bugün

artvin'de yapımına başlanmış heykel. hayırlı olsun.

http://goo.gl/WPzJk
başbakanın götünü yırtsa bile yıktıramıyacağı heykeldir.

(bkz: göt ister)
hayatında heykel görmemiş cahil şakirtlerin bir heykele kafadan başlanabileceğini düşündürten heykel.

amuda kalksın geri zekalı?
lüzumsuz masraftır.

cahiliye devrinde putlara tapanlar aç kaldıklarında onları yemeye başlamışlardır. Bekleyin ve görün...
oha colossus heykeli gibi lan.

edit:o değil de herokula devlet dairesine bir tane büstü yapılacağına bir tane kocaman heykelini yapın her yaptıran da farklı şekillerde yaptırsın valla bak turist çekeriz böle değişik olur gelsin dövizler kalkınsın şehirler.
kafa olarak cahiliye devrinden iki-üç bin yıl kadar gerideki apelerin doğal olarak put şeklinde değerlendireceği heykel.
rusyaya selam çakacak olan heykeldir muhtemelen.
en büyük heykelini bilmemde , en büyük düşmanı bir ilin büyükşehir belediye başkanı, hadi tahmin edin bakalım, baş harfi melih gökçek.
"Ey milletim
Ben Mustafa Kemal'im
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim
Hala en hakiki mürşit değilse ilim
Kurusun damağım dilim
Özür dilerim

Unutun tüm dediklerimi
Yıkın diktiğiniz heykellerimi"

Süleyman Apaydın
(bkz: emredersiniz)*
"kraldan çok kralcı olmak" durumudur. adam öldü, zorla firavunlaştırdılar.
(bkz: mısır piramitleri)
(bkz: firavun)
ona sevgimizi göstermekte yetersiz kalacak büyüklükte olan heykeldir. en kocamanını en büyüğünün en büyüğünü yapmamız gerekir. biliyorum o da bizden bunu beklerdi.
(bkz: heykel)
(bkz: tapıncak)
(bkz: put)
(bkz: sanem)
(bkz: fetiş)
(bkz: totem)
1,5 milyon tl harcanan ve 60 ton ağırlığındaki demir yığını.

bitiyormuş hayrını görün http://gundem.milliyet.co....2011/1465615/default.htm
ne kadar çekemeyen insan olduğunu görmeme sebebiyet vermiş heykeldir. lan ananızın namusunu bile borçlu olduğunuz adama az biraz saygı gösterin bari. babanızdan daha çok hakkı var üstünüzde. biri sperm verdi sadece, diğeri spermi verebilme hakkını verdi.
yakışır. hatta daha büyüklerine daha güzellerine layıktır. göt herifler size ne.
Sizin gibi Atatürk karşıtlarının her yerde görüp biraz daha sinir olması hoşuma gidiyor. Her şehire bir tane bu büyüklükte lazım .
maide suresi 90. ayete bakıyoruz hemen:

"ey iman edenler! (aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz."

evet dikili taşlar deniyor bakın. açık ve net. kula kulluk etmekten, cansız ve soğuk heykellere saygı göstermekten zevk alanlar için güzel bir haber, lakin iman sahipleri için değeri olmayan bir girişim. şimdi herkes kendini nerede gördüğünü kontrol etsin. kula kulluk edenlerden misiniz yoksa iman sahibi olanlardan mı?
4 milyona mal olacakmış. büyük ikramiye artvin'e çıktı. 22 metre yetmez bin 222 metre yapın daha çok saygı duymuş olursunuz atatürk'e. putperest deyince de kızıyorlar bu yobazlar. cahiliye devrindeki bağnaz, yobaz putperestlerden ne farkınız var?
yakın tarihte atatürk ile ilgili saklı kalmış belgeler ortaya saçılınca çok kişiyi utandıracak heykel.
kemalistler artık yılda bir defa gidip hac ibadetlerini gerçekleştirirler..

babamızdan daha çok hakkı varmış üstümüzde. o zaman tamam. ne komik adamlarsınız ya. böyle bir düşünceye sahip olmak için beynin tamamını bir kenara koymak gerekiyor mu hakikaten

(bkz: baba bildirgeci olan atatürk)
bazilari icin (bkz: buyuk baba)
asla çekememezlikten veya sevmemezlikten değil de dökülen onca paradan dolayı karşı çıktığım heykel. o heykele bakınca artvindeki hastalar iyileşmeyecek mi, artvindeki çocukların okullarına bilgisayar mı gelecek. bilmiyorum belki pintilikten böyle düşünüyorum ama benden alınan paraların hükümetin saçma salak harcamaları gibi bu tarz şeylere harcanması da beni gıcık ediyor doğrusu.
mustafa kemal böyle bir heykelin yapıldığından haberdar olsa nasıl bir tepki verirdi diye düşünmeye sevk eden tamamlanmamış yapıt.
heykele harcanan parayla açılış töreniyle, orada dağıtılacak yemekle vs giderleriyle ihtiyacı olanlara yardım edilse, karınları doyurulsa daha iyi olmaz mı? kemal paşa da böyle istemezmiydi? bırakalım artık bu pis reklam kokan işleri, o heykeli oraya dikince neyi düzeltebileceksiniz bi sorun kendinize, yazıktır, günahtır.