bugün

Girilen entryleri oylamamakta direnen yazarlardır.

Yazdığım entry oylansın diye sözlükteki online sayısının artmasını beklemekten bıktım. Bıktım ama, yine de pes etmedim. Bekledim. ''Online'' kısmındaki 453 çevirimiçi yazarı görünce entryleri arka arkaya sıraladım. Fakat yine de ne bir artı, ne de eksi oy aldım.

Süper sözlük yazarlarıdır.

Düzenleme: Acıdıkları için artı oy veren yazarları da içinde barındırmaktadır.
Sağolun guzum.
lokum gibi yazar.
birbirinden farklı özellik ve düşüncelere sahip yazarların oluşturduğu topluluk. hayli de kalabalık. ancak, sadece bu açıdan ortak noktadan bahsedilmeli. her yazar, kendi düşüncesini belirtiyor. biri çıkıp bir konu hakkında (a) dediyse, diğeri (b) diyebilir, bir diğeri (c). düşünce şekli ne kadar fazla olursa o kadar iyi olur diye düşünmekteyim ben. çünkü bu, artık baskılardan ve ezberlerden sıyrılmış gençlik demektir aynı zamanda. ama,

ama'sı var işte. genel yapılan bir hata var, tabi bana göre bir hatadır bu. mesela bir yazar kendi düşüncesini belirtecek bir söylemde bulunuyor ve bunu sanki hepimiz adına söylemiş gibi kabul ediyoruz. bu tam bir saçmalık. burda ya da başka bir ortamda, hiçbir yazar bir başkasının adına konuşamaz, konuştuğunu sansa bile bu ancak kendi düşüncesine sahip çıkmayanlar için tutunulacak dal olur. bunun son örneğini disko kralı programında uludağ sözlük adına konuştuğunu sananlarda ve onlar için yapılan yorumlarda gördük. kişisel beğenisini ya da düşünseni ifade eden biri kalkıp ben orda tüm yazarlar adına konuştum derse, ben bunu kendime hakaret sayarım. ama nedendir bilinmez, bazıları da bunun savunuculuğunu yapmakta. sizi birbirinizden ayıran özellikler beğenileriniz ve düşüncelerinizdir. sırf birbirinize yakınsınız diye, biribirinizin kabul ettiğini kabul edip, kendi kelamınız sayıyorsanız, yazardan geçtim birey bile olamamışsınız demektir.

uludağ sözlük yazarları, zirvelerde sanat konuşuyormuş. sanki tüm türkiye bunu merak ediyormuş gibi ağdalı edebiyat anlatımı, uludağ sözlüğe bir şey katmaz. buna sözlük yazarları bile inanmazken, türkiye'nin izlediği bir programda dile getirmek, ancak kendi kültür düzeyinin yüksek olduğunu gösterme çabasıdır. ama sadece çaba. ve çabaladıkça batıldı sahte kültür bokunun içine.

uludağ sözlük yazarları, lütfen benim adıma artistik demeçler vermeyin. zira, aynı sözlükte yazar olmaktan başka ortak noktamız yok. hal buyken, olması da beni rahatsız eder, kendimi tekrar sorgulamam gerekir. lütfen, beni yormayın.
sürekli eleştirilere maruz kalan kişilerdir.

azıcık dini içerikli entry girseniz "amma çok şeriatçı doldu sözlük denir". biraz sol içerikli yazılar yazılsa "alayınız komünistsiniz" diye atılır tutulur. izmir de yapılanlara övgü düzülür "ülkücüsünüz" denir. azıcık geyik yapılır ""lan bu yeni nesiller amma seviyesiz denir. "zirvelerde sanat konuşuyoruz" derler "hasiktir" diye yorum yapılır. "karı kız konuşuyoruz" derler "ıyyy ne iğrençsiniz" denir.

kısaca kimseye yaranamazlar. yaw kardeşim ne güzel işte her cinsten adam var fettullahçısı, türkçüsü, komünisti,marksisti,şeriatçısı, ateisti. daha ne istiyonuz.
erkek olanlar için:
(bkz: bol sivilceli)
çoğu işsiz ve boş insancık.
ikiye ayrılmı$ durumdadırlar. utananlar* ve utanmayanlar diye.
neden bilmiyorum bi kısmının sürekli garip tazickar mesajlar attığı yazarlar. entrylerime bakıyorum acaba yanlış tuhaf bişeyler mi yazdım insanları kızdıracak ama öyle bişeyde bulamadım. belkide yeni olduğumdan öyledir. alışmam gereken yazarlar diyelim. ki içlerinde de gayet iyi, daha ilk günden kaynaşıp çok şeyler paylaştığım yazarlar var. onlara haksızlık etmek istemem. kısacası işte hayat gibi her çeşit insan var.
zeka seviyelerini görmek isteyen an itibariyle sol frame denen yere göz atabilir. gözlemlik.
olayların bokunu çıkarmakta üstlerine olmayan topluluk.
dtp ye karşı da ne kadar dolularmış be dedirten yazarlar. başlık başlık üstüne. hani bir de aynı anlamdaki başlıkları açmasanız be.
çoğu eğitimsizliğin çamuruna boğazına kadar saplanmış; hatta ağızları, burunları da o çamurda kaybolmuştur. ama üzülmüyorum tabii ki, beter olsunlar.
hepsi çok havalıdır, çünkü her biri ulu yazarıdır.
sözlük yazarlarının itirafları başlığından ibaret sözlük kullanıcıları. yazar demeye dilim, elim varmıyor.
2 veya daha fazla uludağsözlük yazarı.
daha önce yazılmış birşeyi tekrar tekrar yazmayı çok severler. beline kazak bağlayan türk kızı başlığına bugün girilen 13 entry'nin 6'sı "götü büyüktür, götünü saklamaya çalışıyodur" demiş. bu nasıl iş lan? daha çok yazınca yasa mı oluyo birşey? daha mı anlamlı oluyo?
yarısı anlama özürlü ya da kör.
1 saat sözlüğe giremeyince dünyadan kopan yazarlardır.

şimdi hacı abi sözlüğe girilememiş 1 saat. bana göre reklamcılık açısından süperdir yani, reklam veren firma açısından. sözlük açısından da sözlükler aleminde bugüne kadar en çok ses getiren olaydır.

"sansüre hayır" deyip, kapitalizme boyun eğip sözlüğü 1 saat kapatmak her ne kadar mide bulandırsa da, amacı sebebiyle o da mevzu değildir.

zall'ı savunduğum falan yok, zall hakkında daha önce ne yazmışım isteyen gidip baksın. uludağ sözlük moderasyonu ve uludağ sözlük başlıklarına da bakabilir isteyen daha önceleri neler yazdığımışım? o yazılarımda yazdıklarımdan da ayrı noktada değilim şu anda.

ama hacı, haiti denen bir yere, insanların bir paket için birbirlerini katlettiği büyük bir felaket yaşamış bir yere yönelik bir çalışma yapmışlar. haiti'ye "20 lira gönder" desem verebilecek misin? 5 lira? yok. çoğunuzun belki durumu da yok 5 liraya muhtaçsınız bilemem. iddia ediyorum en az 20.000 lira almışlardır o 1 saat için. 14.336 yazar toplaşsak, para toplasak, değil 20.000 lira, 5.000 lira toplayabilir miyiz lan? eski kitaplarımızı bile tasnif edip ihtiyacı olan bir okula gönderemeyen bizler, en fazla 1 saatlik uğraşı için vaktimizi harcamaya kıyamayan, 5 lira kargo parasına kıyamayan bizler mi toplayacaktık o parayı?

ekşi yazarları da gider yapmışlar ki, buradan onlara da sesleniyorum, siz önce dönün götünüze bakın ibneler. 1 nisan şakası adı altında ssg sizinle testis geçtiğinde hepiniz "yehu ho ho ho" çekiyordunuz, zall hiç olmazsa bir yaraya işemiş amına koyim.

17 ağustos 1999'u hatırlayın. atıyorum dominik cumhuriyeti'ndeki bir web sitenin benzer bir eylemle böyle bir şey yaptığından haberimiz olsa ne kadar mutlu olurduk değil mi?

1 saat giremediniz ya, hayalleriniz söndü, dünyanız karardı amına koyim!
sözlükcüler 1 saat girememelerine kızmıyorlardır aslında bunun yardım için yapılmadıgına kızıyorlardır. paranın gercekten nereye gittigini merak ettikleri için.
gerçekten düşünmeyi bilmeyen, empati kuramayan, kahvede muhabbet eder gibi siyasi polemiklere giren yarısından fazlası lümpen olan, hoşgörü, samimiyet vs gibi hem her insanda hem de ortalama bir yazarda olması gereken şeylerden fazlasıyla uzak olan, onların sadece tdk'daki anlamlarına sahip hatta bazıları o anlamları bile tam olarak bilmeyen genellikle tuhaf insanlardan kurulu topluluk.

sistemlerine en ufak bir laf edilince, metabolizmaları bozuluyor çoğunun. öylesine saplantı halindeler ki bazı argümanlara...

hemen gözleri alev alıyor, yüzleri kıpkırmızı oluyor sinirden konuşamıyorlar, zaten günlük hayatta kendilerini ifade edemedikleri için geldikleri bu sanal ortamda, iyice kasılıyorlar ve yine özlerine dönüyorlar.

atatürk yabancı dil bilimiyor diye bir laf ettim mesela. öyle biliyorum ben. hatta üzüldüğüm için bunu başlık yapıp paylaşmak istedim. yok efendim nasıl bilmezmiş de , öyle şey olurmuymuş da, tövbe tövbeymiş de gibisinden ilkel ilkel yorumlardan başka hiçbir tepki gelmedi maalesef.

artk kafada nasıl bir atatürk portresi varsa, nasıl beyne kazındırılmışsa otoriter yönetimleri tarafından yıllarca bu çocuklara hemen savunma mekanizmalarını devreye sokuyorlar bir suçluyu aklar gibi. yahu olamaz mı ? mesela atatürk sırıkla atlamayı da bilmiyor? bende bilmiyorum , sizde.. ne var bunda. her şeyi mi bilmesi lazımdı bu insanın. size bir cumhuriyet kurdu yetmez mi? mesaisi bitmedi mi daha?

günlük hayatta am, göt sik, meme, orospu çocuğu gibi sözcükler olmadan cümle kuramayan bu çocuklar, iş atatürk'e gelince ahlak zabıtası kesiliyorlar hemen . hakaret sayıyorlar bunun binde biri hafiflikte olan şeyleri.

böyle tuhaf insanlar bunlar.

biliyorum bahsettiğim şeyler nice değerli yazarlar tarafından yıllardır dile getiriliyor. ama artık bunun bir sonu olması lazım. bitmesi lazım. çok hastalıklı bir davranış şeklidir bu. hayat , kendisi gibi olmayan insanlara dedelerinden öğrendikleri ilkel laflarla , küfürlerle habire onlara dürzü gibi iğrenç ve ucuz ifadelerle saldırmakla geçmez, geçemez.

hayatta kemalizmden daha değerli şeyler de vardır. en kral ideolojilerden de değerli şeyler muhakkak vardır. ayrıca tüm ideolojiler bir gün ölür ve her vakit onların ikameleri vardır. hayat böyle emreder çünkü.

bu küfür savaşı, bu dinci nefreti hiçbir yere götürmez insanı. narsizm bile değil bu. sürüdeki çobanların toplu intihar girişimi gibi bir şey.

velhasıl önemli olan ne kurumlardır, ne liderler, ne ordular ne de başka bir şey, insanın kendisidir. milattan beri insanoğlu bunun çabasını sarfetmektedir.

anlayana.
çılgındırlar, sahtedirler, sahte değildirler, acılıdırlar, mutludurlar, geyiktirler, acemidirler, yaşlıdırlar, gençtirler...

ama bu sözlük için her şeydirler. en önemlisi insandırlar; olgun olanıyla da olmayanıyla da...
ben cumadayken bir abim twitterdan mesaj atmış,

--spoiler--
orada anladigim kadariyla okur yok, yazar var.
--spoiler--
-bilmem nesi olupta şunu yapan insan..

-bıdı bıdı olupta şuna oy veren insan..

-35.35.2053 fikstürü..

-bilmem ne yapıp da şunu hayla böyle yapan puşt..

-bıdı bıdı yapan embesil..

-inanmayan puşt..

-inanan hayvan..
. böyle uzar gider..bu sözlüğün insanı futbolkoliktir efendim..yargılamayı, yargılamaktan ziyade kendini çok üstün görüp aşağılamayı sever, lakin bilmez aynaya bakmayı..kendi yaptığı işin en mühim iş olduğunu ve aynı zamanda en doğrusu olduğunu düşünür..bir de şu vardır ki efsanedir;

-bahçesinde dalı olmayan gelmiş bahçemde ağaçlık taslıyor.- özdemir asaf.
sözlüğün efendileridir.
noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakılması gerektiğini öğrenmeleri gereken yazarlar.