recep tayyip erdoğan:

-olm ben varya istesem hepsini döverim, ama dövmüyorum şimdilik.*
görsel
(bkz: türkiye ye bıçak çeken ülkeler)
(bkz: türkiye ye çıkışa gel çıkışa diyen ülkeler)
ahaha, ay kopmuşsunuz koparmışsınız yani..
rusya ve abd türkiye'den korkuyorlarmış. israil bir de...
aynı türkiye de yaşadığımızdan şüphe eettim bir an?
hani şu tayyibin başbakanlık yaaptığı? her hafta ayrı posta yiyen? amerika'nın bir tarafını yalayan?

(bkz: gerçekse çok komik şakaysa hiç komik değil)
belki.. trinidad tobago, etiyopya, haiti, kongo, bangladeş vb devletler.
haritada olmayan ülkelerdir.
bütün avrupa birliği ülkeleri bir gün ab ye girersek diye korkmaktadırlar. zaten genel olarak ta barbar türk ler olarak biliniriz.
son günlerde almanya, avusturya, belçika, kazakistan, azerbaycan.
almanya
genç nufusu çok az. nesillerini devam ettiremedikleri takdirde gelecekte türk hakimeti altında olmaktan korkabilirler.
tarihte osmanlı ile zıt düşmüş veya yakın tarihte diplomatik krizlerimizin olduğu ülkelerin ta kendisidir. tarihte osmanlı ya ters düşüp te şu an türkiyeden korkan ülkeler: yunanistan, ermenistan, bulgaristan... yakın tarihte diplomatik kriz yaşadığımız için türkiyeden tırsan ülkeler: danimarka, isviçre, iSRAiL, kıbrıs rum kesimi...
katar, senegal, uruguay, kenya, somali.
ülkece sefalet içerisindeyken bizden korksalar ne olur korkmasalar ne olur dediğim ülkelerdir.
dünyanın süper polisi amerikanın işgali altında olan bir ülkeye girip, terorist avına çıkarsan, ve amerikaya rağmen bir süre orda bulunursan bu coğrafyada ben varım ulan mesajı verirsin ki, biraz komşuların ürksün senden...
her ülke birbirinden korkar. en azından çekinir.
önemli olan herkesin birbirini sevmesidir. niye diğer dünya uluslarını korkutalım? sonra ikili ilişki kurmak isteyeceğimiz ülkelere, mahallenin piç abisi gibi "gel lan, bişey yapmıcam valla" diyerek yaklaşmamız gerekir.
türkiye´den korkan bütün dünyadir, ama asagilik kompleksiyle kendini bir türlü silkeleyemeyen de bütün türkiye´dir, hala sabirla bekiyoruz.

almanlar fransizlar falan ödleri koparak korkarlar türklerden. bunu binlerce kere teyit etmisimdir. abd bak, o kadar güclü olmasina ragmen, "uzaktan" düsmanlik gösteriyo, korkmasa öyle mi yapar? cünkü meydan savasi vermek, birkac bilmem ne oyuncagiyla atari oynamaktan biraz farklidir, ve bunun da en iyi türk ordusu bilir. uzaydan görüyomus, görsün....sonucta kapismak gerekirse gene kapismak lazim, görünce ne olcak ki?... ya yana cekilip yol verecek, ya da vermeyecek, bunun baska yolu yok ki...vermezse dövüsürsün, yenilen gitmek zorunda kalir ,istedigin kadar uzaydan gör, ne fark eder? öyle yöntemlerini bulurlar ki o amerikalilarin radar olaylarini aldatmak icin.

türkün-hep derim- en büyük problemi tembellik. yoksa cok yaraticidir türk. ben mugla da arabaya benzeyen bir seyin fotografini cektim, almanya da gösterdim, bana bu foto montaj falandir dediler. kimse inanmadi bana. o alet yolda gidiyordu, ve üstelik hic de o kadar yavas gitmiyordu.

savas yaraticilik sanatidir, türkiye adamindaki yaraticilik, ben cok yer gördüm, dünya da gercekten hic kimse de yok. gercekten yok. ama ortaya cikabilmesi icin, "mecburiyet" olmasi gerekiyor. yoksa bizim millet yatmayi cok seviyor. o yarataciligini "baris" ortamind da kullansa, ben türkiye´yi kimsenin tutabilecegini sanmiyorum. ab´ye girmeye falan da gereksinimi kalmaz türkiye´nin. zaten kendi poposunu kaldirmayi becerse, ben türkiye de yasayan sagcisiyla solcusuyla, kimsenin "aman ab´ye girelim" diyecegini sanmiyorum.
.sonucta herkes korkar türkiye´den.... aklima gelmisken, sadece türkiye degil ki olay....senin taaa mogolistan´a kadar adamlar "türkce" konusuyor....hepsi türk. afgan türkü var, türkmen, kirgiz, cerkez, azeri, özbek ler var. bu adamlarin hepsi türk, bu topraklar kendilerinin....yani savas niye verilir, toprak kazanmak icin verilir. e iste buyur, bak savas vermene gerek yok, taaa cin e kadar "türk topragi"....avrupa da bazen bir "gizli türk imparatorlugu" diye bir söylem cikar....dogru bir söylemdir bu söylem. derler ki, adam su anda farkinda degil gücünün, ama bu herzaman böyle olmayabilir. birgün gelir, hangi güclere sahip oldugunun farkina varir. o zaman n´apcaz?....yapabilecekleri hicbir sey yoktur.
bir de türkiye de dahil bütün bu toppraklar da hersey yetisir, her türlü meyve sebze cikar, demir filizi, altin, petrol su an itibariyla da bu "gizli türk imparatorlugunun" eli altindadir (azerbaycan, dünyanin en büyük 3.petrol rezervlerine sahiptir)
o yüzden, korksalar da, yipratmaya, iste 5 ordan 7 burdan türk askerini tirtiklamaya calisiyorlar. yoksa farkindaysaniz, hicbiri acikca cikip, "biz sizin tarafinizda degiliz" demiyor. bu tavir kesinlikle bir "cekingenligin" göstergesidir... bati, korkmadigi devlete karsi öyle mi tavir aliyor? digerlerine gösterdikleri tavra bir bakin.
(bkz: türklerin övündüğü klişeler)
(bkz: lichtenstein)
(bkz: it gibi titriyolar korkudan)

(bkz: ülkenin ismini copy paste yaptım aq)
umarım türkiye'den korkan hiçbir ülke yoktur. korkulan bir ülke olmak neden bu kadar sempatik geliyor anlamış değilim.
bazıları aşağılık kompleksini göstererek biz kimiz bizden neden korksunlar moduna girerler. ancak böyle değildir. kanıt olarak türkiyenin apo krizinden sonra suriyenin nasıl yusuf yusuf olduğu veya çuval krizinden sonra amerikan istibaratının türk özel timi operasyon yapabilir istibaratını aldıktan sonra türk askerlerini alel acele bağdata götürmesi gibi.

türkiye bugün dünyanın sayılı askeri güçlerinde gösterilmektedir. bütün dünya türkiye saygı duymaktadır. ancak kendi insanları nedeni bilinmez bir aşağılık kompleksi içinde ve kendini küçük görmektedir.
rum kesimi çok korkmaktadır....çok iyi biliyorum....rumun birine türkiyeliyim dedim kaçtı benden..
ermenistan korkmaktadır. bu yüzden nahcivan'a değil de türkiye'ye daha uzak olan karabağ'ı işgal etmektedir.

rusya da öyledir. gürcistan savaşı'nda türkiye'nin de garantör olduğu acara'ya bir rus askeri bile bir adım atmamıştır.
yunanistan en başta gelir. Hatta o kadar ki, bizim gece gündüz selanik'i işgal etme ve on iki adaları geri alma planları yaptığımızı zannedecek kadar. ***
fena fikirde değilmiş.*
en çok korkanlardan biri yunanistandır. eğer yolunuz düşerde giderseniz ben türk'üm dediğinizde değişen bakışlardan anlayabilirsiniz bu durumu. hatta eğer kriz çıkarmak istemiyorsanız sadece müslüman olduğunuzu belirtin. ama tabi ki kriz çıkarmak istiyorsunuz, o yüzden söyleyiniz efendim... **
korkuları tescillenmiş olanlar için;

(bkz: ermenistan)

(bkz: suriye)

(bkz: yunanistan)

(bkz: kıbrıs rum yönetimi)

edit: saniyesinde eksilenmiş bir entry'dir. haa bunların dördü de pkk destekçisiydi değil mi?

(#7076322)
yakın zamandaki örneklerinden biri suriye dir. apo nun suriye de barındığının ortaya çıkmasının akabinde dönemin başbakanı mesut yılmaz ın meclisteki grup toplantısında " ya apo yu at ya da savaş" ultimatomundan sonra bölücübaşını hemen sınırdışı etmiştir.