bugün

kendi kararıyla çıkacaksa erdemli bir davranıştır, yok nato atacaksa ezikliktir.
mumkun degildir. zira nato'da tuekiye diye bir ulke yoktur.
tuekie ydi bu. hehe.
yeni bir dünya kurulur, türkiye'de bu düzende yerin alır.
(bkz: nato dan çıkıp ne yapsın başka gidecek yer mi var)
(bkz: reelpolitik)
yakın bir zamanda gerçekleşecek bir durumdur. *
gerceklesmeyecek ve gerceklesmemesi gereken olay. turkiye'nin guvenligi icin nato onemli. ikincisi boyle bir anda biraktim gittim seklinde olamaz olay. bir suru anlasmalar, projeler, ortak isler var. bunlari yarida birakmanin, terk etmenin maliyeti milyarlarca dolar eder. hem bizim hem onlar icin.

bir de nato'dan ciksak gidebilecegimiz tek kapi rusya. ha siz hala tek basina, guclu, bagimsiz turkiye hayali kuruyarsaniz, masal dunyasinda size iyi eglenceler. ulan fransizi, ingilizi bile bunu yapamamis, turkiye mi yapacak?
bu asırda gerçekleşecek olan olaydır. çünkü nato artık işlevini kaybetmiştir. sönmüş bir yanardağdan farksız.
birkaç sene içerisinde vuku bulması kesin gibi olan vaka-i hayriye. iran gibi 30 sene önce çıkabilseydik biz de hem bağımsızlığımızı ilan eder hem de kendi teknolojimizle donattığımız silahlarımıza çoktan sahip olurduk.

yahudiler kötü, amerikalılar kötü, ingilizler, fransızlar kötü ama onlarla müttefik olacağız ve onların silahlarını sahip olacağız öyle mi?

seni akıllı türk gençliği...
maruf ve meşhur dış siyaset basiretsizliğimiz sebebiyle nato'nun işlevinin kalmaması ile değil, dağılmasıyla hasıl olabilecek hadise.
ayrılması durumunda bir takım kısıtlamalardan kurtulabilecek kendi nükleer savaş başlığını üretebilecektir.
güzel olur evet bağımsız olmak için de bir şans doğabilir.
o değil de, iran işine gerçekten iyi güldüm. ahmedinejad kafasına göre hareket edince iran halkı da bağımsız sayıldı gibi bir şey bu.
gümrük birliği ile uzaktan yakından alakası olmayan mevzudur.
türkiye'nin gümrük vergileri vs. bakımından çin veya malezya dan hiçbir farkının olmadığını avrupa birliği içerisinde türkiye'den ithalat yapan bir firma sahibi olarak açıkça söyleyebilirim. kısacası sallamamak, bekleyip görmek en güzelidir.
2020'li yıllara kadar gerçekleşeceğini tahmin ettiğim hayırlı olay.
çıkmasın canım natodan.kendini vuran terör örgütünü besleyen natoya yardım ve yataklık etmeye devam etsin türkiye! biz natonun en önemli ülkelerinden biriymişiz.evet ondan kendi ülkemizdeki nasto silahlarının sayısını öğrenemiyoruz.nato asvunma ve yardımlaşma birliği değildir anti-komünisttir.emperyalizm bekçisidir.kapitalist sistem savunucusudur!
(bkz: natonun türkiyeden çıkması)
türkiye nato'dan çıkmayacak, çıkmak zorunda bırakılacaktır. hele şu 25 aralık 2012 tarihini bir atlatalım sağ salim, ondan sonra 3 vakte kadar belli olur...
türkiye'nin intiharı olur.
türkiye'nin, yeniden özgür bir ülke olmasını sağlayacak olan gelişmedir. yıllarca, nato köpeği olarak yaşadık, bundan kurtulduğumuz zaman gerçek özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuşacağız. dünya konjöktöründe, gerçekten saygı değer bir yer elde etmek istiyorsak, bunu yapmalıyız. yoksa bu füze kalkanı vesaire meseleler ile kendimizi kandırırız. Nato bizi tahminimizden daha az sikti diye, sözümüzün geçmeye başladığını düşünürüz.

afganistan'a, sözde özgürlük getirmek için gidip, orda konuşlanıp, yükselen ekonomiler olan çin ve hindistan'a ve yükselen islami fundamentalizmin temsilcisi iran'a yakın olan, onlara 'ben burdayım' mesajı veren ABD'nin uluslararası ordusu olan nato'nun köpeği olmak istemiyorum. savaş suçu işleyip, sebepsiz yere! ırak'a giren abd'ye, sadece kıytırık bir kınama yazısı gönderen nato'nun köpeği olmak istemiyorum.

ben bu ülkede doğdum ve bu ülke için çalışırım, birilerinin istediği için, bilmemkinin neresine girmem.
bütün savunma sistemlerinin silahların uçakların tankın tüfegin yenilenmesini gerektirecek kısacası ordunun kafasını ters düz edecek durumdur, buda zordur, burda tartışılması gereken, çıkması degil nato içinde söz sahibi olmasıdır, öyle 60 yıllık savunma sistemini baştan yaratmaya kimsenin götü yemez.
(bkz: nah)
nato'nun daha doğrusu abd'nin tüm ortadoğu politikasını değiştirecek, doğu akdeniz ve ortadoğu'da götünü başını serbestçe oynatmasını engelleyecek harekettir. lakin gerçekleştirmek için bağımsız, bağlantısız ve vatansever bir iktidar şarttır.
tam bağımsız türkiye için şart olandır.Natodan çıkmamız ortadoğunun bütün dengelerini değiştirecek ve Abd nin ortadoğudaki hakimiyetini yarı yarıya kaybettirecektir.Bunun için sosyalist bir partinin iktidar olması lazım tabi.
tel aviv’deki ulusal güvenlik çalışmaları enstitüsü adlı düşünce kuruluşunun geçen hafta gerçekleştirdiği bir simülasyon çalışması sonucudur.
istihbarat yetkilileri ve üst düzey askerler bir araya gelerek, iran’ın nükleer silah ürettiğini duyurmasının ertesi günü isimli bir kurgulamayı tartıştılar. bu tartışmada dünya ülkerinin ve orta doğu'nun geleceği, ve iran'ın tepkileri üzerine olabilecekler konuşuldu. bu senaryolara göre, türkiye büyük olasılıkla, tahran’a karşı güç gösterisinden kaçınacak, eğer israil nato üyesi olursa, türkiye nato’dan çekilecek gibi bir sonuç çıktı.
görünen o ki, yine yeni yeniden bizi başkaları tartışıyor ve sonuca varıyor. biz sadece takip ediyoruz.
geleceğimiz açısından büyük bir olaydır ama hiçbir iktidarın başaracağını sanmıyorum.