bugün

yönetimin değişip yazar soykırımı yapmasıdır. artık okurken bile utanıyorum lan, kültür ve yaş ortalaması çok aşağıda.
troll holokostu şart.
Yaş ortalamasının aşağıda olmasının ne gibi bir soruna yol açtığını bilmediğim tek çözüm.
Sözlük yöneticilerinin "site işlek olsun da ne olursa olsun." düşüncesinden çıkması gerekir.
en kesin çözüm ; am- göt- meme görmeyenleri zall topluca gezmeye götürüp öğretsin.
sözlüğün % 63'ünü tmsf'ye devretmek yeterli olacaktır.
Ekşicilerin soyunu tüketmek.
ilk entryi giren silemesin böylece o saçma sapan başlıkları açanlar kolayca tespit edilerek sözlükten tecrit edilir.
radikal bir düzenleme gerektiren durumdur.

zira bu şekilde devam edersek; aklımıza takılan bir konuda bir şeyler öğrenmek ya da bilgi edindiğimiz/yaşadığım bir olay/konu hakkında diğer insanlara bilgi verdiğimiz bir platform olmaktan ışık hızıyla uzaklaştığını kabul ettiğimiz bir yere dönüşüyoruz.

denirse ki; burası internet, burada sınır yok, herkes özgürce düşündüklerini yazabilir, o zaman size kolay gelsin. Ama 3-5 liralık firmaların ya da 2 saniyelik ünlülerin itibarları zedeleniyor diye girilerin silindiği platformda seviyenin kesinlikle belüstünde tutulması ve çeşitli alt grupların oluşturulması lazım. Eğer sevgili troll dediğimiz ergen kardeşlerimiz cinsel açlıklarını gidereceklerse onlara ayrı kanallar açalım orada takılsınlar. bilgi almak, bilgi vermek ya da benzer olayları yaşamış kişilerden tecrübe almak isteyenler ise diğer kanallarda buluşsun. benzer ayrımlar siyaset, futbol gibi konuları birbirlerinin annelerine küfür ederek tartışmaktan zevk alanlar için de yapılabilir.
13-14 yaşında yüzlerce yazarı var , çoluk çocukla doldurmuş zall yani ayvayı yemiş uludağ ben bile kurtaramam artık.
-Ciddi kurallar
-yazarların, yazım yanlışları ile ilgili diğer yazarları özel mesaj ile düzeltmesi *
-hakaret, ırkçılık gibi başlıkların kapatılması. bu ifade özgürlüğü değildir.
-sıkı çalışan moderatörlerin, kendilerine gelecek eleştirilerden korkmadan hareket etmeleri.

kafidir.

edit: * *
Zall sözlük abazanlarina cinsel yardim yapsin.
Yazar alımının durdurulmasıdır.
Sözlüğe giriş bu kadar kolay olmamalıdır,
trollerden besleniyoruz anlayışı yıkılmalıdır,
ergenler elden geldiğince rencide edilmelidir.
aslında çok uzaklarda ya da uzun uzadıya düşünülüp aranmaması gereken çözümdür. basit bir hesap yapalım.

--spoiler--
bir günde sözlüğün kalitesinden, başlıklardan kaç yazar şikayet ediyor ? en az 10. bu 10 yazar şikayet ettikleri süreçte kaç bilgi entrysi girebilir ? 2 diyelim. günde 20, haftada 140, ayda 560 bilgi entrysine ulaşırız.
--spoiler--

dolayısıyla futbol fanatikleri ve troller kadar sözlüğü eleştirip çözüm önerisi getirmeyen yazarlar da sözlüğe katkıda bulunmaktan uzaktır. sözlük için hala çaba gösteren, bilgi entrysi giren yazarlar bulunmaktadır. sadece eleştiri getirip çözüm üretmeyen yazarlar bu yazarlara katılıp daha çok bilgi entrysi ürettikçe sözlük daha güzel bir yer halini alacaktır.

not: bu yorum hiçbir yazarı hedef almamaktadır. sadece sözlükten şikayet edip, sözlüğü eleştirip çözüm önerisi getirmeyen anlayışı sorgulamaktadır. unutulmasın ki sorunu yaratan bizsek, çözecek olan da biziz. *
artık şikayet etmeyi bırakıp sözlüğe katkı vermeye başlamak güzel bir başlangıç olabilir. ben de şikayet ettim sözlüğün halinden, moderasyonun tutumundan falan. ama gelin görün ki herhangi bir sonuç alamadık. o halde sözlüğün düzelmesi yine bize bağlı. şikayet etmek yerine bilgi içerikli entryler girip kavga dövüşü bir kenara bırakmalıyız. mümkün olduğunca troll başlıklarına entry girmemeliyiz. saçma sapan nicklerle gelen ilgi orospularına prim vermemeliyiz.

sonra yazarım yine.
Bence ,üst katı aile salonu yapalım yoksa sözlük iflah olmıycak ha birde sözlüğe girebilinmesi için belli bir promil sınırı konulmalı çok sarhoş var.
çok basit. sadece yaşı 18i geçen yazar olabilir. böylece ergenlerden kurtuluruz.
yazar alımının durdurulup, akp lilerin siktiredikmesidir. o amına koduklarım bozuyor.
(bkz: şap)
yazar alımının zorlaştırılması şeklinde cevap verilen önerme.
yazar başına entry kotası konulmalı.

sözlükte kimse yazılanları okuma derdinde değil. çılgınlar gibi entry giriyoruz.

(bkz: yazar burada kendini eleştirmiş)
troller temizlenene kadar yazar alımının durdurulması.
serbest çağrışım:

(bkz: çare sarıgül)
Cok insan gordum 25 yasinda 5 yas zekada. Mesela sozluk modu ben olsam bu aptalca fikrinden dolayi sana silik atardim.