eksi vermiş. *
bir çok insanın kimliğini ortaya koyduğu yerdir. merak ettiğim ise böyle yapan yazarların hayatlarında da aynı şekilde davranıp davranmadıklarıdır. arka fona imagine ı açıp düşünmeye başladım. sanal ortamdaki rahatlığımız real ortamlarda da aynı düzeyde olsaydı(olabilseydi) neler olurdu. siyasi görüşlerin ve dini inanç veya inançsızlıkların buradaki gibi özgürce herhangi bir baskı altında kalmadan dile getirilebildiği bir dünya...

(bkz: you may say i m a dreamer)
(bkz: but i m not the only one)
" yaa süper kuğğll bi yer abi yea. oha falan oldum, çüş demek istorum kendisine yaneee"

diye bir giriş yapsam, (bir tekil şahıs öznesinde) kendisi tarafından nasıl karşılanırım diye merak ettiğimdir.

edit: ne saçmalamışım diye baktığımda, sabahın 4'ünde entry girilmemesi gereken yer olduğuna karar verdim. sorun onda değil, bende. ki bu subjektif bir tespit olmaktan öteye gitmez.
mor ve turuncu en sevdigim renklerdir.bundan dolayi uludag yazarlari,yazilanlari haricinde bana daha bir cekici gelmektedir.turuncuda eklense hos olacaktir,caylakligim kalksada hos olucaktir,lan sabah olmus yine ben artik uyusamda hos olucaktir.
yazarların bu gün oldukça iş başındaydı sevgili sözlüğüm.eksi verme olayında eşşeğin damına su nasıl kaçırılır, makara yapılırken bir yere giren makara nasıl çıkarılır, ayar vereyim derken ayarla birlikte başka şeyler nasıl alınır görüldü.iyi geceler, seni seviyorum, kocaman da öpüyorum. *
bu aralar sol frame de gordugum basliklara bakarak soyleyebilirim ki eksisozluk ten arak yapan sozluk konumuna gidiyor. umarim yanilmisimdir, onlar bizden arak yapiyordur.

cunku ne zaman iki tarafa da girsem ayni basligin birkac kelimesi degisik versiyonuna rastliyorum. hadi hayirlisi.
yazarlardan bir kısmının belden aşağı başlıklarla fazla haşır neşir olduğu sözlük.
kendi üniversitemin* sözlüğünün açılması ile değerini bir kez daha anladığım canım sözlüğüm.

türkçe'nin kullanılmasına verdiği önemle beni benden alan ilk göz ağrım.

(bkz: seni seviyorum uludağ sözlük)
sürü pskolojisi ile sol framein her zamanki gibi aynı formatta kirlendiği oluşum. soğuma nedenleri bazen haklı olabiliyor.

(bkz: cehennemin dibi denince akla gelen şeyler)

gibi...
yaratıcılıktan uzak yazarlarla kabak tadı değil bildiğin bok tadı vermeye başlayan sözlük.

lan özentiler sözüm sizlere! sizlere laflar hazırladım..! lanet olası pislikler tek sorununuz koca götünüzün kafanızdan daha büyük olması!. oh rahatladım.
sözlükte $u anda acayip sıkıcı bir başlık teması var.bilmem şurasının akla gelen şeyleri ne bla bla.bir de 250 tane online var şu anda yazar bir saat önce açılan başlıklar ikinci sayfaya bile geçmemi$ yazarlar da s.klemiyor artık herhalde? $u anda üç beş tane yazar yazıyor onlarda futursuzca şeyler.noluyor olum sana sözlük?
an itibariyle 303 yazar online olarak şimdiye kadar -gördüğüm- en yüksek online yazar rekorunu kırmış sözlük.
an itibariyle "fatal deyince akla gelenler", zaman itibariyle de benzeri anketimsi, forumumsu saçmalıklara yazan yazarlarının olduğu yer. birileri zorla sözlüğü geriye götürmeye çalışıyor ve daha komiği kimse bunun farkında bile değil.

evet evet, özellikle son günlerde iyiden iyiye bir boşlama var ama hadi hayırlısı bakalım.
an itibariyle "fatal deyince akla gelenler" tarzı bir anketi açıp okumamış, ilk entry'deki coğrafya bilgisinin bir hayal ürünü olduğunu çakamamış ve bu tür bir başlığın tepki olduğunu kavrayamamış insanların eleştiri diye yaptıkları ile seviyesizleşen yer..
nedense insan buraya yazarken rahat hissediyor kendini. ama şu sıralar sadece salak bi format noksanı gibi entryler kasasım geliyor kendisine. moderatörlerinin dar vizyonu yüzünden ne kadar soğutsa da ekşi sözlük'te yazmaya cesaret edemediğim başlıkların altını burda doldurmak hoşuma gidiyor. ama çok kişisel yazmayayım yazarın kendisini ilgilendiriyor gerekçesiyle silinebilir. bi alemsin uludağ sözlük.
28 şubat 2009 günü patlak verip tırmanışa geçen protest başlıkların halen solframede güncel kalmasıyla dikkat çeken sözlük. normale dönse de biz de katılsak denen sözlüktür. **
iyi, kötü, çirkin..

tüm güzelliğini bende artık kaybetmiş yer.. yaptığım tüm kötü ya da iyi organizasyonlardan bugün pişman olmamı sağlamış sözlük..

kına yakın!
polifonik uludag sozluk için puludag gerçek uludag sozluk için guludag yaz 9255* e gönder sende uludaglı ol.
hadi hemen gönder, sadece 8 sms.
cabuk cozdum burayi. uyeler paso baslik dolduruyor. cok azi yazilanlari okuyor.
'nefesini tutup verene kadar kac entry girilebilir' yarisi mi yapiliyor anlamadim henuz. *

edit: imla
editimsi: elestiri de kaldiramiyorlarmis
son sıralar gayet gereksiz, yersiz, seviyesiz başlıkların açıldığı, asıl amacından uzaklaşmaya başladığını düşündüğüm sözlük.
komünizmle prim yapmaya çalışan ergenleri yüzünden baymaya başlamış sözlük.
güncel Önemli Başlıklar