bugün

ekşi sözlük ile karşılaştırıldığında gözlemlenebilecek basit tespit.

he bu arada kesin şimdi "sen uludağ sözlük yazarı değil misin yea" diyen andavallar çıkacak, onlar da insan deyip bağrıma basıyorum onları.
ekşinin köpeği olupta burada ilgi çekmeye çalışan şaklaban iddiası.
hem ekşide hem uludag da hesabı olan yazarların buradaki entrylerinin ukala ve yerlerde olması durumudur.
uludağ sözlüğün yazarları hakkında yarı doğru önermedir.
20 yaş üstü yazarların çoğu kaliteliyken, altında olanların çoğu sıçışlardadır.
hele bir de 10-15 yaş arasında olanlar var ki onlara iyice kafam girsin.

edit:moderasyon, bak tuzağımıza düştüler. şu eksi oy veren iki kişi var ya. onlar 10-15 yaş arasında. şutlayalım canım.
ekşi sözlüğü times gazetesi zanneden insanların ağzındaki söz.
her genellemenin atılması gereken bok çukuruna layık bir tespittir.
beğenmiyorsan işin ne derler adama.
(bkz: işte bahsettiğim adam geldi)
kısmen doğru bir tespittir, 15 yaş altı insanlarda görülen durumdur.
(bkz: öz eleştiri iyidir)
(bkz: bugün daha iyi olmak için ne yaptın)
atmasyondur. uludagsözlük türkiyedir. laikinden sakirtine, fenerlisinden galatasaraylisina, seviseninden sevismeyenine, cahilinden bilgilisine herkes burda. eksisözlük de türkiyenin ikince sayfasidir. bir sey bildigini sanan , google sosyetesi.
(bkz: dikkat çekmek için başlık açmak)
(bkz: provakatör)
(bkz: kaçın)
her kim ki iki farklı karpuzcudan aldığı karpuzları yemiş ve kötü bulduğu karpuzun satıcısına gelip 'senin karpuzun şunun karpuzundan kötü' demişse bilinki kabahat ne karpuzun nede karpuzcunundur.
(bkz: göte göt demek)
(bkz: siz kabul etmeseniz de dünya dönüyor)
(bkz: yazar olması en kolay sözlük)
belki biraz da, kaliteli sıfatının insanlar için kullanılamayacağını bilmeyenlerin mevcudiyetinden kaynaklanan olgu.
bazı noktalarda hak verilebilecek önerme.Kısır döngü kırılamadığı için kendimizi tekrar ettiğimiz başlıklardan açıkca görülebilir.
sözlükteki şakirtler sağolsun.
dini aşağılamak ve ırkçılık yapmaktan başkasına kafası basmayan insanların, dikkat çekmek için sıçmık başlıklar açtığı dikkate alınmayanların troll olduğu yer olmuş burası. sözlüğe işkence çektiren troll denilen bu yazarımsılara gerekli ayar verilmezse, böyle de devam eder bu düzen.
sözlükteki einsteinler' in tespitidir.
(bkz: popüler ama ürünleri adi markalar)
ekşi sözlük yazarlarını kaliteli bulan bi yazar demişse bunu doğrudur kalitenin adı ekşi ise kabulümdür uludağ sözlüğün adı kalitesiz olsun. hiçte onlara benzemesin.
(bkz: beğenmeyen yazarlar siktirsin gitsin)
nedeni olarak herkesin birbirini gösterdiği durum.

(bkz: yoğurdum ekşi demek)
bir yazar tarafından ortaya atılmış önerme. (bkz: yersen)

verdim lan şukuletanı ne zamandandır böyle bir başlık açmayı düşünüyodum. sorasında s*ktir et, ne uğraşcam diyip vazcayıyordum. efendime söyliyim açsaydım şayet böle ccc ekşi siker ccc gibisinden saçma sapan muhabbetlerle kendimi rezil etmezdim, bunun haricinde dost acı söyler düşüncesinden hareketle öle sıradan bir yazar olarak gözüme çarpan(daha doğru şekliyle batan) bir takım hususları yazardım. şimdi bunu yapmak isteyen çok fazla yazar var bende onlardan biriyim.

peki niye yapmıyorlar?
niye aradan herhangi biri çıkıp "adam olun şunu şunu yanlış yapıyonuz, toparlanın kendinize gelin, adam olun mınıza korum lan demiyor?

aslında cevabı basit. tüm gözlem ve şeylerime* dayanarak burda haddinden fazla mal olduğunu söyleyebilirim, hemide bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. ciddi anlamda şu sözlükte kaliteli muhabbet ortamı olsun, sosyal yaşantının verdiği sıkıntılardan uzak kalmak için yani kafa dağıtmak adına huzur dolu bir ortam olsun diye çabalayan yazar sayısı bi hayli azaldı.
abi adamları küstürmeyin, kaybeden siz olursunuz onlarsa sadece üzülür lakin bi süre sonra elbet kıymetlerini bilenler çıkacaktır ve sizi o zaman hepten unutacaklardır.

# birde şunu eklemek istiyorum, insan olmak sanıldığı kadar zor bişey değil, hani sanmıyorum ki yapamayan çıksın #

bakın şu hususa da ayrıca dikkat çekmek istiyorum. şimdi yukarıda #* işaretlerinin arasında yazdığımı okuyupta "la gerizekalı önce kendine bak, sen insan mısın?" diyen çok kişi olacak. zaten bütün mesele de burda ya, yapıcı davranan herkesi bi şekilde taşlıyorlar.

neyse canlar, kimseye sataşmayın, saçma sapan muhabbetleride önemsemeyin (ateşe körükle gitmeyin)