bugün

bu güne kadar sözlükle alakasız istekler olarak duydugumuz yada istediğimiz şeylerin dışında mantıklı oldugunu düşündüğüm ve şahsım tarafından moderatörlere avaz avaz haykırılan istektir. evet uludag sozluk olarak bir dergi çıkartabiliriz, mizah dergisi olabilir, genel kültür olabilir, aramızdaki yetenekli arkadaşların kendini gösterebileceği ve sadece internetle sınırlı kalmayacakları geniş bir kitleye ulaşmalarına sebep olacak mantıklı bir istek ve öneridir. eleştirel yazılar, şiirler, sozluk yazarlarından aforizmalar, artık ne gelirse aklınıza.
yani sırf sözlük üyeleri alsa bir dergi yeter, daha sonra genişleyecek ve ses getirecek, belkide bir ilk olacağımız eylemdir. * *

(bkz: destekleyin beniiii)
fanzin ya da webzine şeklinde olsa tadından yenmeyecek hede.
-evet işte bu! dediğimiz istektir.
(ara: çıkartsın)*
açıkçası kendine güvenen ve iddalı yazılara sahip olan bir yıgın uludagsozluk yazarı arkadaşımız için büyük bir fırsat, ve uludag sozlugun de bu güne kadar hiçbir sozlugun aklına gelmeyen veya cesaret edemediği bir icraati olacaktır, ben eminim ki sozlukte bunu yapabilecek potansiyele sahip insanlar vardır; ressamı, karikatüristi, editörü, reklamcısı, radyocusu, televizyoncusu, tiyatrocusu vs vs ne ararsan, her meslekten insan var, yani uludagsozluk bunu yapabilir ve bence çok güzel olur.

(bkz: çok güzel hareket lan bu)
(bkz: civciv çıkacak kuş çıkacak)
eğer moderatorler tarafından dikkate alınmazsa, diğer sozlukler tarafından çalınması muhtemel olan fikirdir.
ve sozluk yazarları (kendine güvenen sozluk yazarları) desteklemezse kaybolup gidecek olan öneridir.
(bkz: ekşi)
tüh ulan ammada heveslenmiştik dediğimiz, içimizi burkan istek.
ben de destekliyorum bu fikri, moderatörler hemen organize olarak yazı toplamaya başlasın, derginin formatına vesairesine karar verilsin, gece gündüz çalışılsın. sonra bununla yetinilmesin derginin yayınlanıp dağıtılabilmesi için bir grupla anlaşılsın, onları ikna edebilmek için pazar potansiyellerine ilişkin bir dolu zırva anlatılsın. sonra sevgili sözlük yazarları bayilerine gidip dergiyi ellerinin ucuyla tutarak biraz karıştırıp

-ıııh olmamış!! deyip almayıversin, o da yetmesin bilgisayarın başına geçip bir dolu yazsın da yazsın; ama cebinden zinhar beş kuruş para çıkmasın. ben de moderatörlerin, sözlük yönetiminin kısa vadede çıldırabilmesi için daha etkili bir yöntem bilmiyorum.
karanlık eller tarafından her şeyin bokunu çıkarmak üzere görevlendirildiğine inandığım birileri tarafından ortaya atılan istek.
sonuna kadar arkasında olduğum, mantıklı bir istek.
uludağ sözlüğün daha geniş kitlelere yayılması için yapılabilir.
bu olayı sadece mod. ve admin arkadaşlara yüklememek gerek; sayın yazar arkadaşlarımızında elinden geldiği kadar, hem maddi açıdan hemde içerik olarak destek vermesi gereken bir olaydır.
keşke dergi çıkartmak entry yazmak kadar kolay olsa şeklinde tepeceğini düşündüğüm, üstelik yazar alımı bile bu kadar gevşekken yani moderasyon yeterli gayreti gösterir mi diye muallağa düştüğüm.
destek verilesi öneri. bunca iyi yazardan iyi şeyler çıkar diye düşünülüp hayata geçirilmesi gereken proje.
imkan olması dahilinde desteklenmesi gereken istektir.
yönetimden istenen komik istek. ekşi sözlük bile çıkartıp devamını getiremedi. uludağ sözlük'ün yapabileceği ise oldukça şüpheli. eğer parayla satılacaksa para veripte çok kişi almaz. alanlardan biri de mutlaka tarayıp internet ortamına sızdırır.

webzine denen şey ise o da zor gel yaz dersin yazarlar sonra bir daha gelmezler. falan filan.

kısaca hayal kurmayın, gerçeklere odaklanın.
(bkz: ulu dergi)
dergi değil ancak e-dergi çıkarabilir. kimse asla böyle bir dergiye para vermez ancak ücretsiz olarak indirilirse güzel olur.
moderasyondan yazarlara, sözlük yazarları ile söyleşiler (bluevelve ile ben yaparım * ) yenilikler, yeni fikirler gibi köşelerle fena olmaz aslında.
4-5 ay fırtına gibi eser. sonra sıkılır millet. o ayrı.