bugün

(bkz: formalardaki turk bayragı yeter)
fenerbahçeyi tutmanın bazen tek nedeni gibi gözüken durumdur.
(bkz: ölürüm daha iyi)
(bkz: ülkem şikeyle maç kazanmaz)
ulke puani icin fenerbahce yi -ulke sinirlari dahilinde- tutmaktir. *
(bkz: sıfır çekip gelmek)*
doğru bir eylemdir fakat her fenerli olmayan insan bu olgunluğu gösteremediği gibi her fenerli için de aynı şey geçerlidir. hatta fenerli güruh için daha da geçerlidir.
insana acılara dayanmayı öğreten fenerbahçelilerin halinden anlamasını sağlayan durum.
gercek bir galatasaray'linin yapmayacagi ama ayn zamanda kaybetsin ipneler gelsinler de demiyecegi yargidir
(bkz: tutmayin kUCUK enisteyi)
(bkz: uludag sozluk teki fenerbahce dusmanligi)
ülke puanı için galatasaray'ı tutmaktan daha iyi bir eylemdir.
ülke puanı gitmesin diye fb'li futbolcuları havaalanında alıkoymaktır...
efendim, malumunuz galatasaray 1996-2001 arası çok iyi bir çıkış yakaladı. bunu da avrupa kupalarıyla süsledi. bu çıkış döneminde herkesin galatasaray'ı desteklemesini sağlamak için o zamana kadar pek lafı geçmeyen bir geyik çıktı ortaya, "ülke puanı" diye. herkes kendince galatasaray'a yardım etti, diğer takımlar maçların ertelenmesine ses etmedi, devlet galatasaray'a her türlü maddi ve manevi yardımı sağladı. sonradan çıkan haberlere göre fethullah bile gsli futbolcuları okumuş hatta. * sonuçta galatasaray bir şekide takdir edildi.

2002'den sonra fenerbahçe'nin yükseliş trendi başladı. son beş yılın dördünde avrupa'ya en geç veda eden, diğerlerine göre daha ilerilere giden hep fenerbahçe olurken; tromsö, helsingborg gibi beşinci sınıf takımlara tokatlanan, almanya'nın üçüncü sınıf takımlarından bol gollü yenilgiler alan avrupa fatihimiz galatasaraydı. ama bu sefer nolduysa 2000li yıllarda "ülke puanının öneminden" dem vuran galatasaray taraftarı yaşadıkları hezimetleri bir tarafa bırakıp ülke puanını kendilerince yorumlamaya, hatta diğer takımların başarılarından kendilerine pay çıkarmaya başladılar.

- hacı akşam fenerin maçı var ya, nerede izlesek?
+ bizim sayemizde katıldınız lan kupaya.
- ha?
+ bizim uefa kupamız var. bizim aldığımız ülke puanlarıyla oradasınız. biz.. (error 404)
- ???. anlıyorum.

lafı bağlayalım. ülke puanı için fenerbahçe'yi tutmak, galatasaray'ı tutmaktan çok daha hayırlıdır. en azından hiçbir fenerbahçeli "biz çeyrek finale çıktık, bizim aldığımız puanlarla kupaya katıldınız bik bik" demeye tenezzül etmez. zaten bunun lafı da olmaz.

ha, ben kimseye tavsiye etmem. fenerbahçe'nin kendi kendine yeten ekonomik bir düzeni ve taraftarı var. kimseye de ihtiyacı yok çok şükür.
ülke puanı için soyunmak gibidir.

ama şimdi gençlerin yarısı anlamadı tabii.. o halde buyrun;

(bkz: ülke puanı/#4796125)
saçmalığın kralıdır.
slovakların, vakti zamanında şampiyonlar ligi'nde 0 çeken kösice'yi ülke puanı için desteklemesinden farkı yoktur.